יום רביעי, 18.05.2022 שעה 12:03

בעלי טבריה: עלייה ללאומית היא מטרה עליונה

מיקי ביתן, שהפך מאוהד לבעלי הקבוצה, בראיון לפני פתיחת הליגה על המשחק נגד שפרעם שגרם לו לתפוס את המושכות והקהל: "דב שצריך להעיר משנתו העמוקה"

|
מיקי ביתן, שמעון הדרי ואריה קלמנזון (עודד חסין, מדיה עירוני טבריה)
מיקי ביתן, שמעון הדרי ואריה קלמנזון (עודד חסין, מדיה עירוני טבריה)

עירוני טבריה תחל בקרוב את משחקיה באופן רשמי במסגרת גביע המדינה, בינתיים התחדשה הקבוצה בבעלים חדשים, מיקי ביתן, ושותפו לדרך, אריה קלמנזון, לקחו את המושכות אליהם, זאת לאחר שהקבוצה הייתה על סף ליגה ב'. "מנסים לנקות שנים של ריקבון, החובות הצטמצמו לכדי אפס". ראיון עם אוהד טברייני שהפך לבעלים. 

"קרו דברים מרגשים בחודש הזה", כך נפתח הריאיון עם מיקי ביתן, מבעלי עירוני טבריה החדשים. אחרי שעונת 20/21 הסתיימה בטעם מר, הן מבחינת הצוות המקצועי והן מבחינת השחקנים והאוהדים, החליטו מיקי ביתן ואריה קלמנזון, בעלי "דורות סוכנות לביטוח", לקחת את המושכות אליהם. אוהד אחד (ביתן), שהביא איתו שותף לדרך (קלמנזון) בכדי להחזיר את טבריה למפת הכדורגל הישראלי.

"אני במקור טברייני", מדגיש ביתן, בן ה־51, נשוי פלוס ארבעה, שגדל בשכונת קריית שמואל. "הייתי מלווה את הקבוצה בבית ובחוץ. הולך אחריה לכל מקום". בשלב מסוים, החליט שבכדי לצמוח, עליו לעזוב את העיר לצערו. "מי כמוך יודע שהרבה טבריינים עזבו את העיר בגלל פרנסה, כי היה מאוד קשה למצוא אותה באזור, אבל הכדורגל הטברייני, למי שלא מכיר, נשאר בלב".

מה הרגע שגרם לך לרצות להיות בעלי הקבוצה? 
"במשחק ההישרדות של טבריה נגד שפרעם הגעתי וחשכו עיניי. ראיתי מועדון בשפל שאין כדוגמתו. האוהדים שהגיעו התביישו במה שראו. אחרי המשחק הזה, אמרתי שאני חייב לברר מה קורה שם בתוך המערכת. עשיתי את הבדיקות שלי, גם בנוגע לחובות הקבוצה. לגבי החובות, נשארו קצוות משנת 2018 – לברר האם זה באמת נכון או לא. רק השבוע הנהלת חשבונות עברה אליי. אם היית שואל אותי מה קורה כאן, מבחינת כספים, וואלה הייתי אומר לך שאין לי מושג בכלל".

אריה קלמנזון ומיקי ביתן (באדיבות מיקי ביתן)אריה קלמנזון ומיקי ביתן (באדיבות מיקי ביתן)

טבריה של ליאור סימוני, יואב אליהו ועידן ויצמן (השחקן־מאמן) סיימה את משחק ההישרדות בליגה א' מול איחוד בני שפרעם בתוצאה 0:1 משער נהדר של רומי דוידוב, אבל המשחק שהתנהל ברובו ללא כדורגל של ממש, הסתיים עם חמישה כרטיסים אדומים(!) לחובת שפרעם ובתוצאה של 0:3 טכני לזכות טבריה לאחר דו"ח שופט חמור על אירועי המשחק.

בוא נשים את אירועי העבר בצד, דף חדש. טבריה יכולה להתמודד חזק בצמרת העונה? 
"נראה עוד חודש, כשהמשחקים יחלו. אנחנו הולכים לפי הספר. המטרה היא רוח הספורט. בעקבות גישה חדשה שאנחנו מביאים – תוצאות יגיעו במוקדם או במאוחר". בכל זאת, טבריה משנה את פניה. להביא את שמעון הדרי, אמיר כהן, ערן שדו, זה לא מובן מאליו. "בהחלט, אני יכול להגיד לך ש'דורות סוכנות לביטוח' מבטחת בביטוחים הפנסיוניים כמחצית מליגת העל ומהליגה הלאומית – גם שחקנים וגם מאמנים".

עוד הוא מוסיף: "הרגשנו שהכל קורה באופן טבעי, וככה היה קל להגיע לאנשים הנכונים. שמעון הדרי, ערן שדו ואמיר כהן הם האנשים הנכונים ממה שאני רואים בתקופה האחרונה. שקט, מקצועיות ושאיפות. הרבה זמן לא היה כאן. אימוני הכושר ברמה הגבוהה ביותר שאפשר למצוא בארץ. נכון, זו רק ליגה א', אבל אנחנו מכוונים גבוה".

כפיר בן דוד (יונתן גינזבורג)כפיר בן דוד (יונתן גינזבורג)

בזכותכם, עירוני טבריה תעלה ליגה בסיום העונה הזו?
"כן. כן, חד משמעית. אם אתה מסתכל על הליגה, אתה רואה שרובי שפירא מאוד התחזקו, איכסל גם כן ולא רק הן. אני חושב גם שמבחינה מקצועית, בלי להעליב כמובן, עדיף להילחם על העלייה יחד עם הפועל איכסל מאשר עם הפועל פתח־תקווה".

בכדי שטבריה אכן תוכיח את עצמה בחלק העליון של הטבלה, הצוות המקצועי, הכולל גם את אלון סגל, בחר את השחקנים הנכונים כדוגמת רן רול, משה בן לולו, אסף ארז, ראול גרשונוב ועוד. "היה חשוב גם הקטע האישי ולא רק המקצועי. שמעון הדרי בחר אותם בציציות, כמו שאומרים. יש אוירה פנטסטית בקבוצה, וכולם מרגישים שזו מן תפנית היסטורית, למרות שלא צריך להגזים... בכל זאת, רק כדורגל, אבל כן. קורה פה משהו מיוחד שיכול להביא רוחות של שינוי. החלטנו לבנות בעיר טבריה הכל מאפס. ילדים, נערים, נוער ובוגרים". כאן גם נכנס ניר לוין. "נכון. הוא יהיה אחראי על מחלקת הנוער בעיר ויחד איתו ננסה לשנות את מה שכמעט ולא היה כאן באזור".

העיר טבריה נמצאת בפלונטר של ממש. מתקיימת לה ועדה קרואה, אין עירייה, אבל בכל זאת – בועז יוסף, יו"ר הועדה הקרואה בעיר, אוהב את העיר ורוצה לשפר פניה ולהצמיח אותה לגבהים חדשים.
"תפקידה של הועדה הקרואה שקול לתפקיד העירייה, כך שאין מה לדאוג ביחס לזה. מה גם שיו"ר הועדה, בועז יוסף, הוא תושב העיר ואהבתו אליה עצומה. הוא תומך בנו כמה שניתן. אפילו הגיע לאימון הראשון – להראות לכל השחקנים, הצוות המקצועי – לכולם – שכל העיר מאחוריהם. אנחנו רוצים להעיר את כל האלפים שנמצאים בסוג של 'תרדמת'. הקהל הטברייני הוא סוג של דב שצריך להעיר משנתו העמוקה. להביא את טבריה לגבהים חדשים".

הצוות המקצועי החדש בטבריה (עודד חסין, מדיה עירוני טבריה)הצוות המקצועי החדש בטבריה (עודד חסין, מדיה עירוני טבריה)

ומה לגבי האצטדיון העירוני?
"כשהייתי באפריל 2018 אצל יוסי בן דוד הוא אמר לי שבאוקטובר ישחקו שם כדורגל. מאז, מי כמוך יודע, שלד יש, דשא אין וכדורגל... כנראה שלא יהיה שם בקרוב. יוסי ניסה להמשיך עם הפרויקט, אבל לא נבחר בסופו של דבר לראשות העיר. רון קובי, ראש העירייה החדש, המתין עם זה ואח"כ מעתוק (יו"ר הועדה הקרואה שהחליף את רון) המשיך עם זה ועכשיו – בועז ממתין עם זה... אבל אין ספק שטבריה היא העיר האחרונה בארץ שאין בו אצטדיון ראוי".

ולסיום, דעתך על האוהדים, מצד אחד הם מאוד אוהבים  את המועדון, נאמנים, אך גם אוהבים  להתערב בניהול הקבוצה.
"יש נציגים לאוהדים, אריה ואני משתדלים לתת מענה לכולם. הדלת שלנו תמיד פתוחה. שאתה מסתכל על סגל הקבוצה, אתה מבין שכל החלטות מקצועיות הם נטו של בעלי מקצוע מנוסים, כדוגמת שמעון הדרי ואמיר כהן. אף אחד לא מתערב להם בעבודה. ברור שהם משתפים את אריה ואותי, אבל הם בעלי הכוח בנושא הזה".

עירוני טבריה תחל את משחקיה באופן רשמי במסגרת גביע המדינה, סיבוב ה', בתאריך 03/09/21, כשתתארח במגדל העמק. ב־11/09, תחל העונה הסדירה בליגה ותצא הקבוצה למשחק חוץ נגד הפועל באקה אל גרבייה.

אביאל גבאי (יונתן גינזבורג)אביאל גבאי (יונתן גינזבורג)

אופיר מזרחי החלוץ חתם הערב בקבוצה. אופיר שיחק בשנה האחרונה בעירוני קריית שמונה מליגת העל, בה שותף ב-18 משחקים והבקיע שער אחד. שיחק בעבר במכבי חיפה.

זאת ועוד, במשחק אימון שנערך לפני כשעה באצטדיון טבריה (נגד עירוני נשר. האחרונה הובילה 0:1), משה בן לולו נפצע קשה (סובב הקרסול) וככל הנראה סיים את העונה, טרם החלה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב