יום שני, 16.05.2022 שעה 08:50

גרמניה אלופת אירופה לנבחרות עד גיל 21

פעם שלישית גביע: אחרי שהפסידו בשני הגמרים הקודמים, המאנשאפט ניצחו את פורטוגל 0:1 וזכו בתואר בפעם השלישית בהיסטוריה. לוקאס אנמצ'ה הכריע

|
שחקני גרמניה מניפים את הגביע (רויטרס)
שחקני גרמניה מניפים את הגביע (רויטרס)

נבחרת גרמניה זכתה באליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21, לאחר שגברה הערב (ראשון) על פורטוגל 0:1 במשחק הגמר, משער של לוקאס אנמצ’ה בדקה ה-49. המאנשאפט רשמו הופעה שלישית רצופה במעמד הגמר ואחרי שבפעמיים הקודמות הפסידו, הפעם ידם הייתה על העליונה והם זכו בתואר בפעם השלישית בהיסטוריה. פורטוגל תחפש את הזכייה הראשונה שלה בפעם אחרת.

המחצית הראשונה נפתחה בשליטה כמעט מוחלטת של הפורטוגלים, אבל בהמשכה הגרמנים יצאו מהלם הפתיחה ונכנסו למשחק. שתי הנבחרות יצרו הרבה מצבי הבקעה אבל לא היו מדויקות  ופלוריאן ווירץ אף נבלם במשקוף. ממש בפתיחת המחצית השנייה לוקאס אנמצ’ה, שסיים כמלך שערי הטורניר הבקיע את הרביעי שלו והעניק יתרון 0:1 למאנשאפט. פורטוגל לחצה כדי להשוות אבל לא הצליחה לסכן את השער ודווקא גרמניה הייתה קרובה יותר להכפיל את התוצאה, אלמלא יכולת פנומנלית של דיוגו קוסטה השוער הפורטוגלי, שנותרה עד הסיום.

המאנשאפט חתמו טורניר לא פשוט, כאשר את שלב הבתים סיימו רק במקום השני בבית א’ עם 5 נקודות. ברבע הגמר גברו על דנמרק בפנדלים ובחצי הגמר חלפו על פני הולנד עם 1:2. זהו הגמר החמישי בהיסטוריה של הנבחרת הגרמנית ואחרי שבפעם הקודמת הפסידו לספרד, הצליחו לזכות בתואר.

שחקני גרמניה מניפים את הגביע (רויטרס)שחקני גרמניה מניפים את הגביע (רויטרס)
הגרמנים חוגגים (רויטרס)הגרמנים חוגגים (רויטרס)

מחצית ראשונה:

דקה 1, השופט גיורגי קרואשווילי הוציא לדרך את ההתמודדות.

שחקני נבחרת גרמניה (רויטרס)שחקני נבחרת גרמניה (רויטרס)

דקה 2, דיוגו דאלוט הגיע להזדמנות הראשונה במשחק עבור פורטוגל. מגנה של מילאן פרץ מצד ימין ובעט, אבל הכדור שלו הלך לרשת החיצונית.

דקה 8, הזדמנות מצוינת של פורטוגל: דני מוטה השלים סלאלום באגף שמאל ומצא את תיאגו תומאס ברחבה, האחרון בעט כדור שטוח שפספס את המסגרת.

תיאגו תומאס עם הכדור (רויטרס)תיאגו תומאס עם הכדור (רויטרס)

דקה 13, עוד הזדמנות ענק לפורטוגל: דיוגו דאלוט חדר לרחבה ובעט משבעה מטרים, פיפר גלש והרחיק לקרן.

אוהדי נבחרת פורטוגל (רויטרס)אוהדי נבחרת פורטוגל (רויטרס)

דקה 14, הפורטוגלים קרובים לשער היתרון: הגבהה אדירה של קונטה המגן השמאלי, מצאה את ראשו של תומאס, אבל דאהמן היה עירני וקלט את הכדור.

דקה 15, הזדמנות אדירה לגרמניה: פלוריאן ווירץ ניער מעליו את השמירה וירה ברגל שמאל כדור חד אל המשקוף. אנמצ’ה לא הצליח להשתלט על הריבאונד.

תיאגו תומאס מתקל את ניקלאס דורש (רויטרס)תיאגו תומאס מתקל את ניקלאס דורש (רויטרס)

דקה 21, עוד הזדמנות גדולה לגרמניה: בוטה באקו הכניס כדור נהדר לרחבה ולוקאס אנמצ’ה נבלם ברגע האחרון אצל השוער דיוגו קוסטה.

שחקני נבחרת גרמניה (רויטרס)שחקני נבחרת גרמניה (רויטרס)

דקה 29, מצב נפלא לגרמנים: הקפטן ארנה מאייר שחרר פצצה ברגל ימין מעשרים מטרים לחיבורים, השוער דיוגו קוסטה התעופף ורשם הצלה אדירה.

דיוגו קוסטה מול לוקאס אנמצ'ה (רויטרס)דיוגו קוסטה מול לוקאס אנמצ'ה (רויטרס)

דקה 39, מצב מצוין לפורטוגל: פאביו ויירה מצא את עצמו חופשי עשרים מטרים מן השער והניף את רגל שמאל, הכדור שלו החטיא את המשקוף בכמה סנטימטרים.

מרג'ים ברישה עם הכדור (רויטרס)מרג'ים ברישה עם הכדור (רויטרס)

דקה 46, ההחמצה הכי גדולה של פורטוגל: וויטיניה קיבל מסירת עומק אדירה מדני מוטה ומצא את עצמו באחד על אחד מול השוער, אבל במקום לבעוט ניסה עוד דריבל מיותר וההזדמנות הלכה לאיבוד.

וויטיניה מפספס הזדמנות גדולה מול ארנה מאייר ופין דאהמן (רויטרס)וויטיניה מפספס הזדמנות גדולה מול ארנה מאייר ופין דאהמן (רויטרס)

מחצית שנייה:

דקה 49, גרמניה עלתה ל-0:1: פתיחה נפלאה למחצית השנייה. בוטה באקו מסר כדור פנטסטי לתוך הרחבה, לוקאס אנמצ’ה חלף על פני השוער וגלגל פנימה - 0:1 למאנשאפט.

לוקאס אנמצ'ה כובש (רויטרס)לוקאס אנמצ'ה כובש (רויטרס)
ניקלאס דורש ולוקאס אנמצ'ה חוגגים (רויטרס)ניקלאס דורש ולוקאס אנמצ'ה חוגגים (רויטרס)

דקה 60, פורטוגל הייתה קרובה לשוויון: פאביו ויירה ניסה להפתיע בבעיטה מחצי מגרש, אבל דאהמן היה מרוכז והדף את הכדור. השוער הגרמני גם קלט את הניסיון השני אחרי הגבהת כדור הקרן.

דקה 67, פורטוגל המשיכה לתקוף: מתפרצת נהדרת של פורטוגל התחילה אצל רפאל ליאו, נמשכה אצל קונססאו והסתיימה בבעיטה של ויירה שנבלמה אצל ההגנה.

דויד ראום עם הכדור (רויטרס)דויד ראום עם הכדור (רויטרס)

דקה 72החמצה גדולה של גרמניה: קארים אדיימי נשלח קדימה, השתלט היטב על הכדור והיה חופשי לחלוטין להכפיל את התוצאה, אבל קוסטה ירד נהדר ורשם עוד הצלה ענקית.

קארים אדיימי בועט (רויטרס)קארים אדיימי בועט (רויטרס)

דקה 74, עוד הזדמנות גדולה לגרמנים: אנמצ’ה שיחרר את עצמו לבעיטה מ-16 מטרים וירה ברגל ימין, דיוגו קוסטה, גיבור הערב של הפורטוגלים, הציל שוב.

ניקו שלוטרבק גולש אל הכדור (רויטרס)ניקו שלוטרבק גולש אל הכדור (רויטרס)

דקה 75, עוד עצירה גדולה של השוער הפורטוגלי דיוגו קוסטה, קארים אדיימי פרץ מצד שמאל וירה לשער, אבל השוער הדף עם רגל שמאל.

תיאגו תומאס מול ניקו שלוטרבק (רויטרס)תיאגו תומאס מול ניקו שלוטרבק (רויטרס)

דקה 95: השופט גיורגי קרואשווילי שרק לסיום וקבע כי גרמניה זכתה באליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21.

אדיימי וקיירוש במאבק על הכדור (רויטרס)אדיימי וקיירוש במאבק על הכדור (רויטרס)
בראנסה מאוכזב על רקע חגיגות הגרמנים (רויטרס)בראנסה מאוכזב על רקע חגיגות הגרמנים (רויטרס)

הרכב נבחרת גרמניה: פין דאהמן, דויד ראום, ניקו שלוטרבק, אמוס פיפר, בוטה באקו, ניקלאס דורש, ארנה מאייר, סליח אוזצ’אן (אנטון סטאך, 92’), מרג’ים ברישה (ג’ונתן בורקארדט, 68’), פלוריאן ווירץ (קארים אדיימי, 68’) ולוקאס אנמצ’ה.

הרכב נבחרת פורטוגל: דיוגו קוסטה, דיוגו דאלוט, דיוגו קיירוש, דיוגו לייט, אבדו קונטה, פלורנטינו לואיס, וויטיניה (ז’וטה, 59’), דניאל בראנסה, פאביו ויירה, דני מוטה (רפאל ליאו, 46’), תיאגו תומאס (פרנסיסקו קונססאו, 59’).

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב