יום שני, 24.01.2022 שעה 21:31

בוטלה הכרעת שופטים בג'ודו, שופט אחד ינהל קרב

איגוד הג'ודו העולמי ביצע מספר שינויים מהותיים בחוקה: שיטת הענישה שונתה, זמני הניקוד לריתוק קוצרו ולחיצת היד בתחילת הקרב נאסרה

2 תגובות |
בוטלה הכרעת השופטים (רויטרס)
בוטלה הכרעת השופטים (רויטרס)

איגוד הג'ודו העולמי מרבה לבצע שינויים בחוקה כדי לרענן את הענף ולהפוך אותו לקומוניקטיבי יותר עבור הצופים. היום (ראשון) אישר האיגוד העולמי מספר שינויים מהותיים בחוקה אשר ייכנס לתוקף כבר בגראנד סלאם פאריס הקרוב בחודש פברואר. כמה מהשינויים העיקריים בענף נוגעים לשיפוט, במקום שלושה שופטים, הקרבות ינוהלו על ידי שופט אחד כשהכרעת השופטים במקרה של תיקו לאחר הארכה בוטלה, וכעת במקרה של תיקו בתום הזמן החוקי, הקרב ייכנס להארכה בלתי מוגבלת בזמן בשיטה של ניקוד זהב.

גם שיטת הענישה שונתה, בדומה לעבר מתחרה אשר יצבור ארבעה עונשים יפסיד אוטומטית בקרב אלא שכעת עונש לא יעניק ניקוד ליריב, ורק במקרה של תיקו ישמש כשובר שיוויון. תפיסת הרגליים נאסרה כליל, והעונש על כך יהיה הפסד אוטומטי. בנוסף נאסר על הג'ודוקא לשחרר אחיזה בעזרת שתי הידיים. שינוי מהותי נעשה בכל הקשור לקרבות קרקע, ריתוקים אשר החלו בתוך המזרון יימשכו גם אם הג'ודוקא יצאו מהמזרון, אותו הדבר נכון גם לגבי בריחים או חניקות. זמני הניקוד עבור ריתוקים קוצרו בחמש שניות כשכעת יספיקו 10 שניות של ריתוק כדי לזכות בניקוד של יוקו, 15 עבור וואזרי ו-20 בשביל איפון.

שינוי תמוה למדי הוא האיסור על לחיצת ידיים בתחילת הקרב, מנהג יפה אשר העיד על הכבוד שרוחשים הג'ודוקא זה לזה. מספר שינויים נוספו הוכנסו בשיטת התחרויות, בית הניחומים החל משלב רבע הגמר ישתלב גם בתחרויות גראנד סלאם, גראנד פרי ומאסטרס. תחרויות גביע העולם יקראו מעכשיו בשם היבשת והעיר שבהן יערכו (לדוגמא גביע העולם ברומא ייקרא, אירופה אופן (Open), רומא).

שיטת הניקוד בדירוג העולמי שונתה אף היא וכעת יוענק משקל רב יותר לאליפויות היבשת. מדליות זהב בטורנירים שונים יעניקו ניקוד בדירוג העולמי לפי המפתח הבא: אולימפיאדה – 1,000 נקודות, אליפות העולם – 900 נקודות, מאסטרס – 700 נקודות, גראנד סלאם – 500 נקודות, אליפות היבשת – 400 נקודות, גראנד פרי – 300 נקודות, גביעים יבשתיים – 100 נקודות. הניקוד ייחשב כעת רק שנה אחורה ולא שנתיים כמו בעבר, כשרק חמש התוצאות הטובות ביותר + תוצאה אחת מאליפות היבשת או מטורניר המאסטרס ייחשבו בניקוד הכללי.        

טדי רינר. השינויים ישפיעו עליו? (רויטרס)
טדי רינר. השינויים ישפיעו עליו? (רויטרס)
 
    

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30