יום רביעי, 29.06.2022 שעה 08:01

מזכ"ל פיב"א: תהיה אליפות עולם תחרותית מאוד

אנדריאס זאגקליס, המזכ"ל הטרי של ארגון פיב"א, התראיין ל"יורו-הופס" ודיבר על אליפות העולם שתחל ב-31 באוגוסט: "כולם מבינים איזה טורניר חשוב זה"

|
אתר הספורט ONE
אתר הספורט ONE

בעוד 23 ימים תצא לדרך אליפות העולם בכדורסל שתתקיים בסין. אנדראס זאגקליס, שהתמנה בדצמבר האחרון למזכיר הכללי של ארגון פיב”א העולמי, נרגש מאוד לקראת פתיחת האליפות, ובריאיון שהעניק היום (רביעי) ל”יורו-הופס” דיבר על הציפיות שלו לקראת הטורניר.

“אליפות העולם תהיה תוצר של חמש שנות עבודה”, אמר זאגקליס, “באמצע הדרך, היו לנו טורנירי אליפויות יבשתיים, עברנו את אליפות אירופה ואליפות אפריקה, התחרויות המסורתיות ביותר, אך התקיימו גם אליפויות אסיה ואמריקה. סין (המארחת) היא מדינה שמאוד אוהבת כדורסל, זה הספורט הפופולרי ביותר במדינה. זו המדינה הראשונה שתארח טורניר בשמונה ערים שונות. אחרי הכול, חשוב לנו להוכיח שזהו האירוע הגדול ביותר בעולם הכדורסל”.

אהרוני: יש עתיד טוב לכדורסלן הישראלי

הציפיות למהלך הטורניר: “אני חושב שאליפות העולם תהיה מאוד תחרותית השנה, משתי סיבות. אנחנו נראה כדורסלנים מאוד טובים השנה בנבחרות מכיוון שכולם החלו להבין כמה הטורניר הזה חשוב. הסיבה השנייה היא שיטת התחרות החדשה. כל תוצאה מתחילת הטורניר עלולה להיות קריטית ולהשפיע על מהלך האליפות כולה, לכן הקבוצות יעדיפו לטעות כמה שפחות וישאפו לנצח”.

הקידום של כדורסל הנשים באירועי כדורסל גברים: “חשוב לנו לקדם את כדורסל הנשים האירופאי דרך אליפות העולם. אבל זו רק הקדמה לקראת התקופה הקרובה בה שילוב הנשים בכדורסל יהיה נרחב יותר. לא נראה רק שחקניות כדורסל, אלא גם מאמנות, שופטות, מנהלות, וכמובן אוהדות. חשוב לנו למשוך משפחות מלאות להגיע למשחקים, חשוב לנו לראות ביציעים לא רק את הגברים אלא גם אמהות וילדות”.

אליפות העולם הקרובה תיראה קצת שונה מבדרך כלל. לראשונה, סך כל המשתתפות יגדל מ-24 ל-32 נבחרות, והטורניר יכיל שלושה שלבים. בשלב הראשון, הנבחרות יחולקו לשמונה בתים, שמכל בית יעלו שתי הקבוצות שבמקום הראשון לשלב השני, בו יהיו ארבעה בתים של ארבע קבוצות. שתי הקבוצות שיעלו ראשונות מכל בית יגיעו לשלבי הנוקאאוט המתקדמים.

יש לציין, כי אליפות העולם מהווה קריטריון לעלייה לאולימפיאדת טוקיו 2020. שתי הנבחרות הטובות ביותר מיבשות אמריקה ואירופה, והנבחרות שיגיעו הכי רחוק מיבשות אפריקה, אסיה, ואוסטרליה יקבלו את הכרטיס לאולימפיאדה שתתקיים בעוד כשנה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו