יום ראשון, 16.01.2022 שעה 21:55

דרוקר: נעשה הכול כדי שנגיע מוכנים ליורובאסקט

המאמן הוצג כמאמנה החדש של נבחרת הנשים בכדורסל ודיבר במסע"ת: "נקים מערכת אימונים ונערוך משחקים, יש זמן רב להתכונן. לא תלויים רק בעדן רוטברג"

מוק' יורובאסקט נשים 21-22
256-621לטביה1
162-561ישראל2
לוח משחקים
  • ישראל
  • 62 - 56
  • לטביה
1 תגובות |
שרון דרוקר (נעם מורנו)
שרון דרוקר (נעם מורנו)

במסיבת עיתונאים חגיגית שנערכה היום (שני) הוצג שרון דרוקר כמאמנה החדש של נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל. דרוקר, מהמאמנים הישראליים המוערכים שיש, זכה בגביע יול"ב עם הפועל ירושלים ב-2004, ביורוקאפ צ'לנג' עם אורל גרייט, ואף לקח אליפות וגביע עם אוסטנד הבלגית. תפקידו החדש מגיע לאחר שבעונה שעברה הצליח להשאיר את בני הרצליה בליגה.

“אני שמח להיות פה ואני רוצה להגיד תודה לכל האנשים שגרמו לזה לקרות”, פתח שרון דרוקר את דבריו. “פעם ראשונה שאני מאמן לאומי באגף הנשים, הייתי בעבר מאמן לאומי בנבחרות העתודה של האיגוד. אחרי הרבה פגישות ולבטים החלטתי לקחת על עצמי את האתגר ואני חושב שאנחנו עומדים בפתחה של תקופה חשובה לכדורסל הנשים”.

דרוקר: לקחתי על עצמי אתגר מעניין

דרוקר הוסיף: “מאז שמוניתי אני בפגישות מרתוניות עם כל מי שבעסק הזה ובעיקר עם הבנות, שרציתי לדבר עם כל אחת מהן כדי לדעת ולהכיר כמה שיותר, גם את הבעיות, גם את הדברים הטובים להכיר וגם להציג בפניהן את תוכנית הפעולה שלנו, שתהיה פעילה החל מהפן השבועי עד הפן של החלונות וגם כשאין חלונות אנחנו נקים פעילות, הקיץ לא מתוכננת פעילות של פיב"א, אבל אנחנו מתכננים פעילות משלנו, והמטרה היא באמת שהבנות יצליחו. מעתה יש לבנות אבא באיגוד”.

“הצוות והאימונים השבועיים, חלונות, משחקי אימון, הכול כדי שיהיה פה פלטפורמה טובה לגדול. יש פה דור שרוצה לגדול ולהצליח. כולי תקווה שהענף יוכל לתת את הקפיצה קדימה, אני אנסה לעזור כמה שיותר. השחקניות מאוד רוצות להצליח, מניסיוני, הייתי מודאג אם הייתי מרגיש שהן לא רוצות. יש הרבה רצון, הן אומרות: ‘תנו לנו אולמות, חדר כושר, תזונאית, רק תנו לנו מה שצריך ואנחנו ניתן כל מה שאפשר’ ובאמת ניתן כל מה שאפשר כדי שנופיע באליפות אירופה שנערך בישראל ב-2023 בצורה מכובדת וראויה וכמו שהאיגוד יודע לעשות”.

עמירם הלוי, שרון דרוקר ואורנית שוורץ (נעם מורנו)עמירם הלוי, שרון דרוקר ואורנית שוורץ (נעם מורנו)

על עדן רוטברג: “ראיתי את עדן היא שחקנית מעולה. היא תגיע אחרי המשחקים שלה בחו”ל. זה לא סוד שהיא שחקנית מרכזית, אבל זה לא טניס או ג’ודו, אני עדיין לומד ורואה את הבנות וצובר את ההתרשמות שלי, כולם יודעים שקבוצות הגברים שלי שיחקו קשוח, יחד ועד הסוף, ואני מקווה שהגישה תביא אותנו קדימה. זו לא נבחרת של עדן פלוס אחת עשרה, אני אנסה לעשות זאת יחד עם עדן, אבל זו לא נבחרת רק של עדן. זו קבוצה שצריכה להתחבר אחת עם השנייה. יש לנו מעל שנה וחצי להתכונן, גם עם השחקניות הצעירות שמתפתחות מהר, הן יהיו תחת הידיים שלנו כמו תחת הידיים של האגודות".

הזמן להתכונן: “אני חושב שהאיגוד נתן מספיק זמן כדי לעשות דברים ולהתפתח כנבחרת. יש מעל שנה וחצי שזה המון זמן ובעיקר לשחקניות צעירות. אנחנו נרגיש את זה, בדרך כלל הן מתפתחות מאוד מהר והן ילמדו ויהיו תחת הידיים שלנו, והתקווה שלנו להגיע ל-2023 אחרי שהן ישחקו 8-10 משחקים בינלאומיים, ניסע למשחקים בחו”ל, נעמיד מערכת אימונים יותר עמוסה, נלמד אותן ואני רוצה להאמין שכשפיב”א יקבעו את התאריכים הן תהיינה הרבה יותר בשלות ונוכל לקצור את הפירות. אלי רבי כבר נתן להן להשתפשף ולהרגיש ונוכל לקצור את הפירות”.

עמירם הלוי, שרון דרוקר ואורנית שוורץ (נעם מורנו)עמירם הלוי, שרון דרוקר ואורנית שוורץ (נעם מורנו)

השחקניות שמשחקות במכללות בארה"ב: "אני מבין אותן, אם הבת שלי הייתה רוצה ללכת למכללה, לא הייתי אומר לה לא. לא נביא אף אחת משחקניות המכללות למשחק הקרוב, אך הבנות שתחזורנה לחופשת הקיץ בעוד כשנה תוכלנה להצטרף אלינו ונכין את הקרקע לקראת אליפות אירופה, בכדי שתהיה לנו בחירה רחבה".

יו"ר הועדה המקצועית שהמליצה על דרוקר, אורנית שוורץ, התייחסה בתחילת דבריה לדרורה ברגר, מנהלת נבחרות הנשים לשעבר שהלכה לעולמה השבוע, והשתתפה בצער המשפחה ולאחר מכן אמרה: "זכינו במאמן טוב. אבל שרון לא קוסם, וכדי שהפרויקט יצליח באופן הטוב ביותר, ויכין את הנבחרת לאליפות, הרבה גורמים שקשורים לענף יצטרכו לקחת חלק ולעזור. האיגוד נותן את כל המשאבים כדי שהשחקניות יצליחו". בסיום דבריה הודתה למאמן היוצא אלי רבי.

שרון דרוקר ואורנית שוורץ (נעם מורנו)שרון דרוקר ואורנית שוורץ (נעם מורנו)

יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, אמר: "כידוע לכם איגוד הכדורסל עושה מאמץ לקדם את כדורסל הנשים בישראל, וזה לא סוד שמצבו לא מזהיר בלשון המעטה. אנחנו עובדים על התשתיות וגם על הצמרת. הצלחנו להביא את אליפות אירופה לנשים 2023 לישראל, אני רואה בזה הזדמנות לדחוף את הענף קדימה, ולקראת האליפות הבאנו מאמן בעל שיעור קומה".

ישראל תארח את אליפות אירופה לנשים ב-2023 יחד עם סלובניה, מה שאוטומטית מעלה את הנבחרת לאליפות, אולם בשלב המקודמות הן ישמשו כנבחרת אימון בבית עם לטביה ושבדיה. המשחק הראשון במוקדמות ייערך ב-11 בנובמבר נגד הנבחרת הלטבית.

עמירם הלוי ושרון דרוקר (נעם מורנו)עמירם הלוי ושרון דרוקר (נעם מורנו)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30