יום רביעי, 06.07.2022 שעה 22:12

כפר קאסם נרגשת: רוצים מגרש של 10,000 צופים

ראש העיר עאדל באדיר מתכונן לעלייה ("התמיכה תגדל כדי להישאר בליגת העל") והחמיא לעאמר ("תותח"). וגם: מורי בראיון נוקב: "קריסת מערכות, פישלנו"

ליגה לאומית 22-23
00-00הפועל ר"ג1
00-00א.ס. אשדוד2
00-00הפועל א.א. פאחם3
00-00הפועל עפולה4
00-00מ.ס. כפר קאסם5
00-00הפועל כפ"ס6
00-00הפועל ראשל"צ7
00-00מכבי פ"ת8
00-00הפועל פ"ת9
00-00בני יהודה10
00-00הפועל ניר רמה"ש11
00-00הפועל נוף הגליל12
00-00עירוני טבריה13
00-00הפועל עכו14
00-00מכבי קביליו יפו15
00-00מכבי אחי נצרת16
לוח משחקים
 • הפועל ר"ג
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • א.ס. אשדוד
 • הפועל א.א. פאחם
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל עפולה
 • מ.ס. כפר קאסם
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל כפ"ס
 • הפועל ראשל"צ
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • מכבי פ"ת
 • הפועל פ"ת
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • בני יהודה
 • הפועל ניר רמה"ש
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל נוף הגליל
 • עירוני טבריה
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל עכו
 • מכבי קביליו יפו
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • מכבי אחי נצרת
|
שחקני מ.ס כפר קאסם (נעם מורנו)
שחקני מ.ס כפר קאסם (נעם מורנו)

הליגה הלאומית ממשיכה להתקרב לתום העונה הסדירה, כשנותרו רק שלושה מחזורים בלבד, עד אשר יתחלקו הקבוצות לפלייאוף העליון והתחתון. כמיטב המסורת, גם השבוע לא היה שקט במיוחד, כאשר שני מאמנים סיימו את תפקידם: תומר קשטן באחי נצרת (הוחלף על ידי אלדד שביט) ומוטי איוניר באום אל פאחם. מנגד, בני יהודה הצליחה להתאושש מרצף משחקים ארוך ללא ניצחון וגברה על אותה אום אל פאחם.

אבל עם כל הכבוד, הקבוצה הלוהטת של הליגה ממשיכה להיות מ.ס כפר קאסם של עמיר נוסבאום, שצברה עוד ניצחון, הפעם על הפועל עפולה ונמצאת כבר שש נקודות מהמקום השלישי, כאשר נראה שהיא מתקרבת לעלייה היסטורית לליגה הבכירה. לכבוד המאורע החגיגי שעתיד לבוא, שוחחנו עם ראש עיריית כפר קאסם, עאדל באדיר, שהתייחס לעתידה של הקבוצה, סיכויי השתלבותה בליגת העל והאצטדיון שעתיד לקום בעיר בשנים הקרובות.

עאדל באדיר (מערכת ONE)עאדל באדיר (מערכת ONE)

"כל הכבוד להנהלה, לאוהדים ולשחקנים. כל המרכיבים הללו מביאים להצלחתה של הקבוצה" אמר באדיר ל-ONE. "יש הרבה תורמים בכפר ומחוצה לו שמסייעים להצלחה ועוזרים לקבוצה להתקיים".

אתה עוקב אחרי הקבוצה?
"אני משתדל ללכת לכל המשחקים, בטח הביתיים ולפעמים גם מחוץ למושבה. אני במקור הייתי שחקן כדורגל בעברי ואני בקיא בכל סוגי הספורט".

הקבוצה הזאת יכולה להתקיים כלכלית בליגת העל אם תעפיל?
"אנחנו בעירייה משלימים את ההכנסות לקבוצה. אנחנו עושים כל מה שביכולתנו כדי שהקבוצה תתקיים כלכלית. אם מ.ס כפר קאסם תעפיל לליגה הבכירה, אנחנו גם נגדיל את תמיכת העירייה. כולם יתגייסו כדי שהקבוצה תעלה ותישאר בליגת העל. יש לנו גם תושבים שיעמדו לצד הקבוצה. בתקופת חלון ההעברות של ינואר, הקבוצה פנתה לתורמים וכל אנשי העסקים שהתבקשו לעזור עזרו".

שחקני מ.ס כפר קאסם (נעם מורנו)שחקני מ.ס כפר קאסם (נעם מורנו)

אף פעם לא הייתה קבוצה מכפר קאסם בליגה הבכירה.
"נכון, ואני בטוח שאם זה יקרה, זה ימתג את העיר. תראה איך השנים של בני סכנין בליגה הבכירה עזרו למתג את העיר. זה פרסום שיכול לעזור בכל התחומים: עסקים, חינוך ועוד. יש לנו בעיר שני בתי ספר לכדורגל עם קרוב ל-1000 ילדים. הצלחה של קבוצת הכדורגל תעודד את כלל הילדים בכל ענפי הספורט. אני לא יודע אם אתה יודע, אבל גם בכדורסל אנחנו הקבוצה היחידה שבליגה הארצית".

יש גם את שמשון כפר קאסם בליגה א' שמכוונת לעלייה. יש מקום לשתי קבוצות במקום כזה קטן?
"יש גם מקום לארבע קבוצות. יש לנו קבוצות נוספות בליגות ב' וג'. יש מקום לכולם והיסטורית, כפר קאסם ידועה כמועדון מוביל בכדורגל הישראלי בחברה הערבית עוד לפני שנות ה-80".

שחקני כפר קאסם (שחר גרוס)שחקני כפר קאסם (שחר גרוס)

ושאלת השאלות, אצטדיון. הקבוצה לא תרצה להמשיך לנדוד למושבה.
"יש תוכניות לבניית אצטדיון. אנחנו יוצאים בחודש מרץ הנוכחי למכרז ואני מאמין שתוך חודש או חודשיים כבר יתחילו העבודות בשטח. אני מעריך שתוך שנתיים בערך האצטדיון יהיה מוכן. הוא צפוי להיות באזור שבין כפר קאסם לכפר ברע. היה לנו מגרש שהקבוצה שיחקה בו בליגה א', אבל עכשיו אנחנו רוצים אצטדיון שיכיל קרוב ל-10,000 צופים. האמת שיכולנו לצאת במכרז עוד לפני חצי שנה, עם אצטדיון ל-2,000 צופים בליגה הלאומית, אבל ראינו שהקבוצה יכולה להעפיל לליגת העל ושינינו את התוכניות.

הייתה לנו פגישה מוצלחת עם משרד הספורט ועם חבר הכנסת וואליד טאהא שעזר לנו. הוא תרם מאוד לקידום ביחד עם חבר הכנסת עיסאווי פריג' שניהל את הקבוצה בעבר. לעיסאווי קשה להגיע הרבה בגלל הלוז הצפוף שלו אבל הוא עזר בגיוס תרומות ואפילו סייע מהכיס הפרטי שלו ביחד עם האחים שלו".

עיסאווי פריג' (רדאד ג'בארה)עיסאווי פריג' (רדאד ג'בארה)

מה המסר שתרצה להעביר?
"אני גאה בקבוצה הזאת ובאוהדיה. כל תקוותי שנעלה לליגת העל אבל במקביל גם שאוהדינו ישמרו על הרוח הספורטיבית שזה מה שמאפיין אותם: בלי קללות, בזה אני מתגאה. לעלות ליגה זה באמת יוצא מן הכלל, אבל הגאווה הגדולה שלי היא הקהל שמתנהג בצורה ספורטיבית ביותר וכך גם בעונות הקודמות. לא משנה אם הקבוצה מנצחת או מפסידה, הם מתנהגים למופת".

אי אפשר בלי התייחסות לתושב הכפר איסמעיל עאמר.
"איסמעיל עאמר מבחינתי הוא המאמן מספר 1, שיכול בקלות לאמן בליגת העל. כשהיינו בליגה א', הוא אימן את מ.ס כפר קאסם ועזר לה להעפיל לליגה הלאומית. הוא תותח ואני מאמין ביכולות שלו. הוא איש של משימות ומאז שהוא לקח את עירוני ראשל"צ תחתיו, הוא יכול היה לסיים במקום הראשון אם היה מגיע קודם. אני רק מקווה שהוא לא יפריע למ.ס כפר קאסם לעלות לליגת העל (צוחק)".

זכה לפרגונים. איסמעיל עאמר (עמרי שטיין)זכה לפרגונים. איסמעיל עאמר (עמרי שטיין)

מנגד, מי שיצאה מתקופה קשה מאוד היא בני יהודה, שלאחר מינויו של ניסו אביטן לא הצליחה לנצח ורק השבוע שמה סוף לרצף המשחקים המביך בהם לא צברה שלוש נקודות ואולי ניתן יהיה להגיד שיצאה לדרך חדשה. מי ששוחח עם מדור "לאומית במוקד" הוא הקפטן המנוסה, דן מורי.

"הניצחון קצת שחרר לנו איזה כמה מחסומים שלנו. אם זה ניצחון, אם זה לכבוש שלושה שערים. בכדורגל טוב. אני חושב שקיבלנו שני שערים ממצב וחצי וזהו יש לנו עוד הרבה לתקן", אמר.

דן מורי (שחר גרוס)דן מורי (שחר גרוס)

כמה לחץ היה בתקופה האחרונה?
"הייתה קריסת מערכות. כולנו פישלנו בגדול, משחק אחר משחק. אני לא יכול להצביע לך על משהו אחד. השחקנים כולם רצו, אבל פתאום נכנסנו לאיזשהו סחרור כזה שאנחנו לא מצליחים להבקיע גול. ויש לנו שחקנים מספיק טובים להבקיע הרבה גולים. היו קצת טעויות כאלה ואחרות באופן אישי של שחקנים מסוימים. טעויות שגרמו לנו לאובר לחץ".

חווית הכול. אתה יודע להסביר מה הווייבים פה? מבחינת כשרון, אתם צריכים לדרוס את הליגה.
"הכישרון לא משחק על הדשא. נפלנו בטעויות אישיות שהורידו את המורל של הקבוצה. היה לנו אופי חלש. איבדנו איזון אחד עם השני. אני מקווה שהמשחק בראשון יחזיר את זה".

על מה חושבים עכשיו?
"אנחנו החלטנו להתרכז משחק אחר משחק. למשחק הגביע מול הפועל חיפה ואז למשחק הליגה מול אחי נצרת. צריך לעשות את אותו הדבר במשחק הקרוב. זה נשמע כל כך קלישאתי אבל זה באמת ככה".

שחקני בני יהודה (נעם מורנו)שחקני בני יהודה (נעם מורנו)

עברת הרבה חדרי הלבשה. אומרים שחדר ההלבשה פה הוא מהגרועים שהיו בכדורגל הישראלי.
"אני לא שמעתי על זה עד רצף ההפסדים השלילי. אני יכול להגיד לך שכשאתה במועדון כמו בני יהודה, אתה לא חווה תקופות כאלה רעות של רצף משחקים ללא ניצחון ואתה לא נראה טוב. בתקופות כאלה, חדר ההלבשה יחסית בסדר. ברור שכשאתה מנצח, כולם מחבקים אחד את השני. שיש תקופות פחות טובות כל אחד נתפס לשני. יחסית למצב שאנחנו היינו נמצאים בו, אנחנו בסדר גמור. אני לא רואה אחד שלא רוצה להצליח בשביל השני, אבל אוהבים להשליך את זה על חדר ההלבשה".

אברמוב נכנס לחדר ההלבשה וביקר את זנטי ועטר. לא שקט העונה אצלכם.
"הוא דיבר מקצועית ולא על חדר הלבשה. אני לא חושב שאלירן או זנטי היו הבעיות שלנו. הייתי בחדרי הלבשה מגובשים יותר אבל בשנה שעברה למשל חדר ההלבשה היה גרוע יותר. אם נעשה כמה ניצחונות, כולם ישכחו מזה".

ברק אברמוב (חגי מיכאלי)ברק אברמוב (חגי מיכאלי)

כולם מלוכדים למען בני יהודה?
"אני מרגיש שלכולם כואב המצב הזה. אף אחד לא לוקח את זה חפיף".

איך אתה רואה את מה שקרה עם יוסי אבוקסיס?
"אני חושב שהיה ליוסי משהו אחר ביד, והמצב פה לא היה טוב עם הרבה לחץ. הוא קיבל את ההחלטה הטובה ביותר בשבילו. יוסי מאמן מצוין וקטונתי להגיד עליו דברים כאלה או אחרים. יוסי עשה את הכי טוב שלו ואנחנו מאוד מעריכים אותו".

"קיבל את ההחלטה הטובה ביותר בשבילו". אבוקסיס (רפי בן חקון)"קיבל את ההחלטה הטובה ביותר בשבילו". אבוקסיס (רפי בן חקון)

אתה מסכים שכל רעשי הרקע פוגעים? הקהל, ברק שאולי עוזב
"מבחינת השחקנים, אנחנו מקבלים את התנאים הטובים ביותר להצליח. חובת ההוכחה היא עלינו. אנחנו יכולים לדבר על רעשי רקע, אבל באנו למועדון שהוא גדול לליגה השנייה וברגע שאתה לא מצליח אז יש לחץ. תראה את מכבי ת"א בליגת העל: בתחילת העונה התוצאות לא היו טובות, אז היו רעשים. ועכשיו כשהדברים מסתדרים, אז הכול שקט והכול יפה וטוב".

אבל זה כישלון של בני יהודה.
"אין ספק. הקבוצה הזאת נבנתה לעלייה. בגלל זה אני אומר שניצחון אחד לא עשה לנו שקט. יש לנו הרבה לתקן. הקבוצה הזאת נבנתה בתקציב גדול, בעיניים אחרות ממה שאנחנו מראים עכשיו".

איך ניסו? גם הוא סבל בהתחלה.
"הוא בא בתקופה שהיינו ברצף ממש שלילי וניסה לשנות את האנרגיות. האמת במשחקים האחרונים הוא עשה את זה ורואים את זה בתוצאות. הוא בחור חיובי ומאמן טוב שרוצה לעזור. הוא שיחק בבני יהודה וזה לא עוד מועדון עבורו. אז גם אנחנו נחושים לעזור לו".

בא בתקופה של רצף שלילי. אביטן (שחר גרוס)בא בתקופה של רצף שלילי. אביטן (שחר גרוס)

באופן אישי, לפני שנתיים דיברו שאתה הבלם בכושר הכי טוב בארץ. איך מצאת את עצמך בלאומית?
"בחיים אתה צריך לקבל החלטות. בשנה שעברה נקלענו לירידת ליגה עם קבוצה מאוד טובה שהייתה לנו. אתה רואה שלא מעט שחקנים מהשנה שעברה מצליחים השנה בליגת העל. קיבלתי החלטה לרדת עם הקבוצה לליגה השנייה במטרה לעזור לה לעלות. היו לי הצעות בליגת העל, אבל בחרתי עם הלב. הפסדתי כסף בדרך. לא מתסכל המצב שלי אישית, אלא מצב הקבוצה. למועדון ולאוהדים מגיע יותר. אני מקווה מאוד שניתן להם אושר בעתיד. אני לא מתעסק במה מגיע לי מקצועית או שלא. אני מתעסק בכן ועכשיו וכל כולי עם בני יהודה. בקיץ אעשה את החושבים שלי מה הלאה ואני מקווה שאקבל החלטות טובות".

אתה רואה את עצמך חוזר לליגת העל?
"אני רואה שכל האופציות פתוחות. אבל אני לא האישיו בסיטואציה הנוכחית. אנחנו צריכים להצעיד את המועדון הזה קדימה ואני מקווה שנתחיל לעשות את זה. אנחנו צריכים לגמור את השנה הזאת בבני יהודה בצורה כמה שיותר טובה. אנחנו קרובים לליגה א' יותר משאנחנו קרובים לליגת העל, אז אנחנו צריכים לשמור את המועדון הזה לפחות בליגה הלאומית. אם יש לחץ לרדת לליגה א'? זה לא עניין של לחץ. בכל סיטואציה שתקרה השנה, יהיה לנו לחץ. אנחנו מתעסקים לעשות את הכי טוב שיש עבור המועדון. אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף העליון ומשם אלוהים גדול".

דן מורי (איציק בלניצקי)דן מורי (איציק בלניצקי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו