יום ראשון, 28.11.2021 שעה 20:01

הררי ובן דוד הורשעו בניסיון רצח של קובי מוסא

פרשת המטענים: בית המשפט המחוזי בת"א הרשיע את אבנר הררי בניסיון רצח כדורגלן העבר וזיכה אותו מניסיון הרצח של מרגול. בן דוד הורשע בכל האישומים

ליגת העל 21-22
227-1610הפועל ב"ש1
178-189מכבי חיפה2
178-159הפועל חיפה3
1510-129הפועל ת"א4
1512-1310בני סכנין5
149-710הפועל חדרה6
129-1010בית"ר ירושלים7
1214-1310מכבי נתניה8
1213-1010הפועל נוף הגליל9
1113-1110מ.ס אשדוד10
1115-119מכבי ת"א11
912-910מכבי פ"ת12
913-510הפועל ירושלים13
815-810עירוני ק"ש14
לוח משחקים
 • עירוני ק"ש
 • 2 - 1
 • הפועל ב"ש
 • הפועל נוף הגליל
 • 2 - 1
 • בני סכנין
 • מכבי נתניה
 • 0 - 2
 • מכבי פ"ת
 • מ.ס אשדוד
 • 0 - 1
 • הפועל ירושלים
 • בית"ר ירושלים
 • 0 - 0
 • הפועל חדרה
 • הפועל חיפה
 • ראשון, 28/11, 20:15
 • מכבי ת"א
 • הפועל ת"א
 • ראשון, 28/11, 20:45
 • מכבי חיפה
3 תגובות |
אבישי בן דוד ואבנר הררי במהלך הדיון (חגי מיכאלי)
אבישי בן דוד ואבנר הררי במהלך הדיון (חגי מיכאלי)

בית המשפט המחוזי בתל אביב, בהרכב השופטים רענן בן יוסף, ציון קפאח ואירית קלמן-ברום, הרשיע היום (חמישי) את אבנר הררי ואבישי בן דוד בניסיון רצח של כדורגל העבר קובי מוסא, לאחר שנקבע כי השניים אשמים בהנחת מטען חבלה מתחת לרכבו ב-2017. בן דוד הואשם גם בהנחת המטען ברכבה של מרגלית צנעני, בעוד הררי זוכה מהאירוע בו התפוצץ רכבה של הזמרת.

השופט, רענן בן יוסף, אמר במהלך הדיון: “בחינת הראיות מלמדת באופן חד משמעי שיש תשתית ראייתית ברורה כנגד נאשם 1 (בן דוד, א.מ). הצטברו נגדו ראיות חד משמעיות על פי הן יש לקבוע כי יש אף די ראיות נסיבתיות כנגד נאשם זה, הן בחיפושיו באינטרנט בנוגע לבניית מטענים והן בראיות שנמצאו בשטח, כמו גם ההתאמה בין ממצאי בדיקת ה-DNA של הנאשם לבין כפפות וחם צוואר שקושרות אותו לאישומים”.

עו״ד חגי בנימין: ״הכרעת דין חשובה מאוד״

עוד הוסיף השופט כי “אין ראייה שנאשם 2 (הררי, א.מ) עקב אחרי קובי מוסא ונכח בזמן הנחת המטען, כמו נאשם 1. תחושת הבטן והמצפון השיפוטי לא מטילות ספק כי נאשם 2 לא השתתף במקרה של מרגלית צנעני, על פי ראיות נסיבתיות. יחד עם זאת, נציין כי היה קשר סלולרי בין הנאשמים. זיכויו של נאשם 2 בפרשת צנעני על חוט השערה היא. בסופו של יום, הגעתי למסקנה כי הנאשם 2 היה שותף למעשה שמיוחס לו באשר לקובי מוסא”.

עו”ד חגי בנימין מפרקליטות מחוז תל אביב פלילי, הגיב להחלטה: “בית המשפט נתן הכרעת דין חשובה מאוד, במסגרתה הורשעו אבישי בן דוד ואבנר הררי בעבירות חמורות שבראשן מעשה רצח, עבירות של מטעני חבלה, ייצור נשק, קשירת קשר ועוד עבירות רבות. בן דוד הואשם בחמישה אישומים שונים, כך שהורשע בכל האישומים. אבנר הררי הורשע רק בשני אישומים, כולל באישום החמור והחשוב בעניינו של קובי מוסא בשל עבירות של ניסיון רצח, קשירת קשר פלילי והנחת מטען חבלה. לא רק נאשמים שנקשרים בצורה ישירה לזירת העבירה הם אלה שמקבלים את הדין, כי גם אבנר הררי הורשע למרות שהיו ראיות עקיפות יותר לגביו, כך שגם נאשמים שלא מערבים את ידיהם בצורה ישירה בזירת העבירה ופועלים מאחורי הקלעים, גם הם לא חסינים מפני החוק”.

אבישי בן דוד ואבנר הררי במהלך הדיון (חגי מיכאלי)אבישי בן דוד ואבנר הררי במהלך הדיון (חגי מיכאלי)

עוד הוסיף עו”ד בנימין: “לעומת זאת, אבנר הררי זוכה מהאישום בנפרד והשונה בעניינה של הזמרת מרגלית צנעני, שם יוחסו לו במקור עבירות שונות בתכלית של סחיטה באיומים וייצור נשק ועבירות נוספות. הכרעת הדין מעבירה מסר חשוב מאוד בתקופה בה האלימות גואה ברחובות, אין לתת למעשים כאלה יד ויש להוקיע אותם. אלה עבירות חמורות ביותר”. 

פרקליטו של אבישי בן דוד, עו”ד שי רודה, ציין בתום הדיון: “מדובר במשפט שהתנהל במשך כארבע שנים עם עשרות עדים ומאות מוצגים. נטענו טענות בדבר קבילות ראיות תוך פגיעה בזכויות נאשמים וחשודים, בית המשפט קבע שאבישי אשם באישומים ויחד עם זאת מדובר בהכרעת דין שמשתרעת על פני עשרות עמודים - ועוד לא נאמרה המילה האחרונה”.

עו"ד שי רודה (חגי מיכאלי)עו"ד שי רודה (חגי מיכאלי)

עו”ד צ’רלי סבג, שמייצג את אבנר הררי, אמר: “עדיין לא קיבלנו את הכרעת הדין לידינו ונלמד אותה. מהחלטת כבודם עולה כי אבנר הררי זוכה מהאישום השלישי ובצדק, אבל דעתנו קצת חולקת על דעת השופטים בעיקר כשבית המשפט ציין מפורשות שנאשם 2 לא היה קשור למעשה של הנחת המטען ברכבו של קובי מוסא ולא היה בזירת האירוע במגרש הכדורגל או לא היה בעל קשר ישיר למטען שנתפס בזירה. אנו מקווים שבית המשפט הנכבד יתחשב בזה גם בהמשך הדרך, כי חלקו הוא מזערי באירוע, אם בכלל. אנו שוקלים אולי לערער על החלטת בית המשפט על הרשעתו”.

עו"ד צ'רלי סבג (חגי מיכאלי)עו"ד צ'רלי סבג (חגי מיכאלי)

עו”ד אלון דוידוב, שמייצג את הררי גם הוא, הוסיף: “אנו יוצאים מכאן ברגשות מעורבים. מצד אחד, מודים לבית המשפט על כך שזיכה וקיבל את טענותינו לכך שאין קשר בין האירוע שהיה ברכבה של מרגלית צנעני לבין נאשם 2, ולפיכך זהו סוף פסוק בנושא זה. מצד שני, לגבי ניסיון הרצח של הכדורגלן, קובי מוסא, בית המשפט קבע שהנאשם מעורב באירוע הזה ואלה דברים שלמעשה כנראה נבחן מול בית המשפט העליון בלית ברירה. חשבנו שבית המשפט יקבלו את הטיעונים העמוקים שלנו לגבי הריחוק שלו והיעדר הקשר שלו לאירוע, אבל בית המשפט אימץ את הקונספציה העקיפה של צוות התביעה. לכן, איך שאומרים, נתראה בעליון”.

עו”ד איתן סבג, גם הוא מצוות ההגנה של הררי, הסביר: “עדיין לא קראנו את הכרעת הדין לעומקה, אבל כבר עכשיו נקבע כי אבנר הררי מזוכה מהאישום השלישי, כלומר שאין לו שום קשר להנחת המטען ברכבה של מרגלית צנעני. בתחילת הדרך ייחסו לו חמישה אירועים שונים, היום לאחר הכרעת הדין רואים שבית המשפט מרשיע את אבנר הררי ‘רק’ בעניין של קובי מוסא ואנחנו מאמינים שלאחר קריאת הכרעת הדין נוכל לשקול את הטענות שלנו. כמו שאני מכיר את אבנר הררי, הוא ירצה לעמוד על חפותו וזה לא סוף פסוק”.

דיון הכרעת הדין (חגי מיכאלי)דיון הכרעת הדין (חגי מיכאלי)

מוסא: “לא בסכסוך עם אף אחד”

מוסא כזכור, העיד במסגרת המשפט בדצמבר 2019, ממקום מושבו דאז בארצות הברית, בעזרת הסקייפ. “הייתי שחקן כדורגל בארץ, באתי למיאמי כדי לפתוח בית ספר לכדורגל של מכבי תל אביב”, סיפר הכדורגלן לשעבר לאחר ניסיון החיסול שלו. “ב-2017 הייתי שחקן כדורגל בעירוני רמת השרון וגרתי בהרצליה. זה היה אחרי ששיחקתי שנתיים בקבוצה. האימונים באצטדיון רמת השרון היו נערכים מידי יום לשעה וחצי-שעתיים. היה לי מרצדס A קלאס איתו הגעתי לאימונים”.

קובי מוסא מעיד במשפט דרך הסקייפ (מערכת ONE)קובי מוסא מעיד במשפט דרך הסקייפ (מערכת ONE)

לדבריו של קובי מוסא, שתיאר את שאירע באותו היום: “קמתי בבוקר, יצאתי ב-8:30 בבוקר, לקחתי את הילדים לבית ספר, חיכיתי עם הילדה שתגיע לשער ונתתי לה נשיקה, אחר כך עצרתי לקנות קפה ברחוב ליד. קניתי קפה וחניתי ממול. הייתי שם שלוש דקות ויצאתי משם לאימון. הגעתי לאצטדיון, חניתי מחוץ לאצטדיון. יש לי חנייה קבועה אבל באותו היום היה עמוס ותפסו חניות. כשהתחלתי להתלבש נכנסו שחקנים ואמרו שיש בלגן, ששאלו אותם שאלות ולא ידעו מה קורה. סגרו את הדלת של חדר הלבשה. בא בנאדם, קראו לי, הכניסו אותי לרכב משטרה ואמרו לי ששמו לי מטען”.

על השאלה בקשר למניע שלדעתו הוביל להטמנת המטען דווקא ברכבו, השיב במהלך עדותו: “אין לי הוכחות לשום דבר, אבל אני לא חייב כסף לאף אחד ואני לא בסכסוך עם אף אחד. באותו רגע חשבתי על מקרה מסוים אבל אין לי הוכחות לכלום. בגלל שחשבו שהייתי עם בחורה, יכול להיות שזה היה קשור. זה מה שאמרו לי. מדובר במישהי שגדלה איתי בשכונה והייתה חברה של אשתי. בגלל שהזוג הזה התגרש אז זה פשוט עלה לי לראש שאולי זה בגלל זה. היו שמועות שהייתה לי איתה מערכת יחסים והשמועות האלה צצו בערך שנתיים לפני המקרה. אין לי מושג למה חשבו עליי בזמנו. מאז אף אחד לא פנה אליי ולא דיבר איתי על הנושא הזה או על המקרה הזה, שום דבר”. 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30