יום שישי, 12.08.2022 שעה 23:25

הערעור של טוגו על ההרחקה מאל' אפריקה נדחה

ההגיון פסח על בית הדין לערעורים שלא הפך את ההחלטה להרחיק את הטוגולזים משתי האליפויות הקרובות. הסיכוי האחרון של טוגו יהיה בדיון נוסף באוגוסט

|
ארונו של עוזר מאמן טוגו לאחר הפיגוע (רויטרס)
ארונו של עוזר מאמן טוגו לאחר הפיגוע (רויטרס)

האבסורד נמשך, בית הדין הבינלאומי לערעורי ספורט דחה אמש (שישי) את ערעורה של טוגו על הרחקתה מאליפויות אפריקה ב-2012 ו-2014.

כזכור טוגו הורחקה בצורה מעוררת תמיהה מהאליפות בעקבות התערבות של הממשלה בהחלטה להחזיר את שחקניה הביתה מהאליפות באנגולה לאחר פיגוע רצחני באוטובוס הנבחרת שגבה את חייהם של שלושה אנשים.

לטוגולזים תהיה הזדמנות אחרונה לבטל את רוע הגזירה בדיון נוסף שייערך מול ה-CAS (בית הדין לערעורים) בחודש אוגוסט. הגרלת מוקדמות טורניר 2012 תיערך היום בקונגו כשהטורניר עצמו יתקיים בגאבון וגיניאה המשוונית, הטוגולזים כאמור לא ישתתפו בהגרלה.

בית הדין הסביר את החלטתו בדחיית הערעור בכך שגם אם טוגו לא תשתתף בהגרלה בשבת, עדיין לא מדובר בנזק שאי אפשר לתקן במידה והערעור השני יתקבל באוגוסט. במידה וטוגו אכן תצליח להפוך את ההחלטה, תיערך הגרלה מיוחדת כדי לשבץ אותה באחד מבתי המוקדמות לפני שהמשחקים יחלו בחודש ספטמבר.

בפיגוע הרצחני באנגולה, פתחו מורדים מקומיים באש לעבר האוטובוס שהוביל את הנבחרת הטוגולזית לאליפות. נהג האוטובוס, דובר הנבחרת ועוזר מאמן קיפחו את חייהם בהתקפה הקטלנית.

ההגיון הלך לאיבוד בבית הדין של הערעורים (רויטרס)
ההגיון הלך לאיבוד בבית הדין של הערעורים (רויטרס)

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו