יום ראשון, 16.01.2022 שעה 21:58

בשל שחיתות: גאנה סגרה את התאחדות הכדורגל

לאחר שהתפרסם סרטון של יו"ר ההתאחדות הגנאית מקבל 65 אלף דולר מעיתונאי שהתחזה לאיש עסקים, ממשלת גאנה החליטה לנקוט בצעד קיצוני. פיפ"א טרם הגיבה

2 תגובות |
שחקני נבחרת גאנה (רויטרס)
שחקני נבחרת גאנה (רויטרס)

השחיתות בכדורגל העולמי ממשיכה לשבור שיאים כאשר היום (שישי) גאנה החליטה לסגור את התאחדות הכדורגל שלה לאחר שהתפרסם סרטון של יו”ר ההתאחדות הגנאית קווסי ניאנטקיי מקבל 65 אלף דולר מכתב שהתחזה לאיש עסקים שמעוניין להשקיע בכדורגל הגנאי. 

ניאנטקי, סגן הנשיא של קונפדרציית הכדורגל האפריקאית ובנוסף, גם חבר במועצת פיפ”א, לא הגיב עד כה על הטענות נגדו. פיפ”א טרם הודיעה כיצד היא מתכוונת לפעול בנושא החלטת הממשלה הגנאית לסגור את ההתאחדות, אך במקרים דומים בעבר, השעתה מדינות מהשתתפות בתחרויות בין לאומיות, כמו למשל במקרה של ניגריה. 

בחשיפותיו של העיתונאי אנאס ארמאיו אנאס, נראו יותר ממאה אנשי כדורגל מקבלים מתנות וכסף מזומן, רובם שופטי כדורגל ממערב אפריקה. ביניהם ניתן למצוא גם את השופט הקנייתי אדל ריינג’ מרווה, שהיה אמור לשפוט במונדיאל הקרוב ברוסיה, אך התפטר לאחר שצולם מקבל 600 דולר. 

שר ההסברה של גאנה מוסטפה עבדול חמיד התייחס לפרשה ואמר: “הממשלה החליטה לנקוט צעדים מידיים ולסגור את התאחדות הכדורגל הגנאית בשל ההתנהלות רחבת הידיים שגורמת לריקבון הכדורגל בגאנה”. למרות הודעתה של ההתאחדות הגנאית כי תשתף פעולה עם כל חקירה בנושא, נראה כי ממשלת גאנה נחושה בדעתה להקים התאחדות כדורגל חדשה.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30