יום שני, 23.05.2022 שעה 23:31

מרכז הספורט באוניברסיטת ת"א ייקרא ע"ש אדמס

המרכז החדש יכלול גם בריכה אולימפית שתאפשר לספורטאים להתאמן בתנאים הטובים ביותר. אדמס באירוע: "המרכז יאפשר טיפוח של ספורטאים ברמה עולמית"

|
סילבן אדאמס באוניברסיטת ת
סילבן אדאמס באוניברסיטת ת"א (חן גלילי)

אוניברסיטת תל אביב התכבדה לקרוא למרכז הספורט שלה על שם סילבן אדמס בטקס חגיגי. בכך למעשה הורחב קומפלקס סילבן אדמס לספורט הפועל באוניברסיטה ויכלול מעתה את "מרכז הספורט" ואת "המכון למצוינות בספורט".

במסגרת התמיכה של סילבן אדמס ב"מרכז ספורט", המרכז יורחב וישודרג, ויכלול מכשור ומתקנים מהמתקדמים ביותר לשיפור הישגיהם של הספורטאים הישראליים ולרווחת הקהילה. 

בנוסף, תיבנה בריכה אולימפית חדשה בהתאם לסטנדרטיים הבינלאומיים המובילים. הבריכה המקורה תשמש את הספורטאים האולימפיים במגוון רחב של ענפי שחייה והיא תאפשר להם להתאמן בתנאים הטובים ביותר, במטרה להגיע להישגים בתחרויות הבינלאומיות. כמו כן, הבריכה האולימפית תשמש גם לצורכי הקהילה וזאת במטרה לקדם את בריאות הציבור ולעודד את הספורט בקהילה. 

סילבן אדאמס באוניברסיטת ת"א (חן גלילי)סילבן אדאמס באוניברסיטת ת"א (חן גלילי)

"המכון למצוינות בספורט" הושק לפני מספר שנים ובמסגרתו הוקמה מעבדת מחקר שעוסקת במחקרים בתחום בריאות הציבור, פיזיולוגיה, תזונה ומדעי האימון. במסגרת האירוע הוענקו גם מלגות לימודים לספורטאים האולימפיים, השחיינית אנדי מרוז (סטודנטית לרפואה בתוכנית ניו יורק), והשחיין שחר ריסמן (סטודנט לתואר שני בתוכנית רקאנטי בפקולטה למנהל). המלגות נועדו להכשיר את הספורטאים לקריירה חדשה מיד עם פרישתם מהחיים הספורטיביים. המלגות הוענקו על ידי מנהל מכון סילבן אדמס לספורט, פרופ' חגי פיק וספורטאית העבר לימור מזרחי שמנהלת את פרויקט "היום שאחרי" בוועד האולימפי.

פרופ' אריאל פורת, נשיא אוניברסיטת תל אביב, אמר: “סילבן אדמס ביסס היום את מעמדו כ"מר ספורט" של ישראל. המרכז שנחנך היום על שמו של סילבן ישמש לקידום המצוינות בספורט ולמחקר בתחום. הנהנים ממנו הם רבים: ספורטאים ישראלים מצד אחד, אך גם כל קהילת האוניברסיטה ורבים מתושבי תל אביב והסביבה. סילבן הוא אחד הפילנטרופים הנדיבים ביותר בארץ, שתרם למטרות רבות ומגוונות כאן. הוא ציוני במלוא מובן המילה, וממשיך את דרכם של הוריו המנוחים, מרסל ואנני אדמס, שגם היו ציונים ונדבנים ידועי שם”. 

סילבן אדמס אמר: "לקחתי על עצמי להשקיע בתשתיות הספורט בישראל. מרכז הספורט על שם סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב הוא ספינת הדגל במשימה זו, והוא יאפשר טיפוח של ספורטאים ברמה עולמית אשר יביאו לכאן מדליות מהזירה הבינלאומית. הקומפלקס המורחב מציע מתקנים ברמה הגבוהה ביותר גם ל'ספורטאים לשעות הפנאי', ול'לוחמים של סופי שבוע'. הישראלים הם ווינרים. אנחנו זקוקים רק למתקנים ראויים ולאימון נכון. השילוב של מרכז הספורט והמכון למצוינות בספורט על שם סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב יספק את התמיכה החיונית הזאת".

ההצלה המטורפת מקו השער תעלה אותם ליגה?
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגן חזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב