יום שני, 08.08.2022 שעה 07:28

אושרו תקנות כוח אדם רפואי ועזרה ראשונה בספורט

ועדת החינוך, התרבות והספורט בכנסת אישרה תקנות חדשות ל-70 ענפים. בטניס, קיאקים ושחייה אמנותית תהיה חובה רק לנוכחות אח או מגיש עזרה ראשונה

|
ח
ח"כ שרן השכל (אתר הכנסת)

ועדת החינוך, התרבות והספורט בכנסת בראשות היו"ר ח"כ שרן השכל, אישרה היום (ב') את תקנות הספורט לעניין כוח אדם רפואי וציוד עזרה ראשונה.

התקנות נוגעות ל-70 ענפים בהם מתנהלת פעילות ספורט מאורגנת ומבחינות בין החובות החלות על המארגנים, בהתאם לסוג הענף ולמידת המסוכנות הנשקפת מהפעילות בו. כך למשל בג'ודו, טריאתלון ואגרוף תהא חובה להימצאות רופא או פראמדיק.

לעומת זאת, בטניס, קיאקים ושחייה אמנותית יהיה צורך רק באח או מגיש עזרה ראשונה (חובש צבאי עונה להגדרה זאת). באימונים, אגב, ניתן יהיה להסתפק בנוכחות מגיש עזרה ראשונה או אח בלבד, מה שמהווה הקלה משמעותית למארגני פעילות ספורטיבית. בתחרויות גלגיליות וגלישת גלים תהא חובה לנוכחות חובש ולעומת זאת בתחרות רכיבה על סוסים תבוטל החובה להימצאות רופא. 

עוד מסדירות התקנות חובת הימצאות ערכת ציוד לעזרה ראשונה וכל הכלול בה. ענפי ספורט שבהם לא חל שינוי בדרגת הכח הרפואי הנדרש הם חתירה, כדורגל, כדוריד, כדורסל כדורעף והרמת משקולות.

פעילויות הספורט הבאות הוחרגו מן התקנות האמורות: ביליארד, שחמט, ברידג', דמקה, כדורת באולינג, כדורת דשא, פטנק, פיתוח הגוף וקרלינג.

התקנות הקודמות נחקקו בשנת 1999 ומאז נוספו ענפים חדשים שלא חלה עליהם הרגולציה עד כה. הפרת התקנות מהווה עבירה פלילית, כשהעונש המרבי עליה הוא קנס בסך 29,200 שקל. 

קודם לכן אישרה הוועדה את תקנות הצלילה הספורטיבית, המבהירות כי כלל שירותי הצלילה יסופקו אך ורק באמצעות מרכז צלילה שקיבל רישיון. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו