יום שני, 08.08.2022 שעה 09:36

אפשר לחלום: הדרך של נבחרת הכדורגל לפאריס

ביום שאחרי ההצלחה של נבחרת הנוער: בהתאחדות מקווים שהנבחרת הצעירה תעפיל ליורו עד 21 - דרכו הדור הצעיר יוכל להתמודד על הכרטיס לטורניר האולימפי

|
שחקני נבחרת ישראל הצעירה חוגגים (חגי מיכאלי)
שחקני נבחרת ישראל הצעירה חוגגים (חגי מיכאלי)

בעקבות הופעתה המרשימה של נבחרת ישראל באליפות אירופה לנוער עד גיל 19, בהתאחדות לכדורגל מקווים כי הנבחרת הצעירה תשלים את משימתה ותעפיל ליורו עד גיל 21 - ממנו ניתן יהיה להיאבק על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפאריס 2024, אחד מהטורנירים היוקרתיים ביותר בכדורגל העולמי. אז מהי הדרך לשם, איך זה יעבוד והאם יש לכדורגלנים הצעירים הישראלים סיכוי להצטרף למשלחת האולימפית?

ראשית, בהתאחדות מקווים כי הנבחרת של גיא לוזון תעשה את העבודה בפלייאוף העלייה ליורו עד גיל 21, בו היא תתמודד מול נבחרת אירלנד בחודש ספטמבר הקרוב, משום שדרך אליפות אירופה לנבחרות צעירות ניתן יהיה להשיג בקיץ הבא את הכרטיס לטורניר האולימפי. בהתאחדות כבר ביקשו לאחרונה להגדיל את סעיף ההכנות האולימפיות, תקציב שמחולק על ידי משרד התרבות והספורט, על מנת שניתן יהיה להכין את הנבחרת בצורה האופטימלית לשם.

במשחקים האולימפיים בפאריס 2024 ישתתפו 16 נבחרות. צרפת המארחת כבר הבטיחה את מקומה בטורניר, כך שנותרו עוד 15 מקומות לנבחרות שונות מרחבי העולם. עד כה, הצטרפו אליה עוד שתי נבחרות, הרפובליקה הדומיניקנית וארצות הברית, ששיחקו בגמר אליפות מרכז וצפון אמריקה עד גיל 20 שהסתיימה השבוע.

פאריס נערכת למשחקים האולימפיים (רויטרס)פאריס נערכת למשחקים האולימפיים (רויטרס)

לנבחרות אירופאיות יחולקו עוד שלושה כרטיסים וזה יקרה באליפות אירופה עד גיל 21 שתתקיים בקיץ 2023. אומנם כרגע נבחרת ישראל הצעירה של גיא לוזון עדיין נאבקת על העפלתה ליורו, איך אין ספק כי הופעה בו תוכל לסדר קיץ נפלא לכדורגל הישראלי.

בקיץ הבא, הנבחרת הצעירה תוכל להיעזר בכוכבים של נבחרת הנוער באליפות אירופה עד גיל 21, בה ישחקו 16 נבחרות. גם נבחרת צרפת תיקח חלק באליפות אירופה לנבחרות צעירות, כך שייתכן כי העפלה לחצי הגמר ביורו הזה תוכל לסדר לנבחרת הופעה חלומית במשחקים האולימפיים בעוד שנתיים.

כל נבחרת שתעפיל למשחקים האולימפיים תוכל להגיע לפאריס עם סגל של 18 שחקנים. בטורניר הגברים האולימפי ישנה מגבלת גיל, כך שהנבחרת תורכב ברובה משחקנים עד גיל 23. רק מי שנולדו אחרי 1 בינואר 2001 יוכלו להשתתף בטורניר, מלבד שלושה חריגי גיל שניתן לצרף מהנבחרת הבוגרת.

אוסקר גלוך (ראובן שוורץ)אוסקר גלוך (ראובן שוורץ)

זאת אומרת, שההתאחדות לכדורגל תוכל להרכיב לטורניר האולימפי נבחרת עוצמתית, בה ישולבו כוכבי הנבחרת הנוער שהגיעה לגמר אליפות אירופה כמו אוסקר גלוך ותאי עבד, כוכבי הנבחרת הצעירה כמו ליאל עבדה וסוף פודגוראנו, ועוד שלושה שחקנים שונים מהנבחרת הבוגרת שיוכלו להגיע כחיזוק כמו מנור סולומון וערן זהבי.

בהתאחדות לכדורגל מדברים על העפלה לטורניר גדול בשנים הקרובות. ההצלחה של נבחרת הנוער באליפות אירופה עד גיל 18 הביאה איתה הרבה תיאבון והוכיחה שניתן לפרוץ את תקרת הזכוכית עם עבודה נכונה. כעת, בכדורגל הישראלי ימתינו לראות האם הנבחרת הצעירה אכן תעפיל ליורו הקרוב עד גיל 21, כדי שהדור הצעיר יוכל לעשות היסטוריה נוספת בקיץ הבא.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו