יום רביעי, 18.05.2022 שעה 21:59

45 דקות לדאבור, הופנהיים הודחה מהגביע

הישראלי עלה בפתיחת החצי השני, קבוצתו התפרקה עם 4:1 לפרייבורג ועפה בשמינית. גריפו כבש צמד, שייד ודמירוביץ' הצטרפו לחגיגה, שולטרבק (ע') צימק

|
מונס דאבור מחמיץ מקרוב (רויטרס)
מונס דאבור מחמיץ מקרוב (רויטרס)

אחרי שגם דורטמונד וגם באיירן מינכן הודחו, הופנהיים ופרייבורג נפגשו הערב (רביעי) לקרב חשוב מאוד בשלב שמינית גמר הגביע הגרמני כששתיהן נמצאות בעונה טובה ובהחלט ידעו שניצחון יכול לקרב אותן לתואר. פרייבורג הייתה עדיפה לכל אורך המשחק וניצחה 1:4 גדול כל הדרך לשלב רבע הגמר.

החבורה של מונס דאבור מנגד, שלא פתח בהרכב ועלה רק עם פתיחת המחצית השנייה, תרכז את מאמציה לסיים בטופ 4 דרך הליגה, כשכבר במחזור הקרוב תפגוש את דורטמונד למשחק קשה. בנוסף, מנשנגלדבאך ספגה 3:0 כואב מהאנובר, לייפציג ניצחה 0:2 את האנזה רוסטוק ואוניון ברלין רשמה 2:3 אדיר על הרטה בדרבי.

שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)

כבר מהפתיחה פרייבורג שלטה באופן מוחלט ובדקה ה-10 עלתה ליתרון מוצדק. גריפו קיבל כדור מצוין ברחבה מהולר אחרי התקפה מסודרת, שחרר כדור מסובב לרשת וכבש שער נפלא. בהמשך, הולר בעצמו היה קרוב להכפיל את התוצאה אך החמיץ מקרוב. 10 דקות לסיום החצי הראשון, בבו נגע בידו ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה. גריפו ניגש לבעוט, שחרר פצצה לרשת העליונה, השלים צמד וקבע 0:2 מוצדק לפרייבורג בהפסקה.

דאבור עלה מהספסל בפתיחת המחצית השנייה יחד עם אנדריי קראמריץ’ והשניים הביאו שינוי למשחק של הופנהיים. שבע דקות אחרי שנכנס, קראמריץ’ קיבל כדור ברחבה ובעט טוב, ניקו שולטרבק דחק אותו לרשת וכבש שער עצמי. אבל פרייבורג ממש לא נלחצה וארבע דקות מאוחר יותר,  קווין שייד קיבל כדור טוב ברחבה, העביר אותו מרגל ימין לשמאל ושחרר כדור אדיר לרשת של באומן.

ניקו שולטרבק כובש שער עצמי (רויטרס)ניקו שולטרבק כובש שער עצמי (רויטרס)

בדקה ה-64, דאבור קיבל הזדמנות ענקית לצמק את התוצאה אך מכחמישה מטרים בעט לידיו של השוער. שלוש דקות מאוחר יותר, האורחת נעצה את המסמר האחרון ברשת של הופנהיים אחרי שהתקפה מסודרת הסתיימה עם בעיטה מדויקת של ארמדין דמירוביץ' לרשת. פרייבורג בשלב הבא. 

מחצית ראשונה:

דקה 10: שער! פרייבורג עלתה ליתרון 0:1: גריפו קיבל כדור מצוין ברחבה מהולר אחרי התקפה מסודרת של האורחת ושחרר כדור מסובב לרשת.

שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)
וינצ'נזו גריפו חוגג (רויטרס)וינצ'נזו גריפו חוגג (רויטרס)

דקה 23: הולר כמעט הכפיל את התוצאה כשקיבל כדור נהדר ברחבה, אך בעט מעל המשקוף.

כריסטוף באומגארטנר ולוקאס הולר במאבק (רויטרס)כריסטוף באומגארטנר ולוקאס הולר במאבק (רויטרס)

דקה 34: בבו נגע בידו ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה.

אילאס בבו וכריסטיאן גונטר במאבק (רויטרס)אילאס בבו וכריסטיאן גונטר במאבק (רויטרס)

דקה 35: שער! פרייבורג עלתה ליתרון 0:2: גריפו בעט פנדל מצוין עם פצצה לרשת העליונה.

שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)

דקה 45: גריפו חדר לרחבה ושחרר כדור נהדר, אוליבר באומן רשם הצלה ענקית ומנע ממנו להשלים שלושער כבר במחצית הראשונה.

ניקו שולטרבק וג'ורג'ינו רוטה במאבק (רויטרס)ניקו שולטרבק וג'ורג'ינו רוטה במאבק (רויטרס)

מחצית שנייה:

דקה 46: מונס דאבור עלה מהספסל במקומו של קווין אקפוגומה.

מונס דאבור (רויטרס)מונס דאבור (רויטרס)

דקה 48: אנדריי קרמאריץ' המחליף הכניס כדור מצוין לרחבה, רוטה נגח טוב אך הכדור שלו חלף סנטימטרים ספורים מעל המשקוף.

שחקני הופנהיים ופרייבורג במאבק (רויטרס)שחקני הופנהיים ופרייבורג במאבק (רויטרס)

דקה 51: קראמריץ’ השתחרר ובעט טוב מחוץ לרחבה, אך הכדור שלו נהדף על ידי ההגנה לקרן.

דקה 52: שער! הופנהיים צימקה ל-2:1: קראמריץ’ קיבל כדור טוב ברחבה וברגל שמאל בעט אותו לעבר השער, ניקו שולטרבק נגע בו על קו השער וכבש שער עצמי.

ניקו שולטרבק כובש שער עצמי (רויטרס)ניקו שולטרבק כובש שער עצמי (רויטרס)

דקה 56: שער! פרייבורג עלתה ליתרון 1:3: דווקא אחרי שהופנהיים כבר חזרה לעניינים, קווין שייד קיבל כדור טוב ברחבה, העביר אותו מרגל ימין לשמאל ושחרר כדור אדיר לרשת של באומן.

שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)שחקני פרייבורג חוגגים (רויטרס)

דקה 64: הזדמנות נפלאה לדאבור: החלוץ הישראלי קיבל מסירה טובה ברחבה אך בעט לידיו של השוער.

מונס דאבור מחמיץ מקרוב (רויטרס)מונס דאבור מחמיץ מקרוב (רויטרס)

דקה 67: שער! פרייבורג עלתה ליתרון 1:4: התקפה מסודרת מרגל לרגל של האורחת שעושה ככל על העולה על רוחה הסתיימה עם בעיטה מדויקת של ארמדין דמירוביץ' לרשת.

הרכב הופנהיים: אוליבר באומן, דניס גייגר, אילאס בבו, אנג’לו סטילר (אנדריי קרמאריץ', 46) כריסטוף באומגארטנר, דוד ראאום, קווין ווגט, קווין אקפוגומה (מונס דאבור, 46), כריס ריצ'ארדס, ג'ורג'ינו רוטה וסטפן פוש.

הרכב פרייבורג: מארק פלקן, פיליפ לינהארט, ניקו שולטרבק, מקסימיליאן אגשטיין, לוקאס הולר, ארמדין דמירוביץ', קווין שייד, לוקאס קובלר, קווין שייד, ניקולאס הופלר,  וינצ'נזו גריפו וכריסטיאן גונטר.

תוצאות נוספות בשמינית גמר הגביע הגרמני:

האנובר 96 – בורוסיה מנשנגלדבאך 0:3

אחרי שקיבלנו שתי הפתעות בשמינית גמר הגביע הגרמני, כאשר בורוסיה דורטמונד ופ.צ קלן סיימו את דרכן במפעל עם הפסדים להמבורג וסט פאולי, המגמה נמשכה. מנשנגלדבאך, שבסיבוב הקודם הדהימה את באיירן מינכן עם 0:5 ענק, ספגה תבוסה משפילה 3:0 להאנובר מליגת המשנה והצטרפה לקבוצות הבונדסליגה שיראו את המשך המשחקים מהבית. כבר בדקה הרביעית מקסימיליאן בייר הצעיר העלה את המארחת ליתרון. בדקה ה-36 סבסטיאן קרק הכפיל מהנקודה הלבנה ושש דקות בתוך המחצית השנייה בייר השלים צמד והכריע את המשחק – 0:3 להאנובר. 

שחקני האנובר חוגגים על רקע האכזבה של שחקני מנשנגלדבאך (רויטרס)שחקני האנובר חוגגים על רקע האכזבה של שחקני מנשנגלדבאך (רויטרס)

לייפציג – האנזה רוסטוק 0:2

קבוצה מהליגה הראשונה שכן תשחק ברבע הגמר היא לייפציג, שעשתה את שלה עם 0:2 על האנזה רוסטוק מתחתית הליגה השנייה. יוסוף פולסן כבש כבר אחרי שש דקות והשוורים אף יכולים היו להגדיל את התוצאה, אך הקורות מנעו חגיגה גדולה יותר. לקראת הסיום דני אולמו נכנס כמחליף ובנגיעה הראשונה הכפיל את התוצאה כשסיים מתפרצת קטלנית.

שחקני ר.ב לייפציג חוגגים (רויטרס)שחקני ר.ב לייפציג חוגגים (רויטרס)

הרטה ברלין – אוניון ברלין 3:2

לדרבי חוקים משלו? לא במקרה של הדרבי של ברלין. אוניון, שנמצאת בעונה פנטסטית בבונדסליגה, המשיכה אותה גם בגביע ודילגה בקלילות מעל היריבה העירונית שלה, שנמצאת בעיצומה של עונה איומה. אנדראס ווגלזאמר כבש את הראשון לאוניון כבר אחרי 11 דקות,  כשבדקה ה-50 ניקלאס סטארק  הכפיל עם שער עצמי. ארבע דקות לאחר מכן ראני חדירה כבש שער עצמי וצימק עבור הרטה, אך דקה מאוחר יותר, רובין קנוש שוב הכפיל את היתרון. עמוק בתוך תוספת הזמן, סואט סרדאר רק צימק, אך זה היה מעט מדי ומאוחר מדי. אוניון תנסה להמשיך את דרכה בדרך אולי לזכייה בתואר הנכסף כשתפגוש את המבורג בשלב רבע הגמר.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב