יום חמישי, 18.08.2022 שעה 19:05

הנתון המעודד לספרד וחגיגת השערים העצמיים

הספרדים היו חדים יותר בדו קרב הפנדלים והשיגו את הכרטיס לחצי הגמר, כשבינתיים יש עבורם נתון מעודד במיוחד להמשך. וגם: שווייץ ויתר המספרים

|
שחקני נבחרת ספרד חוגגים (רויטרס)
שחקני נבחרת ספרד חוגגים (רויטרס)

בסיום 120 דקות ודו-קרב פנדלים מוצלח, נבחרת ספרד עלתה לחצי הגמר אחרי שניצחה 1:3 את שווייץ בפנדלים (1:1 בסיום הזמן הרגיל). המשחק המותח, ודו-קרב הפנדלים, נכנסו לדפי ההיסטוריה, כמו גם כמובן השער העצמי הנוסף שקיבלנו ביורו הנוכחי.

# ספרד הפכה לנבחרת השישית בתולדות היורו שמנצחת שני משחקי נוק-אאוט שונים שלא נגמרו ב-90 דקות. חמשת הנבחרות הקודמות זכו בטורניר.

# דו-קרב הפנדלים בו שווייץ הבקיעה רק פנדל אחד היה הראשון מאז 2008 בו נבחרת הבקיעה רק פנדל אחד בדו-קרב בעיטות ההכרעה ביורו, אז זאת הייתה קרואטיה שהפסידה לטורקיה 3:1 מהנקודה הלבנה.

# השער העצמי של דניס זקאריה היה השער העצמי העשירי ביורו 2020. בכל הטורנירים הקודמים, במצטבר, הובקעו 9 עצמיים בלבד. שיא השערים לשחקן בטורניר אחד, 9 של מישל פלאטיני מ-1984, “נשבר” על ידי השערים העצמיים.

דניס זקאריה ופדרי (רויטרס)דניס זקאריה ופדרי (רויטרס)

# השער של זקאריה, שנכנס לרשת של יאן זומר, היה הפעם הראשונה בתולדות אליפויות אירופה בכדורגל בה שחקן מבקיע לשוער מאותה קבוצה. זומר וזקאריה משחקים בבורוסיה מנשנגלדבאך.

# הובקעו 3 שערים עצמיים לזכותה של ספרד ביורו, כמות עצמיים גבוהה יותר מזאת שהייתה אי פעם לזכות כל נבחרת כלשהי ביורו או במונדיאל.

# בשלב זה בלבד ספרד הגיעה ל-12 שערים לזכותה, כמות זהה ליורו 2008 ו-2012 וגבוהה יותר ממונדיאל 2010 (8 שערים) בשלושתם, כזכור, ‘לה רוחה’ זכתה. אף שחקן ספרדי לא הבקיע יותר משני שערים עד כה בטורניר. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו