יום ראשון, 28.11.2021 שעה 19:23

בירמינגהאם זכתה בגביע הליגה עם 1:2 על ארסנל

מרטינס סידר לכחולים תואר ראשון מאז 1963 עם שער ניצחון (89) אחרי טעות נוראית של קוסיילני ושצ'סני. זיגיץ' (28) ורובין ואן פרסי (39) כבשו קודם

148 תגובות |
סטפן קאר מרים את הגביע. היסטוריה (GettyImages)
סטפן קאר מרים את הגביע. היסטוריה (GettyImages)

בשנת 1963 בירמינגהאם זכתה בפעם האחרונה בתואר. 48 שנים עברו והכחולים-לבנים הצליחו לשים את ידם על אחד כזה, גביע הליגה האנגלי, אחרי שניצחו 1:2 את ארסנל בוומבלי והדהימו את הממלכה.

הקבוצה מהמקום ה-16 בפרמייר ליג הגיעה לאצטדיון הלונדוני מול יציעים מלאים באוהדים אדומים, אך לא נפלו לרגע מהתותחנים של ארסן ונגר. בדקה ה-28 ניקולה זיגיץ' כבש את הראשון עם נגיחה יפה והראה שהחניכים של אלכס מקליש לא באו כדי לשמש כתפאורה.

רובין ואן פרסי הצליח להשוות בדקה ה-39 בוולה נהדר משבעה מטרים ובחצי השני התותחנים ישבו על השער של בן פוסטר, שבמספר הצלות נהדרות מנע מהם מהפך. אז, הגיעה הדקה ה-89, הדקה של הלוזרים הגדולים מצפון לונדון.

קוסיילני בניסיון הרחקה כושל הפריע לוויצ'ך שצ'סני לקלוט כדור פשוט ברחבה, אובפמי מרטינס ארב לטעות הנוראית ברחבה, כבש ורץ לחגוג במופע סלטות מרשים את ה-1:2 ואת התואר של בירמינגהאם.

סטפן קאר מרים את הגביע1 (GettyImages)
סטפן קאר מרים את הגביע1 (GettyImages)
 

ארסן ונגר, שדיבר על כך שהקבוצה שלו יכולה לזכות בכל ארבעת התארים העונה, רושם גמר שלישי ברציפות בו הוא לא מנצח והפעם קשה מאוד להסביר איך זה קרה לו.

אלכס מקליש והגביע (GettyImages)
אלכס מקליש והגביע (GettyImages)
 
ונגר עם שצ´סני ורובין ואן פרסי (GettyImages)
ונגר עם שצ´סני ורובין ואן פרסי (GettyImages)
 

בירמינגהאם חוגגת (GettyImages)
בירמינגהאם חוגגת (GettyImages)
 

מחצית ראשונה
כבר בדקה השניה נרשמה טעות גדולה ראשונה של הקוון. לי בוייר נשלח בכדור עומק לתוך הרחבה והוכשל בבירור על ידי וויצ'ך שצ'סני, אך שופט הקו סימן לנבדל, שלא היה.

שצ´סני מכשיל את בוייר, השופט סימן לנבדל (GettyImages)
שצ´סני מכשיל את בוייר, השופט סימן לנבדל (GettyImages)
 

בדקה השביעית התותחנים סוף סוף הצליחו להגיע למצב ליד השער של בן פוסטר. ג'ק ווילשר ורובין ואן פרסי שיתפו פעולה, הקשר מסר עומק לחלוץ שמזווית קשה בחר לבעוט מעל השער במקום להסתובב ולנסות למצוא חבר פנוי ברחבה.

דקה חלפה ושוב ארסנל הגיעה למצב מסוכן. סמיר נאסרי במהלך יפה באגף ימין ניער שני מגנים מעליו ומסר נהדר לאנדריי ארשבין בתוך הרחבה, הקיצוני הרוסי הסתובב ובעט, אך בן פוסטר היה במקום כדי למנוע שער.

סמיר נאסרי מול ליאם רידג´וול (GettyImages)
סמיר נאסרי מול ליאם רידג´וול (GettyImages)
 

בדקה ה-14 סמיר נאסרי במבצע מרשים עבר שלושה שחקנים וחדר לרחבה אך במקום למסור רוחב לרובין ואן פרסי שחיכה באיזור תיבת החמש, החליט לבעוט והכדור טס מעל השער.

דקה 28 - בירמינגהאם עולה ל-0:1: מפתיע? כמו שהמשחק התפתח, ממש לא. הכחולים-לבנים עלו ליתרון אחרי מהלך מכדור קרן, ניקולה זיגיץ' הגבוה היה במקום כדי להקדים את וויצ'ך שצ'סני ולנגוח את היתרון.

זיגיץ´ נוגח מעל שצ´סני את היתרון (GettyImages)
זיגיץ´ נוגח מעל שצ´סני את היתרון (GettyImages)
 
זיגיץ´ חוגג את היתרון עם בוייר (GettyImages)
וזוכה לברכות מבוייר אחרי השער המפתיע (GettyImages)
 

בדקה ה-34 זיגיץ' היה חייב להבקיע את השני אחרי שקיבל את הכדור בתוך הרחבה ומול שצ'סני בעט רע והשוער הפולני הצליח להדוף. דקה חלפה וסבסטיאן לארסון ניסה את מזלו עם כדור חד לרחבה, דג'ורו שהיה במקום העיף בזמן.

דקה 39 - רובין ואן פרסי משווה ל-1:1: התותחנים יצאו להתקפה מתפרצת, ואן פרסי הזין את נאסרי שהעביר לג'ק ווילשר, הקשר הניף רגל ושלח פגז מ-25 מטרים למשקוף. ארסנל שמרה על הריבאונד כדי להתחיל את ההתקפה מחדש, ארשבין קיבל את הכדור בתוך הרחבה והרים למרכז שם חיכה החלוץ ההולנדי שהמשיך בוולה נפלא מהאוויר לרשת. תוך כדי הכיבוש, הקפטן הלונדוני נפצע, אך חזר לשחק.

ואן פרסי רץ לחגוג את השוויון, שחקני בירמינגהאם לא מאמינים (GettyImages)
ואן פרסי רץ לחגוג את השוויון, שחקני בירמינגהאם לא מאמינים (GettyImages)
 

מחצית שניה
החצי השני נפתח ללא שינויים בשתי הקבוצות, כאשר התותחנים פתחו בלחץ על בירמינגהאם. בדקה ה-48 מהלך יפה באגף ימין דרך ואן פרסי וסאנייה, הסתיים במסירה של הצרפתי לתומאס רוזיצקי שהגיע מאחור ובעט כדור חד שחלף רק בסמוך לקורה של בן פוסטר. בדקה ה-50, חילוף ראשון של אלכס מקליש, קרייג גארדנר יצא, תוך כדי שהוא מגיב בזעם רב, ובמקומו נכנס ז'אן בוסג'ור.

בדקה ה-57, מצב מעולה לבירמינגהאם. בוסג'ור הוציא התקפה מתפרצת טובה והעביר לקית' פאהי, הקשר בעט פעם אחת על זיגיץ' ובפעם השניה שלח פצצה אדירה שנעצרה רק בעמוד של וויצ'ך שצ'סני.

רובין ואן פרסי מול קית´ פאהי. ההולנדי פתח כקפטן (GettyImages)
רובין ואן פרסי מול קית´ פאהי. ההולנדי פתח כקפטן (GettyImages)
 

בדקה ה-69, חילוף ראשון בארסנל. רובין ואן פרסי יצא, ניקולאס בנטדנר נכנס במקומו. רוזיצקי קיבל בעקבות כך את סרט הקפטן. בדקה ה-72 נאסרי שוב ניסה את כוחו. הקשר קיבל את הכדור כ-25 מטרים מהשער, התקדם והטעה את המגן שלו שלוש פעמים לפני ששלח בעיטה שטוחה שבן פוסטר קלט ללא בעיה.

שלוש דקות חלפו וארסנל היתה חייבת להשיג מהפך. נאסרי הוביל עוד מתפרצת טיפוסית, חדר לרחבה ושלח פצצה שנעצרה רק בפניו של בן פוסטר, רוזיצקי השתלט על הריבאונד והעביר רוחב לארשבין שהגיע מאחור, אך הרוסי במהלך שלומיאלי הצליח לאבד את ההזדמנות לכבוש. עוד דקה חלפה, ארשבין מסר לבנטדנר בתוך הרחבה, הדני חתך מימין למרכז ושלח פצצה שהשוער האנגלי שוב פעם הציל.

אנדריי ארשבין מול לי בוייר (GettyImages)
אנדריי ארשבין מול לי בוייר (GettyImages)
 

בדקה ה-77, ארשבין שילם על היכולת החלשה שלו והוחלף במרוואן צ'מאח. הבליץ של התותחנים המשיך ודקה אחרי החילוף, צ'מאח פרץ באגף שמאל ומסר לבנטדנר, הדני העביר לרוזיצקי שניסה לכבוש עם העקב וכשל. עוד דקה עברה, נאסרי ניסה את כוחו בפצצה מ-20 מטרים, פוסטר היה במקום כדי להציל שוב. בדקה ה-83 אובפמי מרטינס נכנס במקום קית' פאהי.

דקה 89 - מרטינס מדהים את וומבלי, 1:2 בירמינגהאם: כדור עומק פשוט שקיפץ ברחבה נגמר בצורה הרסנית. קוסיילני נתקע בשצ'סני והפריע לו לתפוס את הכדור, השוער היה צריך לקלוט אך השמיט ומי שהמתין למתנה היה המחליף, אובפמי מרטינס.

מרטינס וזיגיץ´ בטירוף אחרי השער (GettyImages)
מרטינס וזיגיץ´ בטירוף אחרי השער (GettyImages)
 

ארסנל: וויצ'ך שצ'סני, בקארי סאנייה, יוהאן דג'ורו, לורן קוסיילני, גאל קלישי, אלכס סונג, ג'ק ווילשר, תומאס רוזיצקי, סמיר נאסרי, אנדריי ארשבין (מרוואן צ'מאח, 77), רובין ואן פרסי (ניקולאס בנטדנר, 69)

בירמינגהאם: בן פוסטר, סטיבן קאר, רוג'ר ג'ונסון, מרטין ייראנק, ליאם רידג'וול, קית' פאהי (אובפמי מרטינס, 83), קרייג גארדנר (ז'אן בוסג'ור, 50), בארי פרגוסון, לי בוייר, סבסטיאן לארסון, ניקולה זיגיץ'

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30