יום שני, 17.01.2022 שעה 08:42

כבוד: התפקיד שקיבל פרופ' דני נמט באירופה

לא רק הספורטאים מצליחים: המנהל הרפואי של הוועד האולימפי בארץ נבחר לכהן כחבר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי האירופי ויקבל החלטות משמעותיות

0 תגובות |
דני נמט (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
דני נמט (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

הישראלים מגיעים רחוק לא רק בספורט, אלא גם בתחום הרפואי. פרופ’ דני נמט, המנהל הרפואי של הוועד האולימפי בישראל, נבחר לכהן כחבר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי האירופי, כך הודיע המרכז הרפואי מאיר.

פרופ’ נמט, מנהל מרכז הספורט לילדים ונוער במרכז הרפואי מאיר ומנהל מערך הרפואה בוועד האולימפי הישראלי, נבחר לשמש כחבר בוועדה הרפואית בוועד האולימפי האירופי, בה יושבים עשרה חברים לצד עוד שני חברי כבוד ותיקים שמגיעים ממדינות שונות ביבשת. בסוף החודש הרופא הישראלי ישתתף בישיבתו הראשונה במסגרת הוועדה.

בספורט האולימפי, לכל אחת מהיבשות יש ועדה רפואית שמייצגת אותה לאחר מכן בישיבות המערך הרפואי של הוועד האולימפי הבינלאומי. לוועדה הרפואית האירופית יש חשיבות רבה. היא אחראית לניהול המערך הרפואי של כ-50 מדינות הפועלות תחתיה והיא קובעת מדיניות בתחום הרפואי לתחרויות בענפים האולימפיים באירופה.

בנוסף, הוועדה עוסקת בקידום בריאות ואורח חיים בריא, במתן מלגות לביצוע מחקרים הקשורים לספורט, בעידוד האוכלוסייה לפעילות ספורטיבית, והיא אף עוסקת כמובן גם במניעת שימוש בחומרים אסורים בספורט.

פרופ’ נמט ייקח חלק בדיוני הוועדה הרפואית האירופית, לה יהיה משקל משמעותי בהחלטות שיתקבלו לקראת אולימפיאדת פאריס 2024 שתתקיים ביבשת, בוודאי כאשר מגפת הקורונה עדיין משפיעה על החיים באירופה. לכן מדובר במינוי יוקרתי. בנוסף, הוועדה תהיה אחראית לניהול אירועי ספורט כמו משחקי אירופה.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30