יום שישי, 21.01.2022 שעה 01:30

המעצר, האישור של רפי והטעויות: עדן דהן נפתח

הפרשה ("אמרתי לשוטרת 'תזד**** את והדו"ח שלך'"), פציעת אחיו ("אישר לשחק בחיפה") ועזיבת י-ם: "רואה שחקנים בליגת העל וזה גומר אותי". הקשר מדבר

ליגת העל 21-22
4414-4818מכבי חיפה1
4013-3018הפועל ב"ש2
3124-2918מכבי ת"א3
3021-2818הפועל ת"א4
2524-2418עירוני ק"ש5
2526-2018בני סכנין6
2419-1918מכבי נתניה7
2323-2118מ.ס אשדוד8
2326-2418הפועל חיפה9
2320-1518הפועל חדרה10
1722-1818בית"ר ירושלים11
1526-1318הפועל ירושלים12
1435-1618הפועל נוף הגליל13
1126-1418מכבי פ"ת14
לוח משחקים
 • הפועל נוף הגליל
 • שבת, 22/01, 15:00
 • הפועל חיפה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 22/01, 17:20
 • מכבי נתניה
 • הפועל חדרה
 • שבת, 22/01, 18:00
 • עירוני ק"ש
 • מכבי חיפה
 • שבת, 22/01, 19:50
 • הפועל ירושלים
 • בני סכנין
 • ראשון, 23/01, 19:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי פ"ת
 • ראשון, 23/01, 20:15
 • הפועל ב"ש
 • בית"ר ירושלים
 • שני, 24/01, 20:30
 • הפועל ת"א
18 תגובות |

"עשיתי טעויות". עדן דהן מדבר על הכול (לילך וויס)

הפועל קטמון ועדן דהן עשו דרך משותפת בשנים האחרונות. בזמן שהמועדון שהוקם רק לפני כמה שנים חלם על עליית ליגה, גם הקשר שהיה איתה בתקופות הקשות וכיכב קיווה להגיע לארץ המובטחת בדמות הליגה הבכירה. עשרה חודשים חלפו מאז דרכיהם נפרדו ובשעה שהמועדון כבר שינה את שמו עם מיתוג חדש והגשים את המטרה הגדולה, השחקן עדיין חולם לעשות זאת ורוצה בעיקר לשוב ולשמוח מכדורגל.

דהן (25) התחיל את דרכו בבית”ר טוברוק ולאחר שסיים את גיל הנוער הגיע לעירוני קריית שמונה. אחרי שנה אחת הגיע להפועל חדרה, איתה עלה ליגה, ואז שיחזר זאת גם עם הפועל ירושלים. אחרי תקופה בהפועל ראשון לציון וקאמבק לבירה, הקשר מצא את מקומו הקיץ בבני ריינה העולה החדשה, אולם ממנה הוא נפרד השבוע.

עדן דהן בימים בירושלים (אורן בן חקון)עדן דהן בימים בירושלים (אורן בן חקון)

כן, בשנה האחרונה והמטלטלת של דהן הייתה גם את הפרשה, זו שהובילה למעצרו של השחקן לאחר שנחשד בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית ואף בהפרעה לשוטרת בעת מילוי תפקידה. כעת, בראיון מיוחד ל-ONE מדבר דהן על אותו המקרה, מספר מה לא עבד עבורו עד כה, מה החלום הגדול, הרכב שמנע ממנו לשחק בליגת העל ומתייחס גם לחייו החדשים של אחיו, רפי דהן, אחרי הסיפור המתוקשר עם מכבי חיפה.

“לפני כמה ימים סיימתי בריינה, כרגע אני מתאמן לבד בחדר כושר ושלוש פעמים בשבוע עם מאמן אישי”, אומר דהן ומספר מדוע לא המשיך בריינה אליה הגיע רק בקיץ האחרון. “מה שקרה הוא שבתחילת העונה הייתי פצוע ולכן לא הייתי בעניינים, וברגע שאתה לא בעניינים בכדורגל, לא סופרים אותך. יכולתי להישאר בריינה, אבל כשאתה מגיע לאימון בלי חשק ובלי אנרגיות, שזה מה שמאפיין אותי, זו בעיה. אדהם אהדיה המאמן ראה שמשהו לא בסדר איתי והחלטנו להגיע להבנות ולסיים את זה בצורה מכובדת. אני מאחל לבני ריינה בהצלחה”.

"כשאתה לא בעניינים בכדורגל, לא סופרים אותך". דהן (לילך וויס)"כשאתה לא בעניינים בכדורגל, לא סופרים אותך". דהן (לילך וויס)

הרגשת לא מוערך?
”לא חושב שלא הייתי מוערך. הם מאוד אהבו אותי, גם הבעלים וגם המאמן וכשחזרתי קיבלתי את חולצת הרכב והייתי מצוין, אבל שבוע אחרי שוב פעם חוזר אחורה אל הספסל. איפה שלא הייתי ולא משנה את מי הביאו, כשהייתי בכושר שיחקתי לפני כולם”.

בתור מי שעלה עם קטמון ליגה, כמה קשה לך לראות את הקבוצה בליגת העל בלעדיך?
”לא קשה לי לראות את הפועל ירושלים בליגת העל. אני מאוד אוהב את המועדון הזה, הוא נתן לי את כל מה שביקשתי ואני מאחל להם רק הצלחות”.

לא הגיע לארץ המובטחת. דהן (השמאלי) (חגי מיכאלי)לא הגיע לארץ המובטחת. דהן (השמאלי) (חגי מיכאלי)

מאוד אהבו אותך האוהדים בקטמון, הם עדיין מדברים איתך?
“הקהל מאוד אהב אותי ואני מאוד אהבתי אותם, הם כבר לא מדברים איתי. הדבר היחיד שיושב לי בראש זה שהייתי אמור להיות איתם בליגה העל, אבל אין מה לעשות. זה היה ונגמר”.

איך נראית שגרת היום-יום שלך?
”שגרת היום שלי משעממת הייתי אומר. אין יותר מידי, מחכה שיגיע ינואר ואחתום בקבוצה”.

“אני רואה שחקנים בליגת העל וזה גומר אותי”

בפן המקצועי, אתה חושב שעשית טעויות בדרך? בבחירות שלך?
”אני בטוח שעשיתי כמה טעויות, כמו למשל שבשלוש השנים האחרונות הייתה לי לפחות הצעה או שתיים מליגת העל ואני העדפתי לשחק בלאומית בשביל כמה שקלים. אם תחזיר אותי אחורה, לא אחשוב פעמיים בכלל ופשוט אחתום”.

"העדפתי את הלאומית בשביל כמה שקלים". עדן דהן (לילך וויס)"העדפתי את הלאומית בשביל כמה שקלים". עדן דהן (לילך וויס)

על אילו הצעות מדובר?
”הייתה לי הצעה מקריית שמונה וגם מבני יהודה. ק”ש רצתה את כל הכרטיס שלי בחינם ולא הסכמתי. לגבי בני יהודה, הפלתי את העסקה על רכב ואני מאוד מצטער על זה”.

תסביר.
”הגישו לי הצעה בלי רכב ולי לא הייתה מכונית באותה תקופה אז ביקשתי מהם לקבל רכב. הם אמרו ‘זו ההצעה האחרונה, אם אתה רוצה תחתום ואם לא אז בהצלחה’. זה משהו שאני מצטער עליו”.

עדן דהן וסוכנו אדם קידן (פרטי)עדן דהן וסוכנו אדם קידן (פרטי)

אתה חושב שאתה ראוי לשחק בליגת העל?
”אני לא אחד שאוהב לדבר על עצמו, אבל אני ממזמן בשל לליגת העל. אני רואה שחקנים שם שמשחקים וזה גומר אותי. אני צריך את המאמן הזה שייקח אותי ויגיד ‘זה השחקן שלי’, ואני מבטיח להחזיר. כן אני חושב שסומנתי בגיל צעיר, אבל שוב פעם, עשיתי כמה טעויות בקבלת ההחלטות שלי”.

“רפי אמר לי ‘יש לך אישור’ לעבור למכבי חיפה”

אי אפשר כמובן לדבר על סיפור הקריירה של עדן דהן מבלי להזכיר את אחיו, רפי, אחד שסומן גם כן בצעירותו והפך לשחקן הרכב בליגת העל, אך אותה פציעה קשה וזכורה היטב ברגלו אחרי כניסה פראית של רובן ראיוס, במשחק בין בני יהודה למכבי חיפה, הובילה לסיום הקריירה שלו ולסאגה מתוקשרת וארוכת שנים שהגיעה גם לבית המשפט. מאז, רפי כבר חזר בתשובה והשאיר את הסוגיה ההיא מאחור, כאשר גם ה”קללה” עליה דובר בכדורגל הישראלי הגיע לסיומה בשנה שעברה עם האליפות של מכבי חיפה, הראשונה מאז הפציעה הקשה שלו במרץ 2014, זו שגרמה שנה אחר כך לסיום הקריירה של הקשר, ששיחק גם במכבי ת”א.

רפי דהן מפונה לביה"ח (עמית מצפה)רפי דהן מפונה לביה"ח (עמית מצפה)

“העובדה שאני אח של רפי דהן לא פגעה בי”, מספר עדן. “אבל בהתחלה לקחתי את זה ממש קשה כי הייתי ממש קרוב לרפי. ברגע שהוא החליט לחזור בתשובה ואמר לי ‘אני שמח ממה שקרה לי שם’, הבנתי שזהו, היה ונגמר וצריך להמשיך”.

איך נראים החיים שלו כיום? אתם מתייעצים?
”רפי עבר פציעה אכזרית וקשה כמו שכולם יודעים. אבל ברוך השם היום רפי תלמיד ישיבה, סופר סת”ם. מאז שאחי חזר בתשובה שלמה אני פחות מתייעץ איתו בענייני הכדורגל”.

"פחות מתייעץ איתו". רפי דהן ואחיו עדן (פרטי)"פחות מתייעץ איתו". רפי דהן ואחיו עדן (פרטי)

כמה הסיפור הזה פגע בכם?
”אני לא חושב שהסיפור הזה פגע בנו. בשנה הראשונה היה ממש קשה לי ולמשפחה שלי ובמיוחד לרפי, אבל כבר ממזמן הכל מצוין”.

בעבר אוהדי מכבי חיפה נהגו “להחזיר מלחמה” ולקלל. הם עדיין מנסים ליצור קשר?
”אוהדי מכבי חיפה כבר ממזמן לא פונים לרפי ולא שולחים הודעות. גם הוא הסיר את הקללה (צוחק)”.

אם מכבי חיפה הייתה פונה אליך היום, היית רוצה לשחק עבורה?
”אם מכבי חיפה היו פונים אליי הייתי הולך לשחק שם. אחרי שזה קרה שאלתי את אחי ‘תגיד, אם מכבי חיפה ירצו אותי, יש לי את האישור ממך?’, הוא צחק ואמר לי ‘ברור, הלוואי שזה יקרה’”.

רפי אישר. עדן דהן (לילך וויס)רפי אישר. עדן דהן (לילך וויס)

“השוטרת נתנה לי דו”ח, אמרתי לה ‘תזד**** את והדו”ח שלך’”

בחודש פברואר האחרון גם הקריירה של עדן נפגעה, אך מסיבות אחרות, כאשר השחקן נעצר במלון בתל אביב. במהלך התערבות המשטרה שהגיעה למקום וחילקה דוחות במקום שבו נרשמה התקהלות, היא מצאה בחדר השני את דהן וחבריו בחיפוש בו נתפס גם קוקאין. בנוסף, השחקן נחשד כמי שקילל את השוטרת שהייתה במקום. דהן הובא להארכת מעצר ובהמשך למעצר בית בטרם הפרשה הסתיימה.

נחזור לאותו סיפור. מה קרה שם באותו המעצר? תעשה לנו סדר.
”מה שקרה זה שהלכתי עם שני חברים שלי למלון והיה סגר באותה תקופה וחדר לידי הייתה מסיבה. לשם הגיעה המשטרה, הם דפקו בדלת של החדר, פתחתי להם את הדלת והם ביקשו תעודת זהות”.

"אם לא הייתי יוצא בסגר, הייתי היום בליגת העל". עדן דהן (לילך וויס)"אם לא הייתי יוצא בסגר, הייתי היום בליגת העל". עדן דהן (לילך וויס)

השוטרת טוענת שקיללת אותה ותקפת, מה יש לך להגיד על זה?
”היא נתנה שני דו”חות של 500 ש”ח לחברים שלי ושאלה על שם מי החדר. אמרתי לה על השם שלי, היא אמרה לי שאני מקבל דו”ח של חמשת אלפים ש”ח. אמרתי לה ‘תזד**** את והדו”ח שלך’, ואז עצרו אותי. מה שהיה רשום בכתבות שיצאו לא היה נכון. לא הטרדתי אותה ולא תקפתי אותה”.

למרות שהסיפור ההוא נסגר, אתה חושב שזה עדיין סוגר לך דלתות?
”אני כן חושב שהסיפור הזה פגע בי. הייתי בתקופה טובה בהפועל ירושלים, אם לא הייתי יוצא מהבית באותו סגר, הייתי עם הפועל ירושלים היום בליגת העל”.

"לא הטרדתי ולא תקפתי". דהן (אורן בן חקון)"לא הטרדתי ולא תקפתי". דהן (אורן בן חקון)

תספר לי על התחושות שהיו לך באותם ימים עם המעצר וכל הסיפור.
”התחושות היו ממש קשות. הייתי בתא מעצר במשך שמונה שעות בגלל שקיללתי שוטרת. אני בטוח שהגזימו איתי, לא חשבתי שבגלל שקיללתי אותה ככה ייגרם לי נזק. ביקשתי ממנה אחרי כמה דקות סליחה ועד היום אני מצטער על הטיפשות הזאת”.

איך הרגשת באותם רגעים?
”השוטרים התנפלו עליי ושמו עליי אזיקים בידיים והרגליים במסדרונות של המלון. הם מצאו סמים וקישרו את זה אליי רק בגלל שדיברתי לא יפה לשוטרת, הם ניסו להפיל הכל עליי בגלל זה. בחקירה שאלו אותי אם הסמים שייכים לי, אמרתי להם שיבדקו במסדרון כי יש מצלמות. אמרתי להם שאם זה היה עליי או נפל ממני אז שיעצרו אותי ויעשו מה שבא להם”.

"בטוח שהגזימו איתי". דהן (לילך וויס)"בטוח שהגזימו איתי". דהן (לילך וויס)

היה לך חשש באותו הרגע להמשך הקריירה?
”לא היה חשש כי הסמים לא היו קשורים אליי. לסיים קריירה בגלל שקיללתי שוטרת? זה לא עבר לי בראש אפילו. אני יכול להגיד שהשתניתי המון מאז, אני בוגר יותר ולמדתי מהטעויות שעשיתי”.

אתה חושב שלולא הסיפור הזה היית במקום אחר בקריירה?
”אם לא היה הסיפור הזה הייתי היום עם הפועל ירושלים”.

"ירושלים הגזימה איתי". דהן מוסר (אורן בן חקון)"ירושלים הגזימה איתי". דהן מוסר (אורן בן חקון)

אתה עוקב אחרי ירושלים ומה שהיא עושה? אתה בקשר איתם?
”אני לא עוקב אחרי הפועל ירושלים ואני גם לא בקשר איתם. רואה ליגת העל ומודע למצב שלהם. מאחל להם שיישארו בליגה”.

אתה פגוע מההתנהלות של המועדון בעניינך?
”אני חושב שהפועל ירושלים הגזימו איתי בגלל שיצאתי בסגר מבית המלון. להעיף שחקן שכל כך הקהל והמועדון אהב, זה כאב לי, אבל היה ונגמר. הכל לטובה”.

עדן דהן עם הכדור (אורן בן חקון)עדן דהן עם הכדור (אורן בן חקון)

אילו דברים מעודדים אותך עם כל הדברים שעברו בשנה האחרונה?
”בשנה האחרונה לא ציפיתי שאני אעבור את מה שעברתי, אבל אני יכול להגיד לך היום שלמדתי מהטעויות שעשיתי וזה מה שחשוב”.

אתה חושב שאתה עדיין יכול לתת את מה שציפו ממך?
”שנה ראשונה בהפועל ירושלים עשיתי את העונה הכי טובה שלי עד עכשיו ואחרי העונה הזאת היו לי כמו הצעות מליגת העל. אני בתוך עצמי ידעתי שאני מסוגל להרבה יותר, אני בטוח שאני בכושר ואני לא נופל מאף שחקן בעמדה שלי בארץ מכל הבחינות. שוב פעם, ברגע שיבוא מאמן וייתן לי את ביטחון, שיהיה איתי, אני לא אאכזב אותו ולא את המועדון”.

מי המודל לחיקוי?
”מרקו וראטי”.

החלום הגדול?
”להגיע לנבחרת ישראל”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30