יום רביעי, 17.08.2022 שעה 05:25

ליאור עדיקה חתם במ.כ ירושלים: מועדון מיוחד

השחקן חוזר לבירה וינסה להעלות את הקבוצה, שהוקמה לפני כשנתיים, לליגה א': "התחברתי למועדון בזכות הערכים שלו, אף אחד לא עזר בקורונה שכחו אותנו"

|
ליאור עדיקה (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)
ליאור עדיקה (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)

בירושלים, מלבד בית"ר ירושלים והפועל ירושלים, המשחקות בליגה הראשונה בישראל, ישנם עוד שני מועדונים ששואפים להגיע ביום מן הימים לליגות הגבוהות. בית"ר נורדיה ירושלים (ליגה א' דרום) ומועדון כדורגל ירושלים (ליגה ב' דרום ב', בית א'), שהוקם לפני שלוש שנים על ידי לוראנט לוי, יהודי צרפתי-ישראלי, שנולד וגדל בפריז, שם גם למד אופטומטריה והוסמך לאופטיקאי. בשנת 2005 עלה ארצה עם רעייתו ושבעת ילדיהם ובשנת 2019, החליט להקים מועדון חדש בעיר במטרה להנחיל ערכים לצד הספורט.

ליאור עדיקה, הכדורגלן הירושלמי ששיחק במדי בית"ר נורדיה ירושלים, חוזר לעיר הבירה אחרי שנתיים ב'גלות', במטרה להצליח ולהוביל את המועדון "הצרפתי" של לוראנט לוי לגבהים חדשים לאחר שנתיים של פעילות.

ליאור עדיקה כובש שער ניצחון

עוד טרם הפניתי את אור הזרקורים למועדון כדורגל ירושלים, עדיקה נזכר באחד מהשערים החשובים שכבש בקריירה שלו, במדי ירושלים אחרת. בית"ר נורדיה ירושלים: "עונת 18/19, אחרי שבוע אחד בלבד בקבוצה, זה היה משחק שבאתי אחרי הפועל ירושלים שהתפרקה, עם אופיר עזו. הגעתי לנורדיה אחרי תקופה קשה שלא היו בהפועל משכורות, נכנסתי כמחליף סביב הדקה ה־70, כבשתי שער ראשון, כפר־סבא קבעו 1:1 ואז בדקה ה־95, אני כובש את השער השני שלי, ואבישי סלע, שדר המשחקים של נורדיה, משתגע. מה זה משתגע, כל האוהדים בטירוף... זה היה ניצחון ראשון לנורדיה אחרי שמונה משחקים רצופים ללא ניצחון. הפקק נפתח".

אז בוא נדבר רגע על מועדון כדורגל ירושלים. אתה חוזר בעצם לירושלים, חתמת בקבוצה ה"צרפתית", יש מי שקורא לה כך. איך התחיל החיבור הזה?
"קודם כל, אני ירושלמי. שמעתי על המועדון הזה שפתחו לפני כשנתיים, יש את המנכ"ל ישי דניאל, מנהל הקבוצה עמית שרעבי והבעלים – לוראנט לוי. היו לי שם חברים ששיחקו, מאמנים שאימנו ודיברו איתי על הקבוצה הזו. עד שהשנה ראיתי שהם רוצים לעשות משהו גדול ושואפים שם גבוה והחלטתי שאני מצטרף לאתגר הזה".

ליאור עדיקה (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)ליאור עדיקה (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)

וזה לא רק הכדורגל, נכון?
"כן, התחברתי למועדון הזה גם בגלל הערכים שבו. קודם כל להיות בנאדם. לפני כל אימון – יש שיעור תורה. כן, כן. ממש כך. ללמוד לקבל את האחר, אהבת חינם. אני חושב שקבוצות כדורגל שמביאות את האקסטרה הזה – יש בהן משהו מיוחד. החיבור היה טבעי לחלוטין".

שאיפות? אחרי 8 שערים בעונה שעברה במדי עירוני מודיעין:
"אני תמיד מכוון גבוה ורוצה להצליח. עונת השיא שלי הייתה במדי בית"ר מעלה אדומים, גם בליגה ב', עם 20 שערי ליגה. אני אוהב קבוצה עם מטרות ואתגרים. אבל בתקופה שלנו, קצת יותר קשה לצאת בהצהרות. הקורונה שיבשה לא מעט תוכניות ופגעה לא רק בי, אלא כמעט בכל הקבוצות של ליגה ב' ו־ג' – שהן היו הנפגעות העיקריות. אף אחד לא עזר באמת. שכחו אותנו, כמו שאומרים".

ליאור עדיקה (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)ליאור עדיקה (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)

שי ניסים, המאמן ויהונתן זדה, עוזר המאמן, הם אלו שיובילו את הקבוצה בניסיון להגיע לפלייאוף העליון ומי יודע – אולי גם לליגה א', אחרי שלוש שנות פעילות בלבד:
"נכון מאוד. בקבוצה שואפים גבוה, אבל העבודה נעשית בשקט, ביסודיות, בלי הצהרות ובלי הבטחות מפוצצות. בשיחות שלי עם הצוות המקצועי והניהולי, אתה רואה שכן מכוונים גבוה, שכן רוצים להצליח ולהגיע רחוק ככל האפשר. הגעתי לתרום את חלקי ומי יודע, אולי בסוף העונה נדבר עם שמפניה ביד".

מלבד ליאור עדיקה, הצטרפו למועדון גם דניאל דרעי, שהגיע משיכון המזרח, נאור אסרף ועמית ברונשטיין שינסו להוכיח את עצמם בליגה ב' דרום ב', בבית א'. בד בבד, היום (שלישי) יפורסמו סדר המשחקים ומועדיהם בליגה ב', במחוזות השונים.

אימוני הקבוצה לצד הממטרות (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)אימוני הקבוצה לצד הממטרות (אייל עמר, מדיה מ.כ ירושלים)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו