יום רביעי, 06.07.2022 שעה 20:20

עאמר: אולי תהיה סולחה, אני לא במטרה לריב

מאמן ראשל"צ ("אם הייתי בא קודם היינו בצמרת") התייחס לאירוע עם אדומים אשדוד ולעתידו: "מאמין שבתוך שנה אאמן בליגת העל". וגם: הניתוח של בראון

ליגה לאומית 22-23
00-00הפועל ר"ג1
00-00א.ס. אשדוד2
00-00הפועל א.א. פאחם3
00-00הפועל עפולה4
00-00מ.ס. כפר קאסם5
00-00הפועל כפ"ס6
00-00הפועל ראשל"צ7
00-00מכבי פ"ת8
00-00הפועל פ"ת9
00-00בני יהודה10
00-00הפועל ניר רמה"ש11
00-00הפועל נוף הגליל12
00-00עירוני טבריה13
00-00הפועל עכו14
00-00מכבי קביליו יפו15
00-00מכבי אחי נצרת16
לוח משחקים
 • הפועל ר"ג
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • א.ס. אשדוד
 • הפועל א.א. פאחם
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל עפולה
 • מ.ס. כפר קאסם
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל כפ"ס
 • הפועל ראשל"צ
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • מכבי פ"ת
 • הפועל פ"ת
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • בני יהודה
 • הפועל ניר רמה"ש
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל נוף הגליל
 • עירוני טבריה
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל עכו
 • מכבי קביליו יפו
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • מכבי אחי נצרת
|
איסמעיל עאמר (עמרי שטיין)
איסמעיל עאמר (עמרי שטיין)

הליגה הלאומית ממשיכה להתקרב לשלביה הסופיים, כאשר ארבעה מחזורים נותרו לסיום העונה הסדירה ורק שלוש נקודות מפרידות בין הפועל עפולה, שנמצאת מתחת לקו האדום, לאדומים אשדוד, אשר מדורגת במקום השמיני המוביל לפלייאוף העליון.

בני יהודה המשיכה השבוע ברצף המשחקים שלה ללא ניצחון לאחר תיקו עם סקציה נס ציונה (אשר נמצאת בתקופה רעה משל עצמה), בעוד מ.ס כפר קאסם נראית בדרך הבטוחה לליגה הבכירה. מי שמצליח לטפס מעט עם קבוצתו הפועל ראשון לציון, הוא המאמן איסמעיל עמאר, שחזר לפני פחות מחודשיים לאמן את הקבוצה מעיר היין לאחר עזיבתם של חיים שאבו וריימונד אטוולד ומוביל את הקבוצה לארבעה ניצחונות ליגה רצופים.

לאחר תקופה לא קלה והתקרית עם אנשי אדומים אשדוד בחודש שעבר, התראיין המאמן למדור "לאומית במוקד" ודיבר על השינוי החיובי בקבוצה, התקרית, סולחה אפשרית והחלום לאמן בליגת העל בקרוב.

איסמעיל עאמר (שחר גרוס)איסמעיל עאמר (שחר גרוס)

"למען האמת, אני מכיר את הקבוצה הזאת יותר מדי טוב. אימנתי בראשל"צ שנה שלמה בעונה שעברה ובתקציב הכי נמוך בליגה הגענו למקום הרביעי”, מספר עאמר. “לא הסתדרנו מבחינה כספית ובגלל זה לא המשכתי. הקבוצה הזאת ספגה הרבה גולים העונה, הכי הרבה גולים בליגה עד שהגעתי. הצלחתי לייצב את קו ההגנה. אנחנו כבר לא סופגים ארבעה משחקים ברצף. היו שחקנים שהיו לא מבסוטים כמו שון מלכה ודן כדורי שרצו לעזוב. כשהגעתי הם נשארו כי הייתה להם עונה טובה אצלי בשנה שעברה. חזרה להם שמחת החיים וכשהשחקן שמח הוא יכול לתת יותר. ברגע שהוא סובל או לא מבסוט, אז גם אם הוא יהיה כוכב, הוא לא ייתן מה שצריך".

לא חששת להגיע לקבוצה במצב הזה? היא הייתה מתחת לקו האדום. זה יכול היה להיות כתם.
"אני אגיד לך. התקשרו אליי האוהדים וחלק מההנהלה. שלחו לי הודעות לבוא להציל את הקבוצה, הודעות מרגשות שלא יכולתי לסרב להן. התחברתי לקבוצה הזאת מאוד וכאב לי שהיא בתחתית. אמרתי לעצמי שלא משנה מה, אני אבוא להעלות את הקבוצה מעל הקו האדום ולהוציא אותה ממצבה. הייתי בקשר טוב עם האוהדים גם אחרי שעזבתי, גם עם ההנהלה. בשנה שעברה בסגל פחות טוב הצלחנו יותר, אז לא היה לי שום ספק שאני היחידי שיכול להציל את הקבוצה מהמקום בו היא הייתה. אני שמח שהצלחתי להוציא אותה קצת מהתחתית".

שחקני הפועל ראשל"צ חוגגים (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל ראשל"צ חוגגים (רדאד ג'בארה)

אם היית מגיע קודם, ליתר דיוק אחרי העזיבה של שאבו, אולי הייתם יכולים אפילו לעשות יותר.
"ברור. אני אגיד לך משהו, לפני שבאתי לקבוצה החליפו את שאבו בריימונד אטוולד. הוא הביא נקודה מתוך 18 אפשריות. זה מאזן הזוי. הם הפסידו בגביע לקבוצה בליגה א'. הקבוצה הייתה מרוסקת לגמרי. אם הייתי בא קודם, הייתי מביא לפחות עוד חמש נקודות והיינו נמצאים בצמרת. עם 40 נקודות היינו במקום השלישי".

ועדיין, העונה שלכם לא גמורה. אתם שבע נקודות מעלייה. קרו דברים.
"בכדורגל הכול יכול להיות. רציתי להביא עוד חלוץ אחרי שמוחמד במבה נפצע וגמר את העונה. כי גם כשאנחנו מנצחים, זה לא בתוצאה גבוהה ורוב השערים באים מהקישור. אם היינו מחתימים חלוץ משמעותי נוסף, הייתי מאמין שאנחנו יכולים לדבר חזק בצמרת. ובכל זאת, אנחנו רוצים לנצח כמה שיותר ולהיות למעלה. כשבאתי לקבוצה, רק רציתי להישאר בליגה והיום, במצבנו, אם לא נהיה בפלייאוף העליון, זו תהיה אכזבה מבחינתי. אני מקווה שנהיה בפלייאוף העליון ושם כולם משחקים נגד כולם, אני מאמין שבכדורגל הכול יכול להיות".

איסמעיל עאמר (חגי מיכאלי)איסמעיל עאמר (חגי מיכאלי)

דיברת קודם על שון מלכה. הוא כישרון ענק, אבל איך אתה מצליח בפעם השנייה בשנתיים להוציא ממנו יותר מאשר מאמנים אחרים?
"אצל שון זה עניין של הנאה. הוא צריך לא לסבול בקבוצה. אם המאמן יילך איתו ראש בראש, הוא יפסיד אותו. אם מאמן יעיף אותו מכל אימון, יריב איתו וכל שני וחמישי הוא יהיה בעונש אז מה זה ייתן? מאמן צריך לדעת איך להתנהג עם כל שחקן. לא צריך לעשות רעש מכל דבר, יש דברים שאפשר לדלג עליהם. היו פעמים שלא הלבשתי אותו בעונה שעברה, אבל לא צריך להיות קטנוני על כל דבר. אם שון יחשוב נכון, הוא יהיה בליגת העל. מבחינת כישרון, בטח שהוא יכול להיות שם".

“מאמין שתוך שנה אהיה בליגת העל”

בוא נחזור לאותה תקרית עם אדומים אשדוד. מה אתה חושב על העונש שלהם?
"תראה, אני אגיד לך משהו. ההתאחדות, המנהלת והמשטרה היו צריכים לטפל בזה ואני חושב שהם טיפלו. זו פעם ראשונה שמורידים לקבוצה שתי נקודות, גם נתנו להם קנס של 50,000 שקלים ועונש על תנאי. אז לפי דעתי זה עונש שהוא בסדר. זה הרתיע אותם בוא נגיד ככה. שמעתי בהמשך ממ.ס כפר קאסם ששיחקו מול אדומים, שהתנהגו אליהם יפה".

איסמעיל עאמר (אחמד מוררה)איסמעיל עאמר (אחמד מוררה)

הייתה סולחה ביניכם?
"יושבת הראש התקשרה והתנצלה ואמרתי לה שזה מאחוריי. אותם אנשים שתקפו אותי? ניסו לדבר עם מישהו מהכפר ולעשות סולחה, אבל עדיין לא עשינו כלום. אמרתי שיש את המשטרה והסרטונים, כי לא ביטלתי את התלונה. יכול להיות שתהיה סולחה. אמרתי ליושבת הראש שצריך לשמור על הכדורגל ושאני לא בא במטרה לריב".

אבל גם השבוע הסתבכתם. עם אחי נצרת ושון מלכה.
"עם אחי לא היה כלום מצידנו. האוהדים שלהם קיללו את שון, את דן כדורי, אותי. היה משחק צמוד כי היינו עם אותן הנקודות. פאדי נג'אר בא לריב עם שון ואז אחד מהאנשים שם דחף אותו (את שון), אחד שלא רשום בטופס. איך הוא נכנס למגרש? לקחנו את כולם לחדר ההלבשה והם נכנסו לחדר ההלבשה שלנו. זה נראה לך הגיוני? אני אגיד לך משהו: אם מישהו מהם היה נכנס עם סכין? איך זה היה נגמר? מזל שהיינו שם, הפרדנו והחזקנו אותם שלא יתקרבו אליו. זה יכול היה להיגמר יותר גרוע".

שון מלכה (חגי מיכאלי)שון מלכה (חגי מיכאלי)

בוא נחזור לנושא המקצועי. הרבה מאוד שנים לא היה מאמן מצליח מהמגזר. אתה ואדהם האדיה מריינה נראים כבעלי פוטנציאל. כמה בא לך לשבור את תקרת הזכוכית הזאת?
"אני מאמין במיליון אחוז שבזמן הקרוב אאמן בליגת העל ואהיה אפילו מאמן מוביל. אני עכשיו רוצה להירשם לקורס הפרו כדי שאוכל לאמן שם. כשאסיים את הקורס, אני מאמין שתוך שנה אהיה בליגת העל. חזרה למכבי פ"ת? ברור שזה מדבר אליי. זה מועדון שגדלתי בו ושיחקתי בו גם בנוער וגם בבוגרים במשך 18 שנים. זה ברור שזה מועדון שאני שואף לאמן בו. אני מקווה שהם רק יישארו בליגה. גם כפר קאסם שיכולה לעלות וסכנין אלו אופציות. אני מאמין שאוכל לעבוד בליגת העל ולעשות עבודה טובה כמו בלאומית".

איסמעיל עאמר (אחמד מוררה)איסמעיל עאמר (אחמד מוררה)

למוד ניסיון: עידן בראון עם דירוג העוצמה בלאומית

ארבעה מחזורים לתום העונה ולנוכח הצפיפות הגדולה בטבלה אשר לא זכורה כמוה, אשר מובילה למצב בו כמעט כל הקבוצות נאבקות על מקום בפלייאוף העליון, ומנגד עלולות להסתבך בתחתית, שוחחנו עם המאמן עידן בראון, אחד שכבר עבר דבר או שניים בליגה הלאומית, שניתח מקצועית את הסיכויים של כל קבוצה להמשך העונה.

מ.ס כפר קאסם: “סגל שחקנים איכותי ומאוזן מאוד, מועדון שקט ומסודר. לדעתי הקבוצה הזאת תתמודד עד סוף העונה על העלייה ויש לה סיכוי גבוה להעפיל לליגת העל. הניסיון של מהראן ראדי וסאמח מרעב יכולים להיות הערך המוסף. גם מוחמד חטיב מתגלה כשחקן אשר יכול להמשיך להיות משמעותי במאבק העלייה”.

עידן בראון (איציק בלניצקי)עידן בראון (איציק בלניצקי)

בני ריינה: “בשביל רבים הפתעת העונה. מתחילת העונה הם משחקים כדורגל מאוד איכותי ומדובר בקבוצה מאוד יציבה. אדהם האדיה עושה שם עבודה מדהימה. שיתוף הפעולה בין סזאר לקוקו בחוד ההתקפה בתוספת ריף מסיקה וחוטבא שחווה פריחה מאוחרת, יובילו למאבק על העלייה עד סוף העונה”.

הפועל כפר סבא: “קבוצה איכותית עם מאמן מצוין ובעיקר מנוסה, שהחליף בעצמו מאמן מצוין שבנה קבוצה טובה. הקבוצה תצטרך לשמור על יציבות לאורך זמן, דבר שהיא מתקשה לפעמים לעשות. אם היא תצליח לשפר את זה, היא בהחלט תהיה במאבק על העלייה עד סוף העונה ואף תוכל להעפיל לליגת העל. הערך המוסף? הניסיון של הוכנבוים והאיכות של גיל יצחק. צריך לשים לב גם לדודו דארוויש, אחת מתגליות העונה”.

גיל יצחק (שחר גרוס)גיל יצחק (שחר גרוס)

הפועל אום אל פאחם: “מוטי איווניר, עם כל הניסיון שלו, בנה סגל עמוק ואיכותי שעל הנייר אמור להביא אותו למאבקים עד סוף העונה. טימור אביטן, אחד החלוצים הטובים בליגה עזב, אבל במועדון מצאו תחליף לא פחות טוב בדמותו של עידן שמש. הערך המוסף? הקהל. הרבה תלוי באנרגיות סביב המועדון מצידו של הקהל”.

סקציה נס ציונה: “אחד מסגלי השחקנים הטובים בליגה. ברוב שלבי העונה, הציגו כדורגל איכותי, אבל תלויים מאוד ביכולתם של דודו ביטון ולבאן קוטליה. עלי טרוסט, שרושם עונה טובה, יכול להוות את הערך המוסף במחזורים האחרונים. גם להם אני צופה מאבק על העלייה עד סוף העונה”.

שחקני נס ציונה (שחר גרוס)שחקני נס ציונה (שחר גרוס)

הפועל פתח תקוה: “נקודת החוזק המקצועית היא ההגנה. אם גם ההתקפה תצליח לייצר יותר, ביחד עם החזרה לעניינים של רועי זיקרי, הם יוכלו להשיג מקום בפלייאוף העליון. גם לקהל משמעות אדירה בסיכויי ההצלחה של הקבוצה עד תום העונה”.

עירוני ראשל"צ: “מההגעה של איסמעיל עמאר הקבוצה התייצבה מאוד, בעיקר הגנתית. היא הפכה להיות קבוצה קשה יותר להכנעה. אני לא חושב שבראשון יכולים לדבר על עלייה, אבל בהחלט להשתלב בפלייאוף העליון. הערך המוסף? העונה הכי טובה של שון מלכה בליגה הלאומית וחזרה מחודשת לעניינים של החלוץ לימה”.

שון מלכה כובש (חגי מיכאלי)שון מלכה כובש (חגי מיכאלי)

אדומים אשדוד: “הפתעת העונה. מועדון שלמרות הבעיות מחוץ למגרש חווה עונה מדהימה. מקצועית, הקבוצה נמצאת במומנטום פחות טוב (השפעה של הנושא הכלכלי). קבוצה שתיאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון, אך אם לא תזכה בכרטיס לפלייאוף, היא עשויה למצוא את עצמה בקרבות התחתית עד השלבים המכריעים. איתמר נוי חווה עונה מדהימה ותהיה לו השפעה, אבל השקט הכלכלי הוא זה שיקבע לאן פניה של הקבוצה”.

הפועל עכו: “מועדון שמתנהל בצורה מופתית עם תקציבים שפויים. קבוצה מאומנת מאוד שלאחרונה נמצאת במומנטום פחות טוב. אני מאמין שעם מסאיי דגו, הם יכולים להיאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון ואני לא רואה סיטואציה בה הם ייאבקו בסוף בתחתית”.

בני יהודה: “הקבוצה במומנטום הכי רע בליגה, אבל עם סגל שחקנים מדהים. מתחילת העונה הם מחכים להתפוצצות אבל עד עכשיו זה לא קרה. אני כן רואה אותם נאבקים בסופו של דבר על הכרטיס לפלייאוף העליון ובסופו של דבר אפילו זוכים בו. עם קצת מזל, אני מאמין שהם אפילו יכולים לפנטז על מקום גבוה יותר. הערך המוסף? התלות באלירן עטר”.

שחקני בני יהודה מאוכזבים (שחר גרוס)שחקני בני יהודה מאוכזבים (שחר גרוס)

עירוני רמה"ש: “אני חושב שהחיזוקים שנעשו בינואר יעזרו לקבוצה להיאבק על המקום בפלייאוף העליון, אך בדומה לאדומים אשדוד - נשירה לפלייאוף התחתון עשויה לגרור הסתבכות במאבקים בתחתית. הניסיון והיכולת של אור אוסטווינד ישפיעו רבות על עתיד הקבוצה”.

הפועל רעננה: “פתיחת העונה הלא טובה הייתה בעוכריהם. סגל השחקנים מאוד איכותי ביחד עם הניסיון של המאמן אלי כהן שייצב את הקבוצה. אני חושב שהם ייאבקו על המקום בפלייאוף העליון, אבל גם אם לא יהיו שם, הם לא יאבקו על הירידה. הערך המוסף? בן אז'ובל”.

אחי נצרת: “חלק קדמי מהטובים בליגה בדמותם של אחמד עאבד ואנס דאבור. קבוצה שלא שמרה על יציבות לאורך העונה. מועדון ותיק וחשוב בליגה, שייאבק על הפלייאוף העליון. הערך המוסף כאמור הוא צמד שחקני ההתקפה”.

שחקני מכבי אחי נצרת חוגגים עם אחמד עאבד (עמרי שטיין)שחקני מכבי אחי נצרת חוגגים עם אחמד עאבד (עמרי שטיין)

הפועל רמת גן: “מבחינתי, אכזבת העונה. כמו בכל עונה, עינב חזנוולד היו"ר, עשה הכול כדי שקבוצתו תשתלב בצמרת, אך רצונות לחוד ומציאות לחוד. סגל שחקנים טוב אבל חוסר יציבות. ייאבקו על מקומם בליגה עד המחזורים האחרונים, אבל יצליחו לשרוד. הערך המוסף? החלוץ מיקו ממן והניסיון של איתי עוזרי בחלק האחורי”.

הפועל עפולה: “הקבוצה במומנטום הטוב בליגה. פתחו את העונה בצורה לא טובה אבל התייצבו מאוד עם ארבעה ניצחונות בחמשת המחזורים האחרונים. השינויים בינואר עם צירופם של רומן אבראן, דיוויד אקווה ורז כהן משמעותיים מאוד. למרות זאת, בשל פתיחת העונה הרעה, הם ייאבקו בתחתית עד הסוף. הערך המוסף? שחר הירש”.

בית"ר תל אביב/בת ים: “מועדון חשוב בליגה בשל הבמה שהוא מספק לשחקנים הצעירים. העונה, חוסר האיכות פוגע לעומת השנים הקודמות. יצטרכו נס בשביל להישאר בליגה, אבל למדנו שבליגה הלאומית הכול יכול לקרות”.

אלישע: נרצה לתקן את הרושם מהדרבי הקודם
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו