יום שלישי, 16.08.2022 שעה 19:48

פלאניץ' בספק, בכר: הפציעות? הכל באחריותי

בלם מכבי חיפה לא חש בטוב ונעדר מהאימון המסכם לקראת סלביה פראג ב-22:00, המאמן במסיבת העיתונאים: "הפציעות הגיוניות ביחס לכמות המשחקים"

|
ברק בכר (עמרי שטיין)
ברק בכר (עמרי שטיין)

מכבי חיפה תתארח הערב (חמישי, 22:00) אצל סלביה פראג למשחק חוץ קשה מאוד במסגרת המחזור הרביעי בשלב הבתים של הקונפרס ליג. הירוקים, שניצחו 0:1 בביתם, יקבלו תמיכה מכ-3,000 אוהדים שיעשו את דרכם לפראג על מנת לתמוך באלופת המדינה. בוגדן פלאניץ’ לא חש בטוב, נשאר במלון והוא בספק להתמודדות. 

מאמן הירוקים, ברק בכר, דיבר במסע”ת לקראת המשחק: “אנחנו נכנסים לשני משחקים מאוד קשים וצמודים. נכון שהמשחק האחרון היה פחות טוב, אבל כל משחק זה סיפור אחר. אנחנו אחרי ניצחון גדול ונעשה הכל כדי לעשות פה תוצאה טובה, אנחנו יודעים שיהיה קשה אבל מתכוננים בצורה הכי טובה. ראינו את הקהל האדיר שיהיה פה ואנחנו רוצים לעשות הכל כדי לגרום לו להיות גאים בנו ובאים באנרגיות טובות”.

בוגדן פלאניץ'. בספק למשחק (האתר הרשמי של מכבי חיפה)בוגדן פלאניץ'. בספק למשחק (האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מכת הפציעות שפוקדת את הקבוצה והביקורת שנשמעה על הצוות הרפואי ומאמני הכושר: “ביקורת יש תמיד ותמיד תהיה, אני כן אתייחס לנושא ואני יכול להגיד שבסופו של דבר כל האחריות היא עליי לטוב ולרע. יש לי דרישה מהשחקנים לשחק בצורה הכי אינטנסיבית שיש וכשאתה משחק ככה אז יש פציעות. אנחנו קבוצה שמשחקת בקצב גבוה ולוחצת גבוה, על היכולת נגד אשדוד אפשר להתווכח אבל לחצנו אותם והם החזיקו נגדנו הכי פחות בכדור. הדרישות שלי הן ללחוץ ולשחק בקצב הרבה יותר גבוה ויש פה פציעות, אבל זה לא משהו חריג. אני יכול להבין ביקורת אבל גם יכול להגיד לכם שזה משהו טבעי לגמרי, כולם מנסים לנתח ולהיות פיזיולוגיים, אבל אני חושב שהפציעות ביחס לכמות המשחקים זו לא כמות חריגה”.

ההיערכות לסלביה: “אנחנו יודעים למה לצפות, אנחנו יודעים שהמשחק עבורם הוא מאוד חשוב, משחק ביתי ואנחנו מבינים שבבית הזה הקבוצות הן מאוד ביתיות ולכן האתגר הוא מאוד גדול. מבחינתם זו הזדמנות אחרונה לטפס לראש הטבלה ולכן צריך לבוא מאוד דרוכים, יהיה קשה יותר מהמשחק הקודם, לנו יש את ההכנות שלנו ונשתדל לעשות את ההכנות בצורה טובה”.

עומר אצילי חוגג עם גודסווי דוניו במשחק הקודם (עמרי שטיין)עומר אצילי חוגג עם גודסווי דוניו במשחק הקודם (עמרי שטיין)

השילוב של הקונפרנס ליג עם משחקי הליגה: “אין ספק שחייבים לקחת הכל בחשבון, כי יש פציעות בגלל האינטנסיביות. לשחק נגד קבוצות כמו סלביה ופיינורד זה דורש מאמץ מאוד גדול ואנחנו יודעים לעמוד שווה בשווה, צריך לחשוב על יום ראשון וצריך לחשוב על כל התקופה הקרובה. מצד אחד לא לסכן שחקנים ומצד שני עדיין לעלות בהרכב הכי חזק מבחינתי בסיטואציה שנוצרה כדי לעשות תוצאה טובה במשחק מאוד מאוד קשה. אנחנו כל היום יושבים וחושבים מה נכון לכל שחקן, יש שחקנים שיותר פציעים וצריך לקחת הכל בחשבון, אין מה לעשות”.

איך לא משחזרים את היכולת הלא טובה ממשחק החוץ הקודם נגד אוניון ברלין: “נגד ברלין התבטלנו ולא שיחקנו את המשחק, שינינו גישה נגד סלביה והיינו שווים יותר מגול. נכון שהקבוצות פה מאוד ביתיות בבית הזה, אנחנו נבוא לשחק את המשחק שלנו ונעשה הכל כדי לשחק, לתקוף ולא להתבטל, אנחנו מבחינתו באים לשחק את המשחק שלנו ולעשות תוצאה טובה”.

ברק בכר (ראובן שוורץ)ברק בכר (ראובן שוורץ)

החזרה של אבו פאני: “כשאתה חזור מפציעה זה אמור להיות הדרגתי, נחכה ונראה, אולי הוא יפתח”.

אבו פאני עצמו דיבר גם כן במסיבת העיתונאים: “מרגיש שאני יכול לשחק, כשיר ב-100 אחוז והכל בסדר. היה קשה מאוד לראות את החברים מבחוץ, הייתי כמו כל האוהדים, עודדתי את החברים. כל שחקן רוצה לשחק וכמה שיותר, עברתי פציעה, עשיתי ניתוח שהוא ניתוח קטן, אבל עבדתי קשה וסוף סוף עבדתי. משחקים נגד קבוצה חזקה ומאוד ביתית, באים לתת הכל ונעשה את המקסימום בשביל לנצח ולחזור עם שלוש נקודות”.

מוחמד אבו פאני (עמרי שטיין)מוחמד אבו פאני (עמרי שטיין)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו