יום חמישי, 07.07.2022 שעה 15:42

אהרוני: יש עתיד טוב, סהר: נמשיך לעבוד קשה

נבחרת הנוער, שזכתה באליפות אירופה דרג ב', נחתה והמאמן הנרגש סיפר: "מגיעות מחמאות לצוות ושחקנים". דוברת המצטיין: "ראוים להיות בדרג הבכיר"

|
שחקני נבחרת הנוער (שחר גרוס)
שחקני נבחרת הנוער (שחר גרוס)

לאחר הזכייה באליפות אירופה דרג ב׳ והעפלה המחודשת לדרג א׳ הבכיר, נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל נחתה היום (שני) בנמל התעופה בן גוריון והתקבלה באופן חגיגי על ידי המשפחות וציבור קהל הנוחתים שמחאו כפיים לחבורה בכחול על ההישג המרשים. 

חניכיו של אורן אהרוני שהשלימו טורניר שלם ללא הפסד, גברו אמש על נבחרת פולין במשחק הגמר 79:81 שזיכה אותם במקום הראשון כשעוד יום קודם לכן הצליחו להבטיח את החזרה לדרג א׳ ולמעשה השלימו קיץ מפואר לדור העתיד של הכדורסל הישראלי לצד זכיית נבחרת העתודה באליפות אירופה לפני כשבועיים. 

אהרוני: יש עתיד טוב לכדורסלן הישראלי

״אני חושב שהם הראו הרבה אופי״, סיכם מאמן הנבחרת, אהרוני והוסיף: ״טורניר בדרג ב׳ הוא טורניר מאוד קשה בעיקר מנטלית כי ככל שאתה מנצח ומתקדם אתה מבין שעדיין לא עשית כלום. באמת כל בוקר קמנו מחדש, אספנו את עצמנו והתכוננו למשחק הבא ומגיעות כל המחמאות לילדים האלה ולצוות המדהים של הנבחרת. אני חושב שזה משהו שהוא רק בקיץ האחרון עם הנבחרות הצעירות, ב-3-4 שנים האחרונות יש עשייה מאוד טובה במחלקות הצעירות ובכלל בארץ ובאיגוד הכדורסל בפרט. פיני גרשון מתווה דרך שהיא יוצאת מהכלל ובאמת אנחנו רואים שיש הצלחות בנבחרות ויותר ויותר שחקנים מגיעים לרמות הגבוהות ואני חושב שזה קרדיט גדול למועדונים וגם לאיגוד. אני יצאתי מכור ההיתוך של נבחרות ישראל ואני בהחלט חושב שיש עתיד טוב לכדורסל הישראלי ולכדורסלן הישראלי בפרט״.

אורן אהרוני ואלון שטיין (שחר גרוס)אורן אהרוני ואלון שטיין (שחר גרוס)

“האם תהיה המשכיות? אני חושב שזה שילוב של דור טוב וגם עבודה טובה שתביא פירות בעתיד, יש כיוון מאוד טוב לאיגוד הכדורסל. האיתור מתבצע כבר בגילאים הצעירים, יש מעקב אחרי שחקנים ויש היום לילדים האלה הרבה יותר ניסיון בינלאומי שכבר בגילאי 13 ו-14 יוצאים לטורנירים בחו״ל מה שלא היה בעבר. אני חושב שיש שינוי מבורך ואני מאמין גדול בזה שאת הפירות נראה בעתיד״.

“האם נראה אותך משתלב בקבוצה הבוגרת של מכבי? טוב לי מאוד איפה שאני נמצא, אני חושב שבאמת העבודה בנוער היא לא פחיתות כבוד אלא להפך מאוד מאתגרת וכמו ריצת מרתון אחת ארוכה ומאוד טוב לי איפה שאני נמצא. אני לא חושב יותר מידי רחוק, אני מתרכז בלעשות טוב את מה שאני עושה עכשיו ומה שיהיה בעתיד, יהיה בעתיד״.

נועם דוברת (שחר גרוס)נועם דוברת (שחר גרוס)

נועם דוברת שנבחר למצטיין הטורניר: ״אני חושב שהמקום הראוי של כל נבחרות ישראל הוא בדרג הבכיר, בדרג א׳ כי זה המקום הראוי של נבחרת ישראל ואני שמח שעמדנו במשימה והחזרנו את הנבחרת שלנו לדרג הבכיר. העתודה עשו באמת דבר מדהים, זה הישג עצום גם שנה שעברה וגם השנה ואין ספק שזה נותן איזשהו דרייב ורצון לעשות משהו משלך וגם להביא גאווה למדינה ולנבחרת שלך. מה היה שונה משנים קודמות? אני לא יודע איך זה היה שם כי לא הייתי חלק מזה אבל אצלנו אני יודע שהנבחרת הייתה מאוד מגובשת, כולנו היינו ביחד, חברים הרבה מעבר לפרקט. כל אחד פה נתן את הלב והנשמה שלו בכל משחק, לא משנה כמה דקות הוא שיחק ומה עשה על המגרש, אנחנו חברים מאוד טובים ואני גאה בקבוצה שלנו על ההישג שלנו. תואר המצטיין זה נחמד וכיף אבל זאת עבודה של כולם ואומנם אני קיבלתי את הכדור אבל העבודה הייתה של כולנו ולכולנו חלק שווה פה״.

שחקני נבחרת הנוער (שחר גרוס)שחקני נבחרת הנוער (שחר גרוס)

דורי סהר אמר: ״עבדנו קשה כל יום, עוד מתחילת ההכנה, עבדנו כל יום על הגנות, התקפה ושיתוף פעולה ואין מאושר ממני שהוכחנו על המגרש כמה העבודה הקשה משתלמת. תמיד האמנו, המטרה הייתה להגיע לשלבים ולעלות לשלבים האלה, ידענו שאנחנו חבורה איכותית אז כן האמנו. זה נותן לנו דרייב לעבוד יותר קשה, הוכחנו שאנחנו טובים וראויים להיות בטופ של אירופה ועכשיו יש לנו פוש לעבוד יותר קשה על היכולות שלנו. אם נוכל להשתלב נהיה בשמיים, אנחנו עכשיו בחגיגות של האליפות אבל ניקח כמה ימים מנוחה ונמשיך לעבוד קשה״.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו