יום שישי, 28.01.2022 שעה 08:16

דרוקר: יש רצון כנה לתת לנבחרת את כל המשאבים

מאמן נבחרת כדורסל הנשים דיבר במסע"ת לקראת המשחק מול לטביה, שיהווה הכנה לאליפות אירופה שתערך בישראל: "הרצון והמחויבות של הבנות מרשימה אותי"

מוק' יורובאסקט נשים 21-22
256-621לטביה1
162-561ישראל2
לוח משחקים
  • ישראל
  • 62 - 56
  • לטביה
1 תגובות |
שרון דרוקר, עדן רוטברג וחגי סגל (לילך וויס)
שרון דרוקר, עדן רוטברג וחגי סגל (לילך וויס)

נבחרת הנשים בכדורסל אומנם העפילה אוטומטית ליורובאסקט 2023 בשל העובדה שהיא אחת ממארחות הטורניר, אך למרות זאת היא משחק בטורניר המוקדמות בתור הכנה, ובמשחק הראשון בקמפיין תפגוש את לטביה ביום חמישי הקרוב (11.11, 18:00).

מאמנה החדש של הנבחרת, שרון דרוקר, דיבר במסיבת עיתונאים לקראת המשחק: ״אנחנו התחלנו את הפעילות שלנו מאז שהסתיים המשחק האחרון של הליגה. הדבר שהכי מרשים אותי בנבחרת זה הרצון של הבנות והמחויבות שלהן, הן מגיעות חצי שעה לפני האימון ונשארות חצי שעה אחרי, הלטביות מגיעות עם מאמן חדש, שהיה העוזר שלי. ככה שלהן יש מאמן חדש, ואני מאמן חדש, יש להן הרבה שחקניות מכל רחבי אירופה, די ברור שזו קבוצה חזקה ואיכותית״.

על הסגל הנוכחי: ״אמרתי בעבר במסיבת עיתונאים שאני ארצה לקראת אליפות אירופה להגדיל את הסגל שלנו, ולהביא גם את כל הבנות שמשחקות באירופה. למשחק הזה באתי ממש נקי, עשיתי המון עבודת שטח, לראות, להסתכל , להתייעץ יחד עם צוות העוזרים שלי שהם מאמנים בכירים בליגה והחלטנו על רשימת מוזמנות, ולקראת סוף השבוע נחליט מי ה-12 שתתלבשנה”.

שרון דרוקר מאמן נבחרת הנשים בכדורסל (לילך וויס)שרון דרוקר מאמן נבחרת הנשים בכדורסל (לילך וויס)

על בעיית המשאבים בספורט הנשים: ״מהרגע שדרכתי באיגוד, יש רצון כנה ועז לתת את כל המשאבים לנבחרת ישראל נשים, לפחות עד אליפות אירופה ואני חושב שגם אחרי זה, ממה שאני שומע מסביב זה שינוי מחשבתי גדול, ואנחנו רואים את התנאים שהאיגוד מעמיד לנו, חלקת אימונים, ציוד, כל הדברים שאנחנו צריכים בשביל להצליח, וגם בהמשך השנה כשאנחנו נהיה בפעילות אנחנו נקבל את התנאים הכי טובים שאפשר, הכל כדי להצעיד את כדורסל הנשים קדימה. אני יודע שזה לא ביום ולא ביומיים, ויש עוד עבודה לעשות, אבל אנחנו נעשה את זה.״

על השוני בין אימון כדורסל נשים לגברים, אמר: ״כדורסל נשים זה שונה מכדורסל גברים. פה אנחנו צריכים להסתכל הרבה יותר על האספקט הקבוצתי, הגנתית צריך להביא דברים שונים, אבל יש גם המון דברים יפים וטובים. השחקניות מאוד ממושמעות, מאוד טקטיות, קולטות מאוד מהר. בעיקר התרכזתי ב לראות שחקניות בכל מקום שאפשר, הסתכלתי על עדן בחול, הסתכלתי על השחקניות המובילות שלנו בנבחרת ולהסתכל על הדור הצעיר שזה משהו שאני מסתכל קדימה, לראות מי מהן יכולה להשתלב ולשחק איתנו באליפות אירופה”.

קפטנית הנבחרת, עדן רוטברג, דיברה גם כן לקראת המשחק: ״אני מאוד שמחה לחזור ומתרגשת לקמפיין. יש לנו משחק מאוד חשוב, ואנחנו עובדות קשה לקראתו. אני חושבת שהקמפיין הקודם היה מתנה, כל משחק בינלאומי זה לגמרי מתנה, באמת השתפשפנו. כולנו מכוונות מטרה למשחק הזה, ונעשה כל שביכולתנו להגיע מוכנות, זו לגמרי מלחמה. הבנות כבר בטירוף, אנחנו מדברות על זה ומאוד מצפות שיבוא קהל וכמה שיותר יבואו ויתמכו בנו״.

עדן רוטברג קפטנית נבחרת הנשים בכדורסל (לילך וויס)עדן רוטברג קפטנית נבחרת הנשים בכדורסל (לילך וויס)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30