יום רביעי, 19.01.2022 שעה 18:44

הטאליבן לא יאפשר לנשים לעסוק בספורט

סגן ראש ועדת התרבות בממשל הארגון הקיצוני טוען: "זה לא הכרחי שנשים יעסקו בספורט". שר הספורט האוסטרלי זעם: "מטריד מאוד, הדרת נשים אינה מקובלת"

0 תגובות |
זאקיה חודאדאדי, לוחמת הטאקוונדו האפגנית (רויטרס)
זאקיה חודאדאדי, לוחמת הטאקוונדו האפגנית (רויטרס)

לפני מספר שבועות החלה ההפיכה באפגניסטן. ארגון הטרור המושמץ, טאליבן, כבש את המדינה האפגנית ולקח את תושבי המדינה כבני ערובה. אחד הדברים שמדאיגים יותר מכל הם זכויות הנשים באפגניסטן תחת השלטון הקיצוני. סגן ראש ועדת התרבות בממשל הטאליבן, אחמדאללה וואסיק, שפך אור בטלוויזיה האוסטרלית על עתידן של הנשים בספורט, וכפי הנראה, החשש הגדול אכן עומד להתממש.

"אני לא חושב שנשים יורשו לשחק קריקט כי זה לא הכרחי. אני לא חושב שזה הכרחי כי אני לא חושב שהן צריכות לשחק קריקט. ייתכן שהפנים שלהן לא מכוסות. הן לא יעסקו ספורט במקום בו הן נחשפות”. אמר וואסיק.

וואסיק המשיך: "אנחנו בעידן התקשורת, יהיו תמונות וסרטונים ואז אנשים יסתכלו עליהן. האיסלאם ואיחוד האמירויות האיסלאמיות אינם מאפשרים לנשים לעסוק בספורט בו הן מוצגות".

אפגניסטן נחשבת למדינה חזקה בתחום הקריקט והיא נמנית בין 12 מדינות שמרכיבות את מועצת הקריקט. הדרישה מהמועצה היא לקבוע כי גם נשים וגם גברים יוכלו לייצג את הנבחרת. אחת מהחברות היא אוסטרליה, כששר הספורט שלה, ריצ'ארד קולבק, הביע את מורת רוחו ואת דאגתו הרבה מהאפשרות שנשים אפגניות לא יוכלו לעסוק בספורט: "החלטת הטאליבן מטרידה מאוד. הדרת נשים מספורט אינה מקובלת. לקהילת הספורט העולמית אסור לקבל את יחס הטאליבן לנשים ולזכויות הפרט שלהן".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30