יום רביעי, 06.07.2022 שעה 11:04

"אברמוביץ' משמש כמתווך בין אוקראינה לרוסיה"

דיווח בארה"ב: זלנסקי ביקש מביידן שלא להטיל סנקציות על האוליגרך מאחר שהוא מתווך לצורך שלום בין הצדדים. דוברו: "קיבל בקשות רבות מצד יהודים"

|
רומן אברמוביץ' (רויטרס)
רומן אברמוביץ' (רויטרס)

על פי דיווחים בארצות הברית הערב (רביעי), נשיא אוקראינה, ולודימיר זלנסקי, ביקש מג’ו ביידן שלא להטיל סנקציות על רומן אברמוביץ’, שכן הבעלים היוצא של צ’לסי עשוי להיות זה שמגשר בסופו של דבר בין הצדדים לצורך השלום עם רוסיה.

לפי הפרסום, משרד האוצר האמריקאי היה מוכן להטיל סנקציות על אברמוביץ’ בתחילת החודש, אך הבית הלבן ביקש לעצור זאת כרגע, כך לפי ה’וול סטריט ג’ורנל’. זלינסקי, אם כן, ביקש מנשיא ארה”ב, ביידן, לחכות בנושא מאחר שאברמוביץ’ הביע נכונות לגשר בין הצדדים ולהיות זה שמסייע בשלום בין אוקראינה לוולדימיר פוטין, עמו אברמוביץ’ מיודד.

מוקדם יותר החודש הוקפאו לאברמוביץ’ נכסיו בבריטניה ובאיחוד האירופי, בעוד שארה”ב כבר פעלה נגד כמה אוליגרכים כדי לייצר לחץ על פוטין. בשלב הזה, אין בארה”ב סנקציות כנגד אברמוביץ’. 

“אברמוביץ’ עושה כל שביכולתו כדי לתמוך במאמצים שיובילו לשלום בין הצדדים, כדי להשיב את השקט”, נמסר מדוברו של אברמוביץ’. “זאת בעקבות בקשות רבות מצד יהודים וארגונים באוקראינה”.

צפו: הכישרון החבוי של זלאטן איברהימוביץ'
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו