יום חמישי, 20.01.2022 שעה 20:15

נותרה מושלמת: ישראל גברה 71:79 על רומניה

החבורה בכחול-לבן התקשתה בסיום מול נועלת בית 1 במוקדמות היורובאסקט, ורשמה ניצחון חמישי ב-5 משחקים. סורקין הצטיין עם 18 נק', בראשון: ספרד מחכה

2 תגובות |
גיא פניני (FIBA.COM)
גיא פניני (FIBA.COM)

נבחרת ישראל המשיכה בקמפיין הנפלא שלה במוקדמות היורובאסקט, כשהערב (שישי) ניצחה 71:79 את רומניה במשחק שהיה חד צדדי עד לדקות הסיום, שם הרומנים עשו צרות אך לא מנעו ניצחון מישראל, ששמרה על מאזן מושלם שכולל 5 ניצחונות ב-5 מחזורים בבית 1. 

מהדקה הראשונה ישראל עלתה ליתרון, ובזכות רבע מצוין של רפי מנקו שבלט החבורה בכחול-לבן החלה לברוח וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 5 נקודות (17:22). מנקו קיבל מנוחה ברבע השני, ושם תפסו פיקוד תמיר בלאט ורומן סורקין המצוינים שהראו שליטה בשני צדי המגרש והגדילו את היתרון עד לכדי 14 נקודות בירידה להפסקה (31:45).

עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל (FIBA.COM)עודד קטש עם שחקני נבחרת ישראל (FIBA.COM)

המחצית השנייה התנהלה על מי מנוחות, בה הנבחרת שיחקה מצוין ולא הורידה רגל מהגז, ואף הגדילה את ההפרש לסירוגין ושמרה עליו עד לסיום. סורקין המשיך לראות שליטה והובלה בצד ההתקפי, והגיע סך הכל ל-18 נקודות. גם ג’ייק כהן בלט עם יכולת טובה בצבע ו-14 נקודות.

קלעו לנבחרת רומניה: מיחאי מצ’יוצ’ה 18 נקודות, בוגדן פופה 13 נקודות, בובה ניקולסקו 8 נקודות, מרצו בדיו 7 נקודות, טודור ג’ורג’ ורארס אוטה 6 נקודות כ”א, דרגוס דיקולסקו 5 נקודות, ומירל דרגוסטה ואלכס אולה 4 נקודות כ”א.

קלעו לנבחרת ישראל: רומן סורקין 18 נקודות, ג’ייק כהן 14 נקודות, תמיר בלאט וים מדר 10 נקודות כ”א, רפי מנקו 7 נקודות, גיא פניני 5 נקודות, ספנסר וייס, יפתח זיו ותומר גינת 4 נקודות כ”א, ובן קרטר 3 נקודות.

בן קרטר בצבע (FIBA.COM)בן קרטר בצבע (FIBA.COM)

רבע ראשון: 17:22 לנבחרת ישראל

חמישיית נבחרת רומניה: מירל דרגוסטה, טודור ג’ורג’, מיחאי מצ’יוצ’ה, בובה ניקולסקו ורארס אוטה.

חמישיית נבחרת ישראל: תמיר בלאט, יפתח זיו, רפי מנקו, ג’ייק כהן ותומר גינת.

נבחרת ישראל (איגוד הכדורסל)נבחרת ישראל (איגוד הכדורסל)

תומר גינת פתח את המשחק עם סל מאסיסט יפה של תמיר בלאט. רפי מנקו קלע נקודות ראשונות וקבע 0:4 מתוך הצבע. מצ’יוצ’ה קלע 2 שלשות רצופות, בלאט ומנקו ענו עם 2 שלשות מנגד. ג’ייק כהן קלע נקודות ראשונות, מנקו הוסיף עוד 2 מהקו. אוטה הוריד את ההפרש ל-2 נקודות עם 4 משלו, רומן סורקין המחליף הגיב עם 5 נקודות רצופות וספנסר וייס הוסיף עוד 2. דיקולסקו קלע 5 נקודות רצופות והוריד את ההפרש ל-5 נקודות.

רומן סורקין מטביע (FIBA.COM)רומן סורקין מטביע (FIBA.COM)

רבע שני: 31:45 לנבחרת ישראל

פופה פתח את הרבע השני עם שלשה חשובה, כהן מנגד קלע 4 נקודות רצופות מהעונשין. פופה קלע סל נהדר בפוסט. בלאט קלע שלשה וקבע 23:29, גינת הוסיף עוד 2 נקודות. ניקולסקו הוסיף 2 נקודות, בלאט ענה עם 2 זריקות מדויקות מהקו. אולה קלע נקודות ראשונות, כהן קלע 2 נק’ מהעונשין והעלה את היתרון ל-8. מדר קלע 4 רצופות, מצ’יוצ’ה הגיב עם שני סלים משלו, בן קרטר קלע נקודות ראשונות מנגד. סורקין קלע דאנק יפה, פניני קלע פעמיים מהקו וקבע יתרון 14 בירידה להפסקה. 

ג'ייק כהן נאבק בצבע (FIBA.COM)ג'ייק כהן נאבק בצבע (FIBA.COM)

רבע שלישי: 49:62 לנבחרת ישראל

רומניה עלתה מרוכזת מההפסקה וביצעה ריצת 0:5. בלאט וסורקין השלימו מהלך אלי הופ נהדר, פופה וזיו קלעו נקודה מהעונשין בכל צד. פופה המשיך ותפר שלשה נהדרת והוריד את היתרון ל-7, סורקין הגיב עם סל מהצבע. זיו ודרגוסטה קלעו מהעונשין מכל צד ושמרו על סטטוס קוו: יתרון 10 לישראל. סורקין המשיך ביכולת הנהדרת עם עוד 3 נקודות רצופות לפני סיום הרבע.

ג'ייק כהן זורק (FIBA.COM)ג'ייק כהן זורק (FIBA.COM)

רבע רביעי: 71:79 לישראל

מצ’יוצה פתח עם שלשה גדולה לרומנים, סורקין הגיב עם 2 משלו. זיו סיפק הטבעה יפה ופניני הוסיף שלשה, בדיו הגיב עם לייאפ משלו. מצ’יוצ’ה וניקולסקי צלפו פעמיים ממרחק והורידו את ההפרש ל-9 נקודות 6 דקות לסיום. אוטה ובדיו הורידו את ההפרש ל-6 ופתחו את המשחק לחלוטין. בלאט לא נרגע, לקח פיקוד והעלה את ההפרש ל-8. ג’ורג’ הוריד את ההפרש ל-4, אך לייאפ של וייס הרגיע את הרוחות.

ג'ייק כהן נאבק (FIBA.COM)ג'ייק כהן נאבק (FIBA.COM)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30