יום ראשון, 14.08.2022 שעה 21:29

ערן ססי: קשה להביא לנס ציונה שחקנים מבחוץ

המנהל המקצועי של הכתומים משתף בראיון ל-ONE על הקושי להביא שחקנים איכותיים לקבוצת הנוער: "אין לנו את התנאים שיש לאחרות", וגם: הקשר עם הבוגרים

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • ראשון, 21/08, 20:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
|
קבוצת הנוער של נס ציונה (באדיבות המועדון)
קבוצת הנוער של נס ציונה (באדיבות המועדון)

לא מעט אנשים שהיו מסתכלים העונה על קבוצת הנוער וקבוצת נערים א' של סקציה נס ציונה, היו מדגישים כי מדובר בכישלון. כל זה קרה בזמן שהקבוצה הבוגרת עלתה במסגרת המחזור ה-37 והאחרון בליגה הלאומית לליגה הראשונה, יחד עם מכבי בני ריינה, שהפתיעה את כולם. קבוצת הנוער סיימה במקום ה-17 והלפני האחרון בטבלת ליגת העל וחזרה לליגה הלאומית אחרי עונה אחת בלבד. יחד עם זאת, קבוצת נערים א' סיימה במקום ה-14 בטבלת ליגת נערים א' ארצית דרום ותמצא את עצמה בעונה הבאה בליגה מחוזית אחרי תשע שנים.

ערן סאסי הוא מנהלה המקצועי של סקציה נס ציונה, מי שהתחיל את הקריירה המקצועית שלו דווקא בהפועל בת ים, משם עבר למודיעין, הפועל תל אביב, מכבי חיפה, מכבי תל אביב והפועל ראשון לציון, עד שהגיע לנס ציונה במטרה להקנות לשחקנים הצעירים ערכים שונים ממה שקיבלו עד לאותו זמן, מאז סוף שנת 2020. בראיון שהעניק ל-ONE, הוא מתייחס לעונה שהסתיימה לה בצמד יורדות, למרות שמתגאה בקבוצות נערים ב' ומטה, שנתנו תפוקה יפה לשנתונים שלהם. בנוסף ססי טוען שהירידה של קבוצת הנוער לא קריטית כמו זו של קבוצת נערים א', יודע עד כמה קשה להביא לנס ציונה שחקנים איכותיים ומתייחס למה שנבנה כאן בשנים האחרונות, שלא היה בשנים עברו כדוגמת כוח אדם רב יותר ואמצעים שהושקעו בהם לא מעט כספים.

אם מסתכלים יחד עם העונה הקודמת, הבוגרים עשו חיל, הנוער ונערים א' ירדו ליגה. "מחלקת הנוער שלנו תפקדה העונה בסדר גמור. נכון, אם מסתכלים על מבחן התוצאה של קבוצת הנוער וקבוצת נערים א' שלנו, אז אמנם זה קצת מאכזב, אבל אני כן חושב שצריך להיכנס לפרופורציה. כשהגעתי לסקציה נס ציונה, אמרו לי שאני מגיע לכאן בכדי להתברג למספר שנים. מה שהיה חשוב לי זו לא התוצאה של כאן ועכשיו, אלא הטווח הרחוק. אם אני מסתכל על נערים ב' ומטה, נבנו שם קבוצות איכותיות וכישרוניות, שהם עתידים להיות הדור הבא שלנו במועדון".

קבוצת נערים א' של סקציה נס ציונה (באדיבות המועדון)קבוצת נערים א' של סקציה נס ציונה (באדיבות המועדון)

"ראינו שנבנית דרך טובה, הבאנו שחקנים מבחוץ, כולל מאמנים. הדרך הוכיחה את עצמה, לצד התוצאות. לא היית רואה קבוצות כדורגל שמעיפות כדורים ללא כתובת. הייתה מחשבה והיה תכנון מאחורי כל מה שקרה בקבוצות הצעירות הללו. אני חושב שכן הצלחנו לעשות עונה מכובדת למדי, אף על פי שיהיו מי שיסתכלו על החלון הקדמי ולא על מה שמאחוריו, כמו שקורה בישראל. יראו את הכישלון של קבוצת הנוער וקבוצת נערים א' ולא את מה שנבנה כאן בשנים האחרונות מאחורי הקלעים. נכון, קשה מאוד להביא לסקציה נס ציונה שחקנים מבחוץ. שחקנים, הכוונה שגדולים מגיל 15 – המיועדים לקבוצת נערים א' ולנוער. שם נפלנו, אין ספק. בשורה התחתונה, זו נס ציונה. אין פה תנאים, אין לי תקציב להביא פה שחקנים טובים יותר".

איך זה מתבטא שאי אפשר להביא שחקנים איכותיים?
“אין לנו את התנאים שיש לקבוצות אחרות, גדולות יותר. הבוגרים עלו רק השנה לליגת העל, נכון שהקבוצה הייתה בליגה הלאומית, אבל זה לא השפיע יותר מדי על בואם של שחקנים מבחוץ. יש תמיכה מהעירייה, יש תקציב, אבל זה לא מספיק למה שאנשים היו רוצים שיהיה פה. שחקנים שרוצים להגיע לנס ציונה, רוצים חוזים. אנחנו לא דוגלים בזה. אין לנו פה חוזים לצעירים. זה הפך להיות טרנד של ממש, לא משנה לאן אתה הולך, הילד בא עם אבא שלו, אימא שלו או הסוכן שלו ורוצים חוזה. אנחנו לא רוצים להתחייב לדברים שאינם ריאלים ולא יקרו בסופו של דבר. אין לנו את הכסף לנסיעות, כמו בוולפסון או בקריית שלום".

קבוצת נערים ב' של סקציה נס ציונה (באדיבות המועדון)קבוצת נערים ב' של סקציה נס ציונה (באדיבות המועדון)

"מה שמועדונים אחרים נותנים, מועדונים בסדר גודל כמו שלנו, אנחנו לא יכולים. אני חושב שזה בסדר גמור. זה לא נכון לילדים בגיל הזה. בסופו של דבר, מה שקורה הוא שמבטיחים על ימין ועל שמאל ולא עומדים בזה. אז ברור שההורים לא תובעים את המועדון, כי הם רוצים שהוא יתפתח ויתקדם למקום אחר בקריירה שלו. אז אני יכול להבטיח, אין בעיה. אבל השאלה אם אעמוד בזה. בגלל הדברים האלה, אני לא מתעסק בזה. אני לא בנאדם שיבטיח דברי סרק להורים או לילדים החביבים. כמו שאמרתי, בגלל כל הדברים האלה, קשה היה לסקציה נס ציונה להביא שחקנים שרצינו לנערים א' ולנוער".

הירידה נחשבת לכישלון?
“פחות מפריע לי, בוא נגיד כך הנוער אמנם ירד ליגה, אבל יותר כאב שנערים א' ירדו לליגה השלישית. הנוער לא היה ראוי לליגת העל. הם לא היו מספיק טובים לליגת העל. אתה צריך להתעשת ולהבין מה יש לך ביד. והשחקנים הללו, שהגיעו אלינו, לא היו מספיק טובים לליגה הבכירה. היינו צריכים להביא שחקני הכרעה יותר חזקים, יותר טובים, ואם היו כאלה שרצינו, הם העדיפו ללכת לקבוצות קצת יותר טובות, כמו מכבי נתניה, הפועל תל אביב ועוד. העדיפו להגיע למקום שיש בו חוזה, שמקבלים כסף ושיש הבטחה להגיע לבוגרים. אנחנו לא עובדים ככה, בגלל זה אני פחות מאוכזב בנוער".

קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה (באדיבות המועדון)קבוצת נערים ג' של סקציה נס ציונה (באדיבות המועדון)

"בנערים א' המצב היה שונה. זה יכול היה להיות אחרת. אנחנו מסתכלים על קבוצת נערים ב' שלנו, שנלחמה עד הסוף העונה בליגה שלה ויש שם שחקנים טובים, שאנחנו מאמינים בהם והצלחנו להשאיר את כולם אצלנו ואפשר לעשות בעונה הבאה עם נערים א' עונה טובה. רוצים לחזור למקום ממנו ירדנו. הם העתודה שלנו. בנוער, המצב קצת שונה. זה יהיה תהליך, בגלל המצב בו שחקנים יעדיפו להגיע לקבוצות גדולות יותר ואנחנו נקבל את מי שירד עם קבוצת נערים א' שלו. לפני שמצהירים על עליית ליגה עם הנוער, צריך לראות איזו קבוצה הולך להיות. האם זה נכון לעלות בכל מחיר על קבוצת הנוער בחזרה לליגת העל, אני לא בטוח".

בוא נדבר על אורן קדוש. הגיע אליכם בקול תרועה, הביא עמו מספר שחקנים ונפרדתם תוך זמן קצר. מה היה שם?
"הוא לא היה אמור להגיע לתקופה קצרה. הוא היה צריך להישאר עד הסוף. האמנתי שהוא יכול להשאיר את הקבוצה בליגה, גם הצליח להביא כמה שחקנים שיחזקו את הנוער שלנו, אך לצערי זה לא הספיק ולא עבד. הכל קרה בשיתוף פעולה. זה לא הגיע באופן חד צדדי בין אם ממנו ובין אם מאיתנו. ראינו שאנחנו עדיין תקועים בסיטואציה שאי אפשר לצאת ממנה ונפרדנו. זה היה מאוד מבאס. את מי שאני מביא, אני מאוד רוצה שיצליח. גם אורן וגם מי שהיו לפניו, עמי ובן, עשו עבודה טובה. המאמנים לא אשמים. היו חסרים לנו שחקנים טובים יותר. זה מה שהיה חסר לנו. הקושי הכי גדול לקבוצה שרק עלתה ליגה, ואנשים לא מבינים זאת, זה לתקוע יתד. אחר כך, אתה נכנס ללופ של שחקנים שבאים אליך, כי כבר מכירים אותך, יודעים מי זו הקבוצה".

אורן קדוש (שחר גרוס)אורן קדוש (שחר גרוס)

הקשר בין הקבוצה הבוגרת לנוער.
"שישה שחקנים מהנוער שלנו יחלו את האימונים עם הקבוצה הבוגרת שלנו. זה בסופו של דבר זה תלוי בשחקנים עצמם. זה גם תלוי ברכש שנס ציונה תעשה. יש לנו רצון עז לראות שחקנים מהנוער מגיעים גם העונה לקבוצת הבוגרים. יאמר לזכותם של נס ציונה שמשקיעים בזה לא מעט בכדי שזה יקרה. זה למשל משהו מאוד טוב שקורה כאן במועדון. אם דיברנו על הדברים הפחות טובים שהיו כאן, אז חשוב לנו לשמר את הסיטואציה בה שחקני נוער עולים לבוגרת ומקבלים דקות ואפילו משתלבים כחלק מההרכב הראשון".

נס ציונה מסוגלת, ביום מן הימים, להיות קבוצה גדולה?
"תמיד יהיה קשה להתמודד עם מועדוני פאר בארץ. אנחנו כבר היום מתמודדים יפה מאוד עם קבוצות שהם בדרג שני, נקרא לזה ככה. נס ציונה יכולה. יש בנייה נכונה, בלי שיגעונות, אבל אנחנו כן נלחמים על השחקנים הצעירים, כבר מגילים של טרומיים ועד למאמנים הטובים שלנו. זה תלוי, כמובן, בלא מעט גורמים, כשאחד מהם הוא האם קבוצת הבוגרים שלנו תישאר בליגת העל או לא. זה יתרום לא מעט למחלקת הנוער שלנו. חושב לציין שנעשו כאן לא מעט שינויים במחלקה מבשנים עברו".

"אני לא רוצה, חלילה, לפגוע באחרים, אבל היו פה רק מאמנים, למשל. בלי עוזרי מאמנים, היה מאמן כושר שחולק על פני מחלקה שלמה, כך גם מאמן שוערים. כמה הם יכולים כבר לתת? לא היו פה אנליסטים. עבדתי בכל כך הרבה מקומות בחיי וזה לא קיים. בכל מקום שהייתי, יכולת לפגוש במינימום תנאים. הכנסנו הרבה אנשי מקצוע בכדי שסקציה נס ציונה תהיה קבוצה טובה, איכותית ומקצועית הרבה יותר מכפי שהייתה בעבר. גדלנו כמעט בכל פרמטר. טרום ילדים ב' עד ילדים ב' מקבלים פעמיים-שלוש בשבוע בנייה גופנית. בשנה אחת להכניס כל כך הרבה דברים זה קשה. אבל זה תהליך שיניב פירות בסופו של יום. קל לאנשים להסתכל על הכישלונות ולהגיד לך הנה, נוער ונערים א' ירדו ליגה, אתה לא עושה כאן כלום, במקום להסתכל על מה שנבנה מאחורי הקלעים".

שחקני סקציה נס ציונה חוגגים (שחר גרוס)שחקני סקציה נס ציונה חוגגים (שחר גרוס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו