יום חמישי, 30.06.2022 שעה 11:17

הנבחרת נאלצה לשכור אבטחה למשחק באלבניה

שערוריית משרד החוץ: ההתאחדות ביקשה אבטחה, אך בשל עיצומי עובדי המשרד תצא הנבחרת למדינה בעייתית ללא אבטחת השב"כ. גורם: "יתעוררו כשיקרה משהו"

|
שחקני נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)
שחקני נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)

שערוריית אבטחת נבחרות וקבוצות הספורט ממשיכה. עובדי משרד החוץ ממשיכים בעיצומים שלהם ולא מוכנים לאשר את אבטחתם של לא מעט נבחרות בענפים השונים שיוצאות בחודשים הקרובים לתחרויות בחו״ל. גם פנייה של מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט להחריג את המשלחות לא עזרה. בגלל זה ההתאחדות לכדורגל נאלצה לשכור מאבטחים פרטיים למשחק הנבחרת במשחק של הנבחרת ב-10.6 באלבניה.

מדובר במדינה מוסלמית עם בעיות שדורשת אבטחה צמודה, אך את עובדי משרד החוץ זה לא מעניין וגם שאר הגורמים די אדישים. למעשה, הנבחרת תצא ללא אבטחת שב״כ עם כל המשתמע. למרות שהמאבטחים שנשכרים הם מקצועיים, זה עדיין לא המעטפת הנדרשת. גורם הבקיא בעניינים אמר ל-ONE: ״אין ספק המצב לא בריא, כנראה רק שיקרה משהו יזכרו להתעורר פה״. לא ברור איך כזה דבר נמשך חודשים רבים בלי שיפתרו אותו.

מוועד עובדי משרד החוץ נמסר בתגובה: "אנו מביעים צער על הפגיעה בציבור בשל העיצומים במשרד החוץ. אנו במאבק להפסקת הפגיעה הנמשכת בזכויות עובדי המשרד, הנמצאים בחזית הדיפלומטית של המדינה ופועלים להגנת אזרחי ישראל מתוך סיכון והקרבה אישיים לא מבוטלים. כלל מקבלי ההחלטות ובהם שר החוץ הביעו תמיכה מוחלטת בדרישות המוצדקות שלנו, אך בחדרי המשא ומתן מוערמים קשיים שמונעים את סיום העיצומים.

שחקני נבחרת ישראל חוגגים עם מונס דאבור (רדאד ג'בארה)שחקני נבחרת ישראל חוגגים עם מונס דאבור (רדאד ג'בארה)

“אנחנו נחושים להפסיק את ההעסקה הפוגענית של עובדי משרד החוץ וקוראים לשר החוץ ושר האוצר, להביא לעמידה של משרד האוצר בהתחייבויות כלפינו. רק לפני ימים ספורים ראינו כיצד דו"ח מבקר המדינה מוכיח כי למרות הזינוק במספר הנציגויות של ישראל בעולם בעשור האחרון, חלה ירידה של 12% במספר העובדים המשרתים במשרד, זהו מצב בלתי מתקבל על הדעת".

הכדורגלנים מתחדשים בלוק חדש
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו