יום ראשון, 26.06.2022 שעה 19:41

לה ליגה נגד סיטי ופ.ס.ז': "מנפחות את השוק"

הליגה הספרדית הגישה עוד תלונה לאופ"א ביחס להתנהלות המועדונים והחריגה מגבולות הפייר פליי: "הכסף לא נוצר בכדורגל". נוצר קשר עם משרדי עורכי דין

|
קיליאן אמבפה ונאסר אל חלאיפי (האתר הרשמי של פ.ס.ז')
קיליאן אמבפה ונאסר אל חלאיפי (האתר הרשמי של פ.ס.ז')

‘לה ליגה’ נגד קבוצות הנסיכויות – בפרק המי זוכר כבר כמה. לאחר שהגישה תלונה בחודש אפריל האחרון נגד התנהלותה של מנצ’סטר סיטי, מנהלת הליגה הספרדית הגישה השבוע לאופ”א תלונה גם על פאריס סן ז’רמן זאת מתוך ההבנה כי שני המועדונים לא עומדים “באופן מתמשך” בתקנות הפייר פליי הפיננסיות. 

“לה ליגה סבורה שהשיטות הללו משנות את המערכת האקולוגית ואת קיימות הכדורגל, פוגעות בכל המועדונים והליגות האירופיות, ורק משמשות לניפוח מלאכותי של השוק, עם כסף שלא נוצר בכדורגל עצמו”, נכתב בהצהרה.

בליגה הספרדית מבינים שהמימון הבלתי סדיר של המועדונים העשירים הללו מתבצע, בין אם באמצעות הזרקות ישירות של כסף ובין אם באמצעות חסות וחוזים אחרים שאינם תואמים את תנאי השוק או הגיוניים כלכלית. ב’לה ליגה’ לא מתכוונים לוותר ויצרו קשר עם משרדי עורכי דין בצרפת ובשווייץ, כמו גם משרד עורך הדין הצרפתי חואן ברנקו, במטרה לבצע פעולות מנהליות ושיפוטיות בפני הגופים הצרפתיים המוסמכים ובפני האיחוד האירופי בהקדם האפשרי. 

שייח' מנסור (רויטרס)שייח' מנסור (רויטרס)

כזכור, נשיא הליגה הספרדית חאבייר טבאס השתלח לאחרונה בפ.ס.ז’, זאת לאחר שהחתימה את קיליאן אמבפה על חוזה עתק מחודש ובכך מנעה את מעברו לריאל מדריד שמשחקת בליגה שלו. נראה שטבאס לא מתכוון לוותר לפריסאים וכוונותיו לתבוע את המועדון מעיר האורות לא היו חסרות בסיס.

אחרי האבא: תורו של ארלינג לשחק במנ' סיטי
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו