גלריית תמונותשלב הנוקאאוטשלב הבתיםנבחרותסגל נבחרת ישראללוח משחקיםראשי

סרביה ניצחה 79:87 את רוסיה ועלתה לגמר

הסרבים שהוליכו לאורך כל המשחק, יפגשו את סלובניה בגמר טורניר היורובאסקט, בוגדנוביץ' להט עם 24 נק', בצד הרוסי, 33 נק' של אלכסיי שבד לא עזרו

3 תגובות |
גיבור המשחק, בוגדן בוגדנוביץ' (FIBA)
גיבור המשחק, בוגדן בוגדנוביץ' (FIBA)

נבחרת סרביה גברה הערב (שישי) על נבחרת רוסיה 79:87 במסגרת חצי הגמר השני של טורניר היורובאסקט ותפגוש בגמר את סלובניה המפתיעה. הסרבים הוליכו לאורך כל שלבי המשחק והודות ליכולת נהדרת של הגארד בוגדן בוגדנוביץ’ שסיים עם 24 נקודות. בצד המפסיד היה זה שחקנה של חימקי מוסקבה, אלכסיי שבד, שלהט עם 33 נק’ אך נשאר רק עם המחמאות.

הרבע הראשון היה יחסית שקול אך כבר מהפתיחה הסרבים נטלו את ההובלה, 5 הפרש לסרבים בסיום הרבע הראשון. ברבע השני הגארד הנהדר שלקח אליפות אירופה לקבוצות עם פנרבחצ’ה אולקר החל להשתלט על המשחק ועם רבע שני יוצא מן הכלל הסרבים עלו ליתרון דו ספרתי, 14 הפרש לאדומים בתום 20 הדקות הראשונות.

המחצית השנייה נפתחה במגמה דומה, סרביה המשיכה לשטוף את המגרש עם הנעת כדור נהדרת וסלים קלים בצבע, אך הרוסים בראשותו של שבד החלו לצמצם את הפער לאזור ה-10 הפרש, בעיקר הודות ליכולת טובה מחוץ לקשת. בעשר הדק’ האחרונות הפער הלך וירד, עד ל-3 הפרש בלבד. הסרבים לא נבהלו ועם הרבה אופי ומשחק קבוצתי החזירו את הפער לאזור הדו ספרתי, שהבטיח מקום בגמר מול סלובניה.

רבע ראשון - 20:25 לסרביה

חמישיית רוסיה: אלכסיי שבד, דימטרי חבוסטוב, טימופיי מוזגוב, אנדריי וורונצ’ביץ’, דימטרי קולאגין?
חמישיית סרביה: בוגדן בוגדנוביץ’, ולדמיר לוצ’יץ’, סטפן בירצ’ביץ’, סטפן יוביץ’, אוגניין קוזמיץ’

אלכסנדר ג'ורג'ביץ' (FIBA)אלכסנדר ג'ורג'ביץ' (FIBA)

פתיחת טובה לסרבים עם 0:5 לאחר קליעה מדויקת של יוביץ’, וורונצ’ביץ’ עם שתי נקודות ראשונות לרוסים, הוריד ל-3 הפרש. הרוסים כבר הובילו בנקודה אך בוגדנוביץ’ הנהדר ענה בשלשה אחרי אסיסט של בירצ’ביץ’, מריבאונד התקפה. בוגדונביץ’ עם שתי קליעות מהקו, 6:12 לסרבים. אלכסיי שבד מתחמם, הגארד המוכשר של חימקי מוסקבה עם שלשה ושתי קליעות מהקו הוריד לנקודה הפרש בלבד, 15:16 לסרביה. ולדמיר לוצ’יץ’ עם שלשה נתן טווח ביטחון לאדומים מסרביה.

מוזגוב מול קוזמיץ' (רויטרס)מוזגוב מול קוזמיץ' (רויטרס)

רבע שני – 34:48 לסרביה

הענק הסרבי, בובאן מריאנוביץ’ עם ליי-אפ קל קבע 20:27 אדומים, חבוסטוב ענה עם שלשה מהצד השני, ארבע הפרש. שני סלים רצופים של יוביץ’ ובוגדנוביץ’ קבעו פער דו ספרתי לסרבים. מילאן מצ’באן, אקס מכבי ת”א, עם סל נוסף קובע את הפרש השיא במשחק, 26:42. חבוסטוב ענה בשלשה מהצד השני, 13 הפרש לאדומים. לוצ’יץ’ עם שתי נק’. כשמנגד,  הגארד המוכשר שבד הוא היחיד שמתפקד בשורות הרוסים, 34:48 לסרבים.

ולדמיר לוצ'יץ' זורק (FIBA)ולדמיר לוצ'יץ' זורק (FIBA)

רבע שלישי – 57:66 לסרביה

פתיחת רבע טובה ללבנים, וורונצ’ביץ’ עם שלשה הוריד ל-11 הפרש. בוגדנוביץ’ בלתי ניתן לעצירה, שלשה נוספת לגארד 37:51. מוזגוב עם מהלך מרשים בצד השני ושתי נק’, 12 הפרש. הסרבים שוטפים את הפרקט, אסיסט של יוביץ’ ללוצ’יץ’ הסתיים בדאנק מהדהד, שבד ענה עם שלשה מהעבר השני, 44:57 לאדומים. פריזדון עם אסיסט למוזגוב מחזיר את ההפרש לחד ספרתי, פער 8 בלבד. וורונצ’ביץ’ עם שלשה נוספת הוריד ל-5 הפרש, המשחק נפתח מחדש. דראגן מילוסאבייביץ’ דאג להרגיע את מאמנו אלכסנדר ג’ורג’ביץ’ עם שלשה והגדיל את ההפרש שוב ל-8.

בוגדנוביץ' (רויטרס)בוגדנוביץ' (רויטרס)

רבע רביעי – 79:87 לסרביה

שבד עם שתי קליעות מדויקות מהקו וקליעה של זובקוב צמצמו ל-5 הפרש. גודוריץ’ מנגד, קלע שלשה לסרבים, 61:69 לאדומים. זובקוב עם שתי נקודות, 4 הפרש בלבד. מי אם לא בוגדנוביץ’ המצוין, שהחזיר ל-6 הפרש. שבד לוהט, הסרבים שוב ברחו אך מי אם לא שבד עם שלשה החזיר את הרוסים לפיגור 7 לקראת חמש הדק’ האחרונות. שוב הגארד המוכשר, ושוב זו שלשה, 2 הפרש בלבד. משחק מטורף בטורקיה. מיצ’יץ’ עם שלשה סופר חשובה לסרביה, החזיר ל-5 הפרש, שלוש דק’ לסיום ההתמודדות המרתקת. בוגדנוביץ’ עם 5 נקודות רצופות מעלה את האדומים ל-7 הפרש דקה לסיום, סרביה בדרך לפגוש את סלובניה.

שבד מול בוגדנוביץ' (FIBA)שבד מול בוגדנוביץ' (FIBA)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30