יום שני, 04.07.2022 שעה 05:34

165 אזרחים אפגנים חולצו מארצם במימון אדאמס

בעלי הניישן חבר לאיגוד האופניים העולמי ומימן מבצע להברחת רוכבות ואזרחים מהמדינה עליה השתלט הטאליבן. הממשלה תחליט האם חלקם ייכנסו לישראל

|
סילבן אדאמס וגיא ניב (סייקלינג אקדמי)
סילבן אדאמס וגיא ניב (סייקלינג אקדמי)

איגוד האופניים העולמי, יחד עם שותפיו ברחבי העולם החל במבצע נרחב על מנת להוציא ולחלץ 165 בני אדם מאפגניסטן המסוכנת לכיוון אירופה. בין שותפיו של האיגוד ברחבי העולם גם ישראל לוקחת חלק בכך על פי ההודעה של האיגוד העולמי, כאשר בעלי הסטארט אפ ניישן סילבן אדאמס הוא זה שמימן את הפינוי וזאת יחד עם ארגון IsraAID.

אדאמס לפי ההודעה של ה-UCI היה זה שמימן והוביל את מבצע הפינוי, שהיה לא פשוט כלל ועיקר ואף העמיד בסיכון את המחלצים, זאת לאור האירועים שהתרחשו באפגניסטן בחודש אוגוסט עם נסיגת הכוחות האמריקאים ותפיסת השלטון על ידי הארגון האיסלאמיסטי. 

סילבן אדאמס עם הקבוצה (נועה ארנון, ישראל סטארט אפ ניישן)סילבן אדאמס עם הקבוצה (נועה ארנון, ישראל סטארט אפ ניישן)

בעקבות עליית הטאליבן אזרחים אפגנים רבים מצאו את עצמם בסיכון ממשי בשל פועלם. בין אלה היו גם קבוצות של רוכבות אופניים אפגניות, שהבינו שהן עלולות לשלם מחירים כבדים על השתתפות בתחרויות ספורט בינלאומיות ופנו לקבוצת הרכיבה הישראלית ולעומד בראשה סילבן אדאמס, שגייס לצורך העניין גם את ארגון הסיוע הישראלי IsraAID. כך החל מבצע במסגרתו חולצו מאפגניסטן לא רק אותן רוכבות, אלא גם חברי הנהלת ארגון הרכיבה האפגני, אמנים, שופט, עיתונאים ופעילי זכויות אדם. כולם הצליחו להגיע לאירופה דרך אלבניה, 38 מהם הגיעו לשווייץ שם הם צפויים לקבל בקלות מעמד של פליטים בעוד האחרים ממשיכים לקנדה, צרפת, ארה”ב וגם לישראל. חשוב לציין כי ממשלת ישראל היא זו שתקבע האם להכניס את אותם התושבים לארץ, והדבר עובר להחלטתה.

סילבן אדאמס אמר ל-ONE: “הצלנו 165 נפשות, פנו אליי מראש התאחדות האופניים האפריקאית כי הם ידעו שעשיתי עבודה הומניטרית ומצאתי NGO מדהים מישראל בשם IsraAID והוצאנו 165 אנשים מאפגניסטן. חלקם באלבניה, חלקם באיחוד האמירויות וכמה כבר קיבלו ויזות בשווייץ וצרפת ואנחנו ניישב את כולם”.

בהודעה הרשמית של איגוד האופניים העולמי נכתב ע”י הנשיא דייויד לאפרטיאן: “חשוב לנו מאוד להתחייב לבני משפחת הרכיבה הסובלים מהמצב הנוכחי באפגניסטן, ואני שמח שהמאמצים שלנו נותנים הזדמנות לחיים הגונים עבור אנשים. תודה לכל המדינות השותפות שסייעו בכך. כמובן גם ל-IsraAID והמנכ”ל יותם פוליצר ולסילבן אדאמס שמימן את הפינוי”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו