יום שישי, 22.10.2021 שעה 05:50

בארה"ב מצאו - מי עשיר יותר: לברון או ג'ורדן?

כוכב הלייקרס הרוויח מעל מיליארד דולר, אגדת הבולס מחזיק בחברת נדל"ן ועדיין מכניס מילארדים מנייקי. בפורבס בדקו, מי במקום ה-1,001 בעשירי העולם?

10 תגובות |
לברון ג'יימס ומייקל ג'ורדן (רויטרס)
לברון ג'יימס ומייקל ג'ורדן (רויטרס)

כשמדברים על מייקל ג’ורדן ולברון ג’יימס, השאלה מי הוא שחקן הכדורסל הגדול ביותר בכל הזמנים כנראה תמיד תרחף באוויר. שניהם אמנם שייכים לדורות ולזמנים אחרים, אך שניהם גם רשומים על נקודות ציון היסטוריות וחסרות תקדים בהיסטוריה של הענף. כעת, במגזין הכלכלי ‘פורבס’ ניסו לתקוף את ההשוואה בין שני השחקנים האגדיים מהיבט נוסף – והוא ההיבט הכלכלי. אז למי יש הון גדול יותר? באמריקה בדקו וגילו. 

מהבדיקה של ‘פורבס’ עולה שמייקל ג’ורדן אכן הרוויח סכום כסף נכבד ממשכורות לאורך הקריירה, אך 90 מיליון הדולרים שהרוויח על הפרקט, הם כאין וכאפס למה שהרוויח מחוץ לפרקט. לא פחות מ-1.8 מיליארד דולר הרוויח ג’ורדן אחרי שפרש ממשחק פעיל, כאשר עיקר ההכנסות הגיעו מהמותג על שמו בחברת ‘נייקי’, אשר מניב כ-2 מיליארד דולר בשנה לפני מיסים. 

מייקל ג'ורדן (רויטרס)מייקל ג'ורדן (רויטרס)

ב-2006 ג’ורדן רכש חלק בבעלות קבוצת שארלוט הורנטס תמורת 175 מיליון דולר, כאשר ב-2014 הוא הרחיב את חלקו בבעלות הקבוצה ל-89.5 אחוזים. ע”פ ההערכה של הפורבס, ההסכם הזה הניב לו 625 מיליון דולר, כאשר ב-2019, עם פרוץ מגפת הקורונה, ג’ורדן מכר חלק נכבד מהאחוזים שהיו בבעלותו. ג’ורדן, שמחזיק בחברת נדל”ן בבעלותו אשר מניבה לו רווח של עשרות מיליוני דולרים בשנה, מדורג במקום ה-1,001 ברשימת האנשים הכי עשירים בעולם ע”פ פורבס. 

לברון ג'יימס מצדו נמצא לא רחוק מאחור. כוכבה של הלוס אנג’לס לייקרס מרוויח מעצם היותו אחד השחקנים הטובים בהיסטוריה, עם הסכמי חסות של מיליונים עם ‘נייקי’, ‘וולמארט’ ומותגים גדולים אחרים בנוסף ליצירת חברת השקעות משלו, ספרינגהיל, אשר קרויה על שם השכונה שבה התגורר עם אמו באוהיו. בניתוח לא דובר על הכנסתו של ג’יימס מהשתתפותו בסרט ‘ספייס ג’אם’, אך ניתן להניח כי גם זו הניבה לכוכב סכום נכבד. 

לברון ג'יימס (רויטרס)לברון ג'יימס (רויטרס)

ע”פ הבדיקה של פורבס, קינג ג’יימס הרוויח מעל מיליארד דולר ב-18 קריירת ה-NBA שלו, אשר מתחלקים ל-400 מיליון דולר ממשכורתו ו-600 מיליון דולר מעסקים צדדיים. למרות זאת, ההכנסות של לברון עדיין לא מחשיבות אותו למילארדר מאחר ולאחר ניכוי מסים והתחשבות בהוצאות ובתשואות ל השקעותיו, הונו מוערך בכ-850 מיליון דולר. 

כשהוא בן 37, ללברון יש לא מעט סיבות לאופטימיות בכל הקשור לעקיפת ג’ורדן בן ה-58, לפחות בפרמטר הכלכלי. ע”פ כל ההערכות, גם מבחינת שכר וגם מבחינת הכנסות מספונסרים כאלה ואחרים מחוץ למגרש, לברון אמור להגיע להון של מיליארד דולר עד גיל 40. הוא יהיה השחקן השני בהיסטוריה של הכדורסל שמגיע לסכום הזה, אחרי מייקל ג’ורדן. 

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי