יום חמישי, 07.07.2022 שעה 18:44

ההיסטוריה של סבע: זהבי, טורקיה והסכם השלום

העברת סבע לאל נאסר לא הייתה מתוכננת, אך חשיפה לטורקיה והסכם השלום יצרו ביקוש ורקמו מעבר לאיחוד האמירויות. מאחורי הקלעים של העסקה ההיסטורית

|
דיא סבע מוצג באל נאסר (אינסטגרם)
דיא סבע מוצג באל נאסר (אינסטגרם)

על פי התכנון של דיא סבע וסוכניו רונן וגלעד קצב, הוא היה אמור להמשיך לשחק בגוואנגז'ו ר.פ הסינית, אבל בסופו של דבר, העבודה של האחים קצב על ההעברה של ערן זהבי מסין לפ.ס.וו איינדהובן גררה גם את סבע פנימה.

מבחינת הקצבים, לא באמת הייתה מחשבה לעבור מסין, בטח לא עכשיו מבחינת העיתוי, אך כאשר ערן זהבי הוצע לקבוצות מצד אחד ובמקביל קיבל פניות של עשרות קבוצות אחרות, זה הכניס גם את סבע למשחק. כאשר רונן קצב עבד על העברתו של זהבי, החלו לשאול אותו גם על דיא. עצם זה שהם שיחקו יחד באותה קבוצה בסין, יצר עוד יותר עניין.

דיא סבע במדי אל נאסר (אינסטגרם)דיא סבע במדי אל נאסר (אינסטגרם)

מן הסתם, החשיפה בסין בהרבה יותר גדולה מהליגה הישראלית וקבוצות טורקיות החלו לגלות עניין גדול בסבע. כזכור, זהבי עצמו יצר טירוף אמיתי סביבו בטורקיה אחרי האתגר שהציב לאוהדי פנרבחצ’ה באינסטגרם. סבע עניין מאוד את הטורקים גם הוא, מה שגרם לרונן קצב להבין את גודל הביקוש שיש לשחקן.

בגלל הקורונה, הקבוצות בסין נסגרו במלון, השחקנים היו סגורים ללא מגע עם המשפחות להמשך המשחקים, סבע עצמו היה סגור כחודשיים וחצי ללא המשפחה והניתוק הקשה עליו מאוד. הוא החל לשלוח מסרים שהוא לא רוצה להמשיך בסין. כזכור, הסינים אף סירבו לשחרר אותו לטובת משחקי הנבחרת. הריחוק מהמשפחה והאיסור ליציאה לנבחרת הביאו את השחקן להתחיל לחשוב על עזיבה, אך באותו זמן התסריט לא כלל מן הסתם את איחוד האמירויות.  

דיא סבע מוצג באל נאסר (מערכת ONE)דיא סבע מוצג באל נאסר (מערכת ONE)

אלא שאז הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות, שנחתם לא מזמן, פתח את הדרך גם לספורט. זו מדינה שיש לישראלים שנים רבות עסקים איתה מתחת לרדאר, כאשר כעת כבר אפשר לעבוד איתה בגלוי.

בשיחות שלו עם סבע, רונן קצב הבין שמבחינת מגורים זה מקום שמאוד מעניין את החלוץ והחל לכוון מטרה. גם המרחק מישראל, כאשר בקרוב יתחילו טיסות בין המדינות, מתקצר לעומת המרחק מסין. סבע, שערך את הבדיקות שלו, הבין שאיחוד האמירויות הוא מקום טוב לגדל בו את ילדיו, מאחר ומדובר במדינה ערבית, מה שיקל על ההתאקלמות וכמו כן, במדינה עם רמת מחיה גבוהה.

דיא סבע בדובאי (טוויטר)דיא סבע בדובאי (טוויטר)

באיחוד האמירויות חיפשו שחקן ישראלי התאים להם כמו כפפה ליד על מנת להיות פורץ הדרך. בקבוצה לא התייחסו אליו כערבי, להפך, כאשר דיברו איתו השיחות נערכו בכלל באנגלית עד שהבינו כי הוא דובר את השפה. באיחוד האמירויות צריך להוסיף שעובדים מהר מאוד, הם מתקתקים דברים, אותו דבר נכון לגבי קבוצת אל נאסר, ברגע שהביעו עניין בסבע הדברים רצו מהר בדרך לחתימה. במקביל, קצב גם ניהל מו"מ מול הסינים על התרת החוזה של סבע בגוואנגז’ו, בניגוד לבעיות שהם עשו עם זהבי, תשלום פיצוי של כ-3 מיליון אירו סיפק אותם במקרה של סבע.

כעת, החלוץ הישראלי אמור להרוויח כ-2.5 מיליון אירו לעונה, לא כולל מענקים. כמובן שמצפה לו גם מענק עבור גולים ובישולים כמו שהיה לו בסין שהכניס לו עוד סכום כספי לא מבוטל.       

דיא סבע במדי גוואנגז'ו (מערכת ONE)דיא סבע במדי גוואנגז'ו (מערכת ONE)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו