יום שבת, 27.11.2021 שעה 04:47

"בתקציב תרומות, לא ציפינו להיות במקום השני"

הפועל בועיינה, הקבוצה של אברהים סולימאן, לא ציפתה להגיע למקום כל כך גבוה לפני הפגרה. טרם המשחק מול עירוני טבריה, היו"ר התפנה לשיחה מרתקת

2 תגובות |
הפועל בועיינה (באדיבות המדיה של המועדון)
הפועל בועיינה (באדיבות המדיה של המועדון)

הפועל בועיינה החלה את העונה כחודש ימים בלבד לפני פתיחת המשחק הראשון שלה, כשרק הביאה מאמן והסגל נסגר מספר ימים בודדים לפני שהחלה הליגה. במקום בו מתנהלים לפי הספר, אברהים סולימאן, יו"ר המועדון, עדיין לא מוצא שקט: "זו העבודה הכי קשה שיש לי בחיים. הכול מתרומות, זה לא פשוט כפי שזה נשמע", סיפר.

בועיינה החדשה הוקמה בשנת 2010. את רוב שנותיה העבירה בליגה ב', עד שעלתה לליגה א' בתום עונת 2019/20 לאחר פירוקה של הפועל אסי גלבוע. עשרה מחזורים מאחורינו בליגה א' צפון ובועיינה נמצאת במקום השני בליגה, עם 19 נקודות, שלוש בלבד מתחת לעירוני טבריה המוליכה. "הפתענו את עצמנו. זה לא מובן מאליו שקבוצה שאין לה תקציב גבוה, עושה עבודה שקטה ובטוחה ומשיגה את הנקודות מול קבוצות שהשקיעו הון”.

“היה לי מאוד קשה לשלב את העבודה שלי באזרחות להפועל בועיינה. זה לוקח ממך כל כך הרבה משאבים, לא יכולתי לעמוד בזה יותר. קשה לעבוד בכדורגל בתנאים שיש לנו כאן בארץ. ההחלטה להישאר בסופו של דבר הייתה בגלל האנשים המיוחדים שיש כאן בעיר: ההנהלה, השחקנים, האוהדים – כולם. לא יכולתי לראות את בועיינה נעלמת מהמפה. אסור שזה יקרה. אנשים כאן אוהבים כדורגל".

אברהים סולימאן, נדאל שלאעטה ורבחי עפאן (באדיבות המדיה של המועדון)אברהים סולימאן, נדאל שלאעטה ורבחי עפאן (באדיבות המדיה של המועדון)

“אנחנו אנשים טובים, שרק רוצים שיהיה טוב בכפר הקטן הזה. כפר של 8,000 נפשות. רוצים להמשיך ולשמח את המקום הזה, להחזיק קבוצה מליגה א' תמיד ביתרת זכות, בלי מינוסים, זה לא מובן מאליו. יש כאן מאמן איכותי, סגל שחקנים צעיר וכולם רוצים לעבוד. לא מסתכלים לצדדים. אתה לא תמצא כאן אף שחקן שמרוויח יותר מ-8,000 שקלים בחודש. עד כדי כך. אני לא מאמין ב’מפלצות' שקבוצות אחרות מביאות אליהן.

אם אתה רוצה לשחק בליגה א', אתה צריך להביא שחקנים מובילים מליגה א'. אם אתה רוצה לעלות ליגה, תביא את השחקנים הכי טובים מליגה א'. להביא שחקן מליגת העל לליגה א' זה לא אותו הדבר, אי אפשר לממש את הפוטנציאל שלו על המגרש. אני חושב שהצניעות שלנו מנצחת, לא מסתכל על מה שיש לאחרים, אלא רק על מה שיש לי בידיים ועם זה ננצח", הוסיף.

לקראת ההתמודדות מול טבריה בשישי הקרוב, אמר: "כאחד שמגיע מבועיינה, מבחינתי עירוני טבריה זה עוד משחק. לא ציפינו להיות במקום השני אחרי 10 מחזורים. כולם יכולים להמשיך ולדבר עלינו. אם אני מביס עכשיו את טבריה ובשבוע לאחר מכן, בשלישי מפסיד 1:0 לזלפה, אז לא עשינו בזה כלום, הליגה עוד ארוכה”.

“להמשיך ולהישאר במקומות האלה ידרוש מאיתנו הרבה סבלנות, רוגע וכסף. מבחינתי כמו שאמרתי, טבריה זה עוד משחק. בבועיינה, אפשר לנצח את טבריה. למה לא? הם עוד קבוצה בליגה א'. על חשבוני, לא מנצחים, עם כל הכבוד".

עירוני טבריה (באדיבות יונתן גינזבורג)עירוני טבריה (באדיבות יונתן גינזבורג)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30