יום ראשון, 05.12.2021 שעה 11:07

משרד התרבות והספורט יקבל תוספת משמעותית

שדרוג משמעותי לספורט: התקציב ב-2022 יעמוד על 1.58 מיליארד שקל ויהיה גבוה ב-150 מיליון שקל בהשוואה ל-2020. טרופר: "שמח שהספורט במקום ראוי"

4 תגובות |
חילי טרופר (איציק בלניצקי)
חילי טרופר (איציק בלניצקי)

בסיום דיוני התקציב שהתקיימו אמש (ראשון), סוכם על תוספת תקציבית של מאות מיליוני שקלים למשרד התרבות והספורט. התוספת תאפשר את חיזוק כלל מוסדות התרבות והספורט, בעיקר אחרי שנה קשה במיוחד, במהלכה נפגעו המוסדות בצורה קשה מבחינה כלכלית.

התקציב יורכב בין היתר מ-553 מיליון שקל בסיס ועוד 265 מיליון שקל למתקנים. התקציב של 2021 עולה ב-75 מיליון שקל בהשוואה ל-2020, וב-2022 התקציב יעלה ב-75 מיליון שקלים נוספים. התקציב של 2021 יעמוד על 1.03 מיליארד שקל וב-2022 יעלה ל-1.58 מיליארד שקל.

אוהדי מכבי תל אביב (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי תל אביב (רדאד ג'בארה)

התקציב הנוסף יסייע לגופים וליוצרים שבאחריות המשרד לצלוח תקופה מאתגרת זו ואף להרחיב את פעילותן. כמו כן, סוכם בין שר התרבות והספורט לשר האוצר כי בזמן הקרוב ישבו נציגי המשרדים כדי לבחון סיוע נוסף בשל נזקי הקורונה.

המיזמים אליהם ינותב התקציב הנוסף יהיו בהגדלת התמיכה בגופים וביוצרים בתחום התרבות, הקצאת עשרות מיליוני שקלים לתכנית מיוחדת לשיפוץ מוסדות תרבות והנגשתם לאנשים עם מוגבלות, הרחבת מיזם שבת ישראלית במסגרתו מוזאונים ואתרי מורשת פתוחים בחינם לכלל האוכלוסייה בסופי שבוע, מימון פעילויות למניעת פגיעות מיניות בתחומי התרבות והספורט, תגמול מוסדות תרבות וגופי ספורט שיעסיקו אנשים עם מוגבלות, הגדלת תכנית המתקנים ובינוי מתקני ספורט בכל רחבי הארץ, חיזוק ספורט הנשים בישראל ותקציב ייעודי לנושא שיעוגן בבסיס התקציב (לאתה יש בסיס של 10 מיליון שקל), יישום רפורמת המאמנים והעלאת רמת האימון בכל תחומי הספורט בישראל.

חילי טרופר (חגי מיכאלי)חילי טרופר (חגי מיכאלי)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, אמר: ״אני שמח שממשלת ישראל שמה את התרבות והספורט במקום ראוי ואישרה את בקשתי להגדיל את התקציב בתחומים אלה בשנתיים הקרובות. השנה האחרונה המחישה את חשיבותם וערכם של תחומים אלה לחברה הישראלית. בעזרת התקציב שאישרה הממשלה, נחזק את התרבות ואת הספורט ונוביל שורה ארוכה של מיזמים חדשים וחשובים. כמובן, נמשיך ללוות את התרבות והספורט בתקופה מורכבת זו ונדאג לסיוע כלכלי נוסף בהתאם לצורך. אני מודה לשר האוצר, אביגדור ליברמן, וכלל שרי הממשלה על השותפות״.

מנכל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך, התייחס לתקציב החדש: ״תקציב המשרד כפי שאישרה הממשלה, הנו בשורה גדולה לתרבות ולספורט. התקציב יביא לידי ביטוי את הערכים החברתיים החשובים אשר ביקשנו להנחיל בשימת דגש נרחבת על הנגשת עולמות התרבות והספורט לאנשים עם מוגבלות, קידום ספורט הנשים וכן מניעת הטרדות מיניות בתחומים אלו, כל זאת גידול משמעותי של הפעילות השוטפת והמקצועית של המשרד. בנוסף נמשיך לקדם שורה של פרויקטים ויוזמות חדשות אשר יצעידו את הספורט והתרבות בדרך בטוחה ונכונה למעלה.  אני מודה לשר חילי טרופר ולצוות המשרד, על דיונים איכותיים וללא פשרות ולמשרד האוצר על שיתוף הפעולה הפורה לאורך כל השנה ובתקציב בפרט״.

מנכ"ל משרד הספורט רז פרויליך (צילום: יוסי שטיינר)מנכ"ל משרד הספורט רז פרויליך (צילום: יוסי שטיינר)
קלינגר:צריך מנהיג על המגרש כשאהיה ביציע
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30