יום שישי, 22.10.2021 שעה 16:52

978 מיליון אירו ממכירות: היעד הבא של מונאקו

הקבוצה מהנסיכות הכניסה בעשור האחרון כמעט מיליארד אירו ממכירת אמבפה, חאמס, למאר, ברנרדו, פאביניו ועוד, כאשר צ'ואומני הצעיר מסומן כהבא בתור

0 תגובות |
פאביניו, חאמס רודריגס, קיליאן אמבפה, תומא למאר וברנרדו סילבה (רויטרס)
פאביניו, חאמס רודריגס, קיליאן אמבפה, תומא למאר וברנרדו סילבה (רויטרס)

יעשו זאת שוב? למונאקו יש עוד יהלום בסגל, אורליאן צ’ואומני, והמועדון מצפה שישלמו עליו הרבה מאוד כסף בקרוב. אחרי שקנו שחקנים בעבר בסכומים קטנים ומכרו אותם בסכומי עתק, האם צ’ואמני, שהשלים 90 דקות מול ספרד בגמר ליגת האומות במדי נבחרת צרפת, יהיה המכירה הגדולה הבאה של המועדון מצרפת?

בשנים האחרונות הקבוצה מהנסיכות עשתה מספר עסקאות אדירות, בראשן קיליאן אמבפה שנמכר בסכום שיא של 180 מיליון אירו לפאריס סן ז’רמן. כמו כן, מונאקו השיגה סכומים נאים במיוחד גם ממכירתם של תומא למאר (72 מיליון אירו), פאביניו (45 מיליון אירו), חאמס רודריגס (75 מיליון אירו) וברנרדו סילבה (50 מיליון אירו), שכולם העניקו למועדון הרבה מאוד כסף. באופן שיטתי הקבוצה מצרפת מצליחה לקנות שחקנים בזול ולמכור אותם במחיר יקר אחרי שמימשו את הפוטנציאל הטמון בהם במדים האדומים-לבנים.

אורליאן צ'ואומני (רויטרס)אורליאן צ'ואומני (רויטרס)

אורליאן צ’ואומני הוא כאמור הבא בתור. הצרפתי כנראה יהיה המכירה הגדולה הבאה של המועדון כשכבר כל אריות היבשת לוטשות עיניים על הכישרון בן ה-21. צ’ואומני הגיע לקבוצה בינואר 2020 ושולם עליו סכום של 18 מיליון אירו, היום שווי השוק שלו הוא 35 מיליון אירו, כמעט פי שתיים, והוא צפוי עוד לעלות. קבוצתו דורשת עליו לפחות 60 מיליון אירו, כשריאל מדריד עשויה ללכת עליו בחלון ההעברות של הקיץ. 

ב’מארקה’ בדקו ומצאו שמונאקו השיגה בעשור האחרון לא פחות מ-978 מיליון אירו ממכירות של שחקנים. מעבר לרשימה הנפלאה למעלה, הקבוצה השיגה 57.5 מיליון אירו על בנג’מין מנדי, 60 מיליון אירו עבור אנתוני מרסיאל, 45 מיליון אירו על יורי טיילמנס ועוד 40 על טימואה בקאיוקו. גם ז’ופרה קונדוגביה (36 מיליון אירו) ובנג’מין הנריקס שנמכר ללייפציג הקיץ ב-15 מיליון אירו הכניסו למועדון סכומים נאים.

קיליאן אמבפה ותומא למאר (רויטרס)קיליאן אמבפה ותומא למאר (רויטרס)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי