יום ראשון, 17.10.2021 שעה 03:25

יחזרו? זהבי ופ.ס.וו הפסידו 2:1 לבנפיקה ליסבון

הישראלי פתח בהרכב והוחלף לקראת הסיום. קבוצתו נוצחה במשחק החוץ, משערים של רפא סילבה ויוליאן וייגל, קודי גאקפו רק צימק. שער של זהבי נפסל בנבדל

לוח משחקים
 • מונאקו
 • 1 - 0
 • שחטאר דונייצק
 • רד בול זלצבורג
 • 1 - 2
 • ברונדבי
 • שריף טירספול
 • 0 - 3
 • דינמו זאגרב
 • בנפיקה ליסבון
 • 1 - 2
 • פ.ס.וו. איינדהובן
 • מאלמו
 • 0 - 2
 • לודוגורץ
 • יאנג בויז
 • 2 - 3
 • פרנצווארוש
6 תגובות |
ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)
ערן זהבי (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)

משחקי הפלייאוף בליגת האלופות נמשכו הערב (רביעי), כאשר בנפיקה ליסבון ניצחה 1:2 את פ.ס.וו איינדהובן והשיגה מקדמה חשובה לקראת הגומלין. חניכיו של רוג’ר שמידט עשו דרך יפה במשחקי המוקדמות עד כה, אך כעת נקלעו לבור אותו ינסו למחוק בגומלין. ערן זהבי פתח בהרכב המפסידה, כבש שער שנפסל בנבדל והוחלף בדקה ה-89.

המחצית הראשונה נפתחה בשליטה כמעט מוחלטת של בנפיקה ליסבון, שעלתה ליתרון ראשון כבר בדקה ה-10, כאשר רומן יארמצ’וק הכניס כדור נהדר לרפא סילבה והאחרון גלגל פנימה. איינדהובן השתלטה על המשחק וחיפשה את השוויון, ערן זהבי אף כבש שער נפלא, אבל זה נפסל בטענת נבדל. סמוך לירידה להפסקה, יוליאן וייגל דחק את ה-0:2 של בנפיקה אחרי שמירה לקויה בכדור קרן.

מרקו ואן חינקל (הטוויטר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)מרקו ואן חינקל (הטוויטר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)

המחצית השנייה הייתה כולה של פ.ס.וו איינדהובן ושל קודי גאקפו. הכישרון ההולנדי להט על המגרש והבקיע שער בפעולה אישית נפלאה. ההולנדים שלטו והגיעו למצבים, אך לא הצליחו למצוא את הרשת, כשמנגד הפורטוגלים עסקו בעיקר בהתגוננות. בדקה ה-89 ערן זהבי הוחלף ודקות מעטות לאחר מכן, השופט שרק לסיום – 1:2 לבנפיקה.

מריו גצה מול מוראטו (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)מריו גצה מול מוראטו (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)

מחצית ראשונה:

דקה 1: השופט הגרמני פליקס בריך הוציא לדרך את ההתמודדות.

דקה 5: ניסיון ראשון של בנפיקה: ההגנה ההולנדית הרחיקה את הכדור היישר לרגליו של פיצי, הקפטן הפורטוגלי בעט מ-16 מטרים, אבל זהבי, שירד לעזור להגנה, הרחיק לקרן.

דקה 10: שער! 0:1 לבנפיקה ליסבון: רומן יארמצ’וק מסר כדור עומק נפלא לעברו של רפא סילבה, האחרון השתחרר משחקני ההגנה, מצא את עצמו חופשי ברחבה וגלגל בקלות לפינה הרחוקה. הפורטוגלים עלו ליתרון מוצדק אחרי דקות ארוכות בשליטתם.

דקה 27: ערן זהבי כבש שער גדול אבל הקוון הניף דגל לנבדל והשער נפסל.

דקה 31: הזדמנות גדולה לפ.ס.וו: כדור ארוך נשלח לעברו של נוני מדואקה שהשתלט היטב וגם העביר את הרוחב, זהבי גלש אל הכדור אבל ולאחודימוס הדף לקרן.

דקה 34: עוד מצב מצויין לאיינדהובן: שוב כדור ארוך נשלח לעבר הרחבה, הפעם קודי גאקפו השתלט ובעט היטב, אבל ולאחודימוס הדף בשתי ידיים.

דקה 36: הזדמנות ענקית לבנפיקה: הפורטוגלים יצאו למתפרצת נהדרת, פיצי קיבל את הכדור בצד ימין וניסה לבעוט מהאוויר, אבל פגש רק את הרשת החיצונית.

פיצי (הטוויטר של בנפיקה ליסבון)פיצי (הטוויטר של בנפיקה ליסבון)

דקה 42: הזדמנות ענקית לבנפיקה: לוקאס וריסימו ירה מ-20 מטרים כדור אדיר לחיבורים, אבל דרומאל התעופף והדף את הכדור לקרן.

דקה 43: שער! 0:2 לבנפיקה ליסבון: כדור הקרן הוגבה לרחבה, ניקולאס אוטמנדי נגח בפעם הראשונה, ההגנה לא הצליחה להרחיק ויוליאן וייגל דחק מחמישה מטרים לרשת. בניגוד למהלך המשחק המקומיים הכפילו את היתרון.

מחצית שנייה:

דקה 48: הזדמנות אדירה לאיינדהובן: מריו גצה הגביה כדור פנטסטי לרחבה ומרקו ואן חינקל נגח כדור קשתי לעבר הפינה הרחוקה, אבל ולאחודימוס זינק והדף בקצות האצבעות.

מרקו ואן חינקל (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)מרקו ואן חינקל (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)

דקה 50: עוד הזדמנות לפ.ס.וו: קודי גאקפו הוביל את ההתקפה והשאיר את הכדור לזהבי, הישראלי ניסה לבעוט מ-16 מטרים, אך הכדור היה חלש והשוער קלט בקלות.

דקה 50: ומיד ההזדמנות של בנפיקה בצד השני: רפא סילבה קיבל את הכדור בקצה הרחבה, ניער מעליו את שחקן ההגנה ובעט לפינה, אבל נתקל בתגובה נהדרת של דרומאל, שהיה עירני וקלט את הכדור.

דקה 51: שער! איינדהובן מצמקת ל-2:1: קודי גאקפו הוביל את ההתקפה של ההולנדים ויכל למסור לכמה שחקנים, אך בחר ללכת לבדו ובעט מ-17 מטרים כדור מצוין ומדויק, לולאחודימוס לא היה שום סיכוי.

קודי גאקפו חוגג (הטוויטר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)קודי גאקפו חוגג (הטוויטר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)
ערן זהבי ושחקני פ.ס.וו איינדהובן (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)ערן זהבי ושחקני פ.ס.וו איינדהובן (האתר הרשמי של פ.ס.וו איינדהובן)

דקה 57: צהוב ראשון במשחק: מרקו ואן חינקל, הקפטן של איינדהובן, היה הראשון שנכנס לפנקס השופט לאחר שעצר מתפרצת בעבירה.

דקה 59: צהוב גם לבנפיקה: ניקולאס אוטמנדי הכשיל את קודי גאקפו, שמאוד פעיל מאז פתיחת המחצית. הבלם הארגנטינאי היה המוצהב הראשון אצל המקומיים.

דקה 60: עוד מוצהב אצל הפורטוגלים: קודי גאקפו השתחרר בצורה מדהימה ואילץ את רפא סילבה לבצע עליו עבירה, מה שזיכה את הפורטוגלי בספיגת הכרטיס.

מריו גצה מול מוראטו (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)מריו גצה מול מוראטו (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)

דקה 64: פספוס עצום של איינדהובן: תרגיל כמעט מושלם בכדור קרן. קודי גאקפו, הפעיל מבין שחקני פ.ס.וו במחצית השנייה, קיבל את הכדור והקפיץ לרחבה, מריו גצה היה חופשי לחלוטין, אבל החליק ולא הצליח להבקיע.

דקה 65: חילוף כפול אצל איינדהובן: ארמנדו אוביספו נכנס לכר הדשא במקומו של אוליבר בוסקאלי. גם דייבי פרופר נכנס לכר הדשא והקפטן, מרקו ואן חינקל, פינה את מקומו.

דקה 71: ארבעה חילופים בפעימה אחת בבנפיקה: אברטון החליף את יוליאן וייגל כובש השער השני, אנדרה אלמיידה נכנס במקום פיצי, גונסאלו ראמוס נכנס במקום רומן יארמצ’וק וסוואהילו מייטה החליף את דיוגו גונאלבס.

נוני מאדוקה (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)נוני מאדוקה (הטוויטר של פ.ס.וו איינדהובן)

דקה 74: חילוף נוסף בפ.ס.וו: נוני מאדוקה פינה את מקומו לטובת ברומה.

דקה 75: צהוב נוסף לחובתה של בנפיקה: אנדרה אלמיידה שרק נכנס ביצע עבירה קשה על קודי גאקפו ונכנס גם הוא לפנקסו של פליקס בריך.

דקה 86: חילוף חמישי ואחרון אצל בנפיקה: אדל טארבאט החליף את ז’ואאו מריו.

דקה 86: כרטיס צהוב נוסף לחובת בנפיקה: גם סוואהילו מייטה המחליף נכנס לרשימה, לאחר עבירה על קודי גאקפו.

דקה 88: גם בפ.ס.וו יש מוצהב נוסף: ארמנדו אוביספו ביצע עבירה שמנעה מתפרצת וספג את הכרטיס.

דקה 89: חילוף כפול באיינדהובן: ערן זהבי ופיליפ מקס ירדו מכר הדשא ובמקומם נכנסו יורבה ורטסן וג’ורדן טזה.

רפא סילבה נבלם (הטוויטר של בנפיקה ליסבון)רפא סילבה נבלם (הטוויטר של בנפיקה ליסבון)

דקה 90+2: עוד כרטיס צהוב לפורטוגלים: גונסאלו ראמוס המחליף נכנס אף הוא לרשימת המצוצהבים הארוכה.

דקה 90+5: השופט פליקס בריך שרק לסיום המשחק וקבע כי בנפיקה ליסבון מנצחת 1:2 ומשיגה מקדמה חשובה לקראת הגומלין.

הרכב בנפיקה ליסבון: אודיסיס ולאחודימוס, לוקאס וריסימו, ניקולאס אוטמנדי, מוראטו, דיוגו גונאלבס (סוואהילו מייטה, 71), אלכס גרימאלדו, פיצי (אנדרה אלמיידה, 71), ז’ואאו מריו (אדל טארבאט, 86), יוליאן וייגל (אברטון, 71), רפא סילבה ורומן יארמצ’וק (גונסאלו ראמוס, 71).

הרכב פ.ס.וו איינדהובן: ג’ואל דרומאל, פיליפ מאוון, אנדרה רמאליו, אוליבר בוסקאלי (ארמנדו אוביספו, 65), פיליפ מקס (ג’ורדן טזה, 89), מרקו ואן חינקל (דייבי פרופר, 65), איברהים סאנגרה, מריו גצה, צ’וקוננסו מאדוקה (ברומה, 74), קודי גקפו וערן זהבי (יורבה ורטסן, 89).

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי