יום שישי, 19.08.2022 שעה 13:45

השימוש בקנאביס עשוי להיות חוקי לספורטאים

בסוכנות למניעת סימום בספורט בוחנים מחדש את האישור לצריכת הצמח אחרי ששקארי ריצ'רדסון הושעתה מטוקיו, אך הודיעו שב-2022 זה עדיין יהיה מחוץ לחוק

|
שקארי ריצ'רדסון (רויטרס)
שקארי ריצ'רדסון (רויטרס)

הסוכנות למניעת סימום בספורט אישרה הבוקר (רביעי) כי היא תערוך סקירה מחודשת לבחינת הקנאביס כחוקי לצריכה על ידי ספורטאים. למרות זאת, הצמח עדיין ייאסר לשימוש ב-2022.

כזכור, אחת הסיבות לבחינה מחדש של הנושא היא מהסיבה שהאצנית האמריקאית הנפלאה, שקארי ריצ'רדסון, הושעתה מהמשחקים האולימפיים בטוקיו בעקבות הימצאות של שרידי מריחואנה בדמה בבדיקה שגרתית שערכה בחודש יוני. להגנתה טענה רצ’רדסון כי הצמח עוזר לה להתמודד עם הכאב הנפשי בעקבות מות אמה.

שאקרי ריצ'רדסון (רויטרס)שאקרי ריצ'רדסון (רויטרס)

כידוע, צמח הקנאביס מאושר לשימוש במדינות רבות בעולם בהן ניתן לרכוש אותו כעת ללא הגבלה. גם בארה”ב מדינות רבות מאשרות את השימוש בצמח בעיקר למטרות ריפוי אך לא בהכרח. השאלה הגדולה ביותר שעלתה עד היום בנושא היא האם השימוש בצמח הקנאביס משפר ביצועים. 

בשנה האחרונה דווח כי ב-NFL וב-NBA שוקלים לאשר את השימוש בצמח ובליגת הכדורסל אף חדלו מלבצע בדיקות קנאביס לספורטאים. השינוי המגמתי שקורה בעולם בנוגע לצמח הקנאביס עשוי לחלחל גם לעולם הספורט.

הסוכנות למניעת סימום בספורט מסרה: “לאחר קבלת פניות ממספר גורמים, אישר הוועד המנהל את החלטת קבוצת המומחים המייעצת ליזום סקירה מדעית של מצב הקנאביס בשנת 2022. הקנאביס נאסר כרגע בתחרות וימשיך להיאסר בשנת 2022".

צמח הקנאביס (רויטרס)צמח הקנאביס (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגן החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו