יום שישי, 27.05.2022 שעה 23:54

חוגי: לא חשבתי לחזור, בישראל לא העריכו אותי

החלוץ, שחתם בוויסלה, שחרר ניצרה בראיון ל-ONE: מכבי חיפה ("גם את וייסמן לא העריכו שם מאוד"), הנבחרת ("מגיע לי זימון") והמטרה ("דו ספרתי")

ליגה פולנית 21-22
7224-6634לך פוזנאן1
6930-6034רקוב צ'נסטוחובה2
6531-6334פוגון סזצין3
5739-5234לכיה גדנסק4
5536-4534פיאסט גליביצה5
4951-4835ויסלה פלוק6
4840-4234רדומיאק ראדום7
4755-5634גורניק ז'בז'ה8
4642-4034קרקוביה קראקוב9
4348-4634לגיה ורשה10
4238-3534ורטה פוזנאן11
4050-3934יגילוניה ביאלישטוק12
3859-4334זגלביה לובין13
3753-3934סטאל מיילץ14
3552-4234שלאסק וורוצלאב15
3256-3634טרמאליקה16
3054-3733ויסלה קראקוב17
2860-2934גורניק לצ'נה18
לוח משחקים
 • לך פוזנאן
 • 1 - 2
 • זגלביה לובין
 • שלאסק וורוצלאב
 • 4 - 3
 • גורניק ז'בז'ה
 • רקוב צ'נסטוחובה
 • 0 - 3
 • לכיה גדנסק
 • פוגון סזצין
 • 2 - 2
 • טרמאליקה
 • ויסלה פלוק
 • 0 - 3
 • סטאל מיילץ
 • לגיה ורשה
 • 0 - 3
 • קרקוביה קראקוב
 • פיאסט גליביצה
 • 1 - 1
 • רדומיאק ראדום
 • גורניק לצ'נה
 • 1 - 0
 • יגילוניה ביאלישטוק
 • ויסלה קראקוב
 • 1 - 0
 • ורטה פוזנאן
|
דור חוגי (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)
דור חוגי (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)

ביום שלישי האחרון, חתם דור חוגי בוויסלה קראקוב הפולנית והצטרף לדודו ביטון, מאור מליקסון ואלון תורג'מן, שלושה ישראלים אשר שיחקו במדי האימפריה הפולנית בעבר. לאחר עונת בכורה מוצלחת באירופה במדי סנט פולטן האוסטרית, השחקן בן ה-25 ינסה להוכיח שמקומו אפילו ברמות גבוהות יותר.

בעודו עורך את הסידורים האחרונים ומעביר את חפציו מאוסטריה לפולין, שם הוא צפוי להתחיל להתאמן במדי קבוצתו החדשה, התפנה החלוץ לראיון מיוחד ל-ONE, הראשון לאחר החתימה שהפתיעה לא מעט אנשים והיוותה עבורו תגמול לעונה מוצלחת שעבר אשתקד, אשר הסתיימה עם שמונה שערים ושמונה בישולים.

שלומי בן עזרא, דור חוגי וגלעד קצב (פרטי)שלומי בן עזרא, דור חוגי וגלעד קצב (פרטי)

במקביל, הוא כבר צפוי להתחיל לחפש דירה, כשהכוונה היא להתגורר ברובע היהודי בעיר ביחד עם אשתו הטרייה עומר, כאשר גם הטיסה לחתום בפולין ביחד עם סוכניו גלעד קצב ושלומי בן עזרא, התרחשה ימים בודדים לאחר השבת חתן שערך החלוץ.

“שמרנו על המעבר בסוד, המאמן אמר שאני מתאים בול למערך”

למה המעבר שלך לפולין הפתיע לא מעט אנשים?
"אני לא חושב שהמעבר הזה היה סוג של שוק. מי שראה את הליגה האוסטרית ואיך שסיימתי בה עם שמונה גולים ושמונה בישולים ועוד הרבה פעולות טובות, יכול להבין את זה. אולי בארץ פחות רואים את זה אבל באירופה כן מסתכלים על הכול".

דור חוגי (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)דור חוגי (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)

ספר איך הכל התפתח?
"האמת, היו דיבורים עם הפולנים כבר מחודש ינואר. כבר אז הם רצו אותי, אבל פולטן לא רצו לשחרר כי הייתי בתקופה טובה ורצו להשאיר אותי עד סוף העונה. שמרנו איתם על קשר. ירדנו ליגה והפכתי לשחקן חופשי. שלומי (בן עזרא, ת.ח) היה בקשר עם הנשיא והמנהל המקצועי".

אני מניח שדיברו איתך בקבוצה על הישראלים ששיחקו שם?
“בוודאי. דיברו איתי על מליקסון שהיה כוכב שם, הם מאוד אהבו והתלהבו ממנו, גם הקהל. הם מאוד אוהבים גם את אלון שנתן שם שבעה שערים וגם את דודו שמאוד התלהבו מהיכולת שלו".

אלון תורג'מן במדי ויסלה (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)אלון תורג'מן במדי ויסלה (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב)

התייעצת איתם?
"האמת ששמרנו על העסקה הזאת בסוד כך שרק אחרי שחתמתי דיברתי עם דודו ואלון. הם אמרו שזה מועדון ענק ושיהיה לי כיף מאוד. עד עכשיו אני שואל את אלון איפה כדאי להתמקם ומה מומלץ. עם מליקסון לא יצא לי לדבר".

מה אמרו לך בצוות המקצועי?
"אחרי שחתמתי המאמן שמשחק בשיטה התקפית אמר שאני מתאים לו בול למערך עם התכונות שיש לי. אני רוצה להמשיך להראות יכולות טובות. שכולם במועדון יעריכו אותי. רק הזמן יגיד".

הציפיות ממך גבוהות מאוד אפשר להבין.
"תמיד כיף שיש ציפיות משחקן כדורגל. אם אין ציפיות זה אומר שאתה פחות שווה. זה מוציא ממך יותר ואתה מראה את היכולות שלך".

דור חוגי ואשתו (מערכת ONE)דור חוגי ואשתו (מערכת ONE)

מה אתה יודע על הקבוצה?
"אני עוד לא יודע הרבה על הקבוצה, אבל מדובר במועדון גדול עם אווירה מטורפת בכל משחק עם 20,000 צופים. החליפו את המאמן, המנהל המקצועי ועוד 6-7 שחקנים. אני עוד לא יודע להגיד מה המטרות, אבל מועדון כמו ויסלה תמיד מכוון לאליפות. האליפות האחרונה הייתה ב-2011".

התחלת ללמוד פולנית?
"זו שפה קשה מאוד האמת. זה מסובך מאוד. אני אלמד מילים בסיסיות. הייתי בטוח שהשפה הגרמנית היא קשה, אבל הפולנית בכלל. דיברתי עם בחור מהמועדון והוא אמר לי שאם אתה רוצה להגיד ‘הכל טוב’ יש 10 מילים שהפירוש שלהן הוא הכל טוב".

ויסלה היא תחנת מעבר עבורך בדרך לליגה גדולה יותר?
"קודם כל קפצתי למועדון גדול. מועדון פאר בפולין וחובת ההוכחה עליי. אחרי שעשיתי שמונה שערים ושמונה בישולים בשנה שעברה, אני מאמין שפה מצפים ממני ליותר. אני לא חושב קדימה יותר מדי".

דור חוגי חוגג (האתר הרשמי של סט. פולטן)דור חוגי חוגג (האתר הרשמי של סט. פולטן)

“אמרתי לסוכנים שלי לא להציע אותי לקבוצות בישראל”

חוגי יפתח בקרוב את עונתו השנייה בחו"ל ויצטרף לקבוצה שכבר החלה את אימוניה בשבוע שעבר, אבל רגע לפני, אנחנו חוזרים לעונת הבכורה שלו מחוץ לישראל: היא אמנם הסתיימה עם נשירה לליגה האוסטרית השנייה, אך החלוץ עצמו רשם מספרים לא רעים בכלל.

מה למדת מהשנה הזאת באוסטריה?
"שצריך המון אופי. אתה מוצא את עצמך לבד, במצב רוח ירוד, אתה צריך להרים את עצמך. לא קל להתחבר לחברים בגלל שאתה זר. זה חשוב להתפתחות אבל זה קל יותר למי שיש לו באמת אופי חזק".

ומבחינה מקצועית?
"התחלתי מבחינה אישית מצוין. היו הרבה ציפיות, אבל אחרי שהפסדנו את ה-8-2 לזלצבורג, שכבשתי שם, משהו השתנה בקבוצה. המאמן התחיל לשנות שיטות וזה פגע בקבוצה. השחקנים איבדו ביטחון וזה פחות הלך לנו. לקראת הסוף בישלתי עוד חמישה שערים והייתי שחקן ההתקפה המשמעותי ביחד עם החלוץ השני. לעונה ראשונה בקבוצת תחתית שירדה ליגה עשיתי עונה טובה מאוד".

דור חוגי לצד גלעד קצב ושלומי בן עזרא (מערכת ONE)דור חוגי לצד גלעד קצב ושלומי בן עזרא (מערכת ONE)

אז אתה ממליץ לשחקנים לצאת לשחק מחוץ לישראל?
"מי שיש לו הזדמנות שייצא. לא משנה לאן. אני יצאתי לפה לקבוצת תחתית ותראה מה יצא. אתה לא יודע לאן הכדורגל יכול לקחת אותך. אולי זה ישנה בך משהו, אולי תעבוד יותר קשה. פחות בילויים, נטו כדורגל".

יש לא מעט כאלה שטוענים שאם שון וייסמן, מונס דאבור, עומר דמארי ואתה רשמתם כאלה מספרים באוסטריה, אז המשמעות היא שמדובר בליגה קלה. מה אתה עונה להם?
"אני חושב שמבחינת דירוג זו ליגה טובה יותר מישראל. כל מי שאומר שהיא ככה וככה שקודם כל יסתכל על הליגה הישראלית ויראה איפה היא נמצאת בדירוג ואז יעשה את ההשוואה. בשנה שעברה היו לאוסטריה את זלצבורג בליגת האלופות, לאסק לינץ בליגה האירופית, וולפסברגר של שון שהפסידה לטוטנהאם בשלב 32 האחרונות באותו מפעל וגם את ראפיד וינה. תזכיר לי מי מהליגה הישראלית הייתה במקומות האלה? אז מה זה אומר. מי שאומר שהליגה האוסטרית קלה? שיוכיח את עצמו בה".

שון וייסמן (La Liga)שון וייסמן (La Liga)

אז לא היו מחשבות אחרי פולטן לחזור לפה?
“לא היו מחשבות כאלה. היו קבוצות שרצו, אבל אמרתי לשלומי וגלעד לא להציע אותי לארץ. המטרה שלי היא לא לחזור לארץ אחרי שנה. אני שמח שוויסלה האמינה בי".

אחת הסיבות לא לחזור היא גם שאתה לא בדיוק מוערך בארץ?
"האמת שבישראל לא העריכו אותי. המאמן היחידי שהעריך אותי זה גיא לוזון. כבשתי 10 גולים ו-13 בישולים בכל המסגרות אצלו לפני שנתיים במכבי פתח תקווה. גיא רצה שאשאר. יצאתי לחו"ל בלי שם גדול, אבל לאט לאט אני בונה את השם שלי. זה שפחות מעריכים אותי בארץ לא אומר שאני לא יכול להצליח. גם את שון וייסמן לא העריכו במכבי חיפה מאוד. הקריירה דומה? אם הייתי מבקיע 30 שערים כמוהו אז הקריירה הייתה דומה אבל לא עשיתי את זה (צוחק). כל עוד אני פה, אני ארצה להוכיח מה אני שווה. אני יודע מה אני שווה. זה שהכדורגל הישראלי לא ראה את זה? זה פספוס עבורו. זה לא שפה אני עושה משהו שונה".

דור חוגי חוגג במדי מכבי פ"ת (חגי מיכאלי)דור חוגי חוגג במדי מכבי פ"ת (חגי מיכאלי)

ומה לגבי הטענה שעלית ככוכב לבוגרים במכבי חיפה ולא מימשת את הפוטנציאל?
"אחרי שהייתי בגיל נוער הציעו לי לשחק במכבי חיפה כחריג בקבוצת הנוער ובמקביל להיות בבוגרים. עונה לפני כן בנוער הייתי מלך השערים והחלטתי להיות מושאל ולא להיות בנוער ולחכות להזדמנות בבוגרים. כי אז בבוגרים האמינו בזרים על התפקידים ההתקפיים. זה לא כמו היום שנותנים לצעירים. החלטתי לצאת, הייתי בהפועל פתח תקווה וכבשתי שבעה שערים ב-1,100 דקות שזה מצוין. אחרי זה קצת פחות הלך: מכבי פ"ת, הפועל רעננה. אולי גם הבחירות שלי היו לא טובות, אבל התבגרתי, אצלי הפריצה כנראה הגיעה מאוחר אבל אי אפשר לדעת לאן אגיע מפה.

יש הרבה שחקנים שפרצו מאוחר. אני לא חושב שאפשר לקרוא למה שעשיתי טעויות. היו לי פשוט בחירות רעות יותר. אחרי הפועל ת"א התחלתי לעבוד עם האנליסט, אוהד אפרת. אנחנו עובדים יחד שלוש שנים. הוא הראה לי השקפת עולם שונה ממה שאני מכיר. התחלנו לעבוד ולנתח את הווידאו בכל משחק. איפה אני יכול לקבל את הכדור, באיזו עמדה אני יכול לשים את הגוף שלי נכון, מתי לעשות את התנועה לעומק. התחלתי לנתח את הכול מההתחלה. התחלתי להבקיע גולים. הוא הראה לי שחקנים כמו יונג מין סון מטוטנהאם, שחקנים מלידס. אני פשוט מיישם את זה".

יונג מין סון, מודל לחיקוי (רויטרס)יונג מין סון, מודל לחיקוי (רויטרס)

אז עכשיו יש מחשבות על הנבחרת?
"אולי עכשיו כשאני במועדון גדול יותר, יתמזל מזלי, אתן הופעות טובות ואזומן. אם אני ראוי לזימון עכשיו? אני חושב שכן. אחרי שמונה שערים ושמונה בישולים ושבזימון האחרון שון וייסמן ומואנס דאבור לא זומנו, אני חושב שכן היה לי מקום".

לסיום, יש לחץ לעבור לשחק בקבוצה כזאת?
"אני לא בלחץ. אני לא בן 19 אלא בן 26 אוטוטו. עברתי משהו בכדורגל ושיחקתי מול אצטדיונים מלאים.  הצלחה? כמות דו ספרתית של גולים ולהיות שחקן מוביל".

המגן החדש שינחת אצל האלופה?
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב