יום שבת, 27.11.2021 שעה 07:58

1.25 מיליארד סיבות: הנבחרות היקרות ביורו

3 ימים לפתיחה, בטרנספמרקט בדקו את שווי 24 הנבחרות: אנגליה בפסגה בזכות קיין וסאנצ'ו, גרמניה סוגרת את הפודיום, איפה צרפת ומי אחרונה ברשימה?

0 תגובות |
הארי קיין, קיליאן אמבפה וג'ושוע קימיך (רויטרס)
הארי קיין, קיליאן אמבפה וג'ושוע קימיך (רויטרס)

טורניר יורו 2020 ייצא לדרך בשישי הקרוב ולמען האמת – כבר קשה לחכות. בעוד שהנבחרות נמצאות בהכנותיהן האחרונות, עולה וחוזרת השאלה – מי הפייבוריטית, כשהתשובה הברורה היא אלופת העולם, צרפת. בטרנפמרקט תקפו את השאלה הפופולרית ביותר מזווית קצת שונה כשבדקו את שווי הסגלים של כלל הנבחרות המשתתפות, שם, באופו די מפתיע, הטריקולור לא נמצאים במקום הראשון. 

בכתבה שפורסמה ב’מארקה’ הספרדי התמקדו באופן טבעי בנבחרת ספרד, שניצבת במקום הרביעי כששווי הסגל שלה מוערך בכ-915 מיליון אירו. השחקן היקר ביותר בסגל של ספרד הוא לא אחר מאשר מרקוס יורנטה, שחווה עונה פנטסטית והיה אחד הברגים המשמעותיים ביותר של אתלטיקו מדריד בדרך לאליפות הראשונה שלה מזה 7 שנים עם 12 שערים ו-11 בישולים. עם זאת, העובדה שיורנטה ששוויו מוערך ב-80 מיליון אירו נמצא במקום הראשון ברשימה, מסמלת באופן מסוים את ה”אפרוריות” היחסית בסגל המשונה שהעמיד לואיס אנריקה, כזכור ללא אף שחקן מסגנית האלופה ריאל מדריד.  

מרקוס יורנטה (רויטרס)מרקוס יורנטה (רויטרס)

מספרד ניגש לפודיום, אותו פותחת נבחרת גרמניה, שווי סגלה מוערך בכ-936 מיליון אירו. השחקן המוערך ביותר בסגל של המנשפאט הוא קשרה המצטיין של באיירן מינכן, יושוע קימיך, שוויו מוערך בכ-90 מיליון אירו. צרפת, למרות קיליאן אמבפה שמוערך בכ-160 מיליון אירו (שמהווים 11 אחוזים משווי הסגל כולו), ניצבת באופן מפתיע רק במקום השני עם סגל שוויו 1.03 מיליארד אירו.  

ג'ושוע קימיך (רויטרס)ג'ושוע קימיך (רויטרס)

ובמקום הראשון, כן, ניחשתם נכון – אנגליה. נבחרת שלושת האריות מגיעה כהרגלה עם תקוות גדולות לזכות בטורניר גדול ראשון מאז אותו מונדיאל ביתי ב-1966 וביורו הראשון בתולדותיה, הרבה בזכות הסקורר שלה, הארי קיין, שוויו מוערך ב-120 מיליון אירו, שמתווספים ל-100 מיליון האירו שווה כוכבה של דורטמונד, ג’יידון סאנצ’ו, כשבמקום השלישי ניצב ראחים סטרלינג עם 90 מיליון אירו, מה שמעמיד את הסגל של גארת’ סאותגייט על שווי מפלצתי של 1.25 מיליארד אירו.  

הארי קיין (רויטרס)הארי קיין (רויטרס)

את הטופ 10 מרכיבות פורטוגל (872.5 מיליון), איטליה (764), בלגיה (669.4), הולנד (687.05) וקרואטיה (375.8). בתחתית, באופן לא מפתיע במיוחד ניצבת פינלנד האלמונית שסוגרת את הרשימה (44.66 מיליון) וצפון מקדוניה שניצבת מעליה הרבה בזכות הכישרון הצעיר של נאפולי, אליף יילמאס, עם שווי סגל כולל של 61.8. 

גריזמן החתים את אמבפה ב...ניוקאסל
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30