יום רביעי, 18.05.2022 שעה 10:01

אסי רחמים: אני מקווה שהפועל ב"ש לא תתפרק

מנכ"ל הקבוצה בראיון ל-102FM: "ניסינו להסביר לשחקנים שהמצב לא יהיה טוב יותר אם יסרבו", "העתיד הכלכלי לא יהיה דומה עד שלא יגיע רוכש חדש"

ליגת העל 21-22
 פלייאוף עליון 
7227-7234מכבי חיפה1
6729-5035הפועל ב"ש2
6638-6135מכבי ת"א3
5237-4735מכבי נתניה4
5045-4435הפועל ת"א5
4937-3234בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
5039-4833עירוני ק"ש1
4243-3433הפועל חדרה2
3952-3733מ.ס אשדוד3
3743-3533בית"ר ירושלים4
3547-3633הפועל חיפה5
3341-2533הפועל ירושלים6
2749-3433מכבי פ"ת7
2753-2533הפועל נוף הגליל8
לוח משחקים
  • הפועל ת"א
  • שבת, 21/05, 20:30
  • מכבי ת"א
  • הפועל ב"ש
  • שבת, 21/05, 20:30
  • בני סכנין
  • מכבי חיפה
  • שבת, 21/05, 20:30
  • מכבי נתניה
|
אסי רחמים (נעם מורנו)
אסי רחמים (נעם מורנו)

ימים סוערים עוברים על הפועל באר שבע, אחרי שהבעלים אלונה ברקת הודיעה אתמול (ראשון), שהיא מעבירה את זכויות הניהול של המועדון, כפי שנחשף לראשונה ב-ONE, בעקבות סירובם של השחקנים לקצץ בשכרם. הערב, דיבר בתכנית הספורט של ישראל ב-102FM המנכ”ל אסי רחמים, שיעזוב גם הוא בסיום העונה.

מה שלומך, אסי רחמים?
”אלו ימים לא קלים, גם כל מה שכולנו חווים במדינת ישראל ובטח בפן הספורטיבי”.

ספר לנו כיצד אלונה הציעה לשחקנים את תכנית הקיצוץ, קיבלת את ההודעה לפניהם?
”לא הייתי צריך את ההודעה לפני השחקנים, זה נאמר לשחקנים בשיחה בביתה בגילוי לב. נכחתי בבית של אלונה בשיחה עם השחקנים, זו הייתה שיחה גלוית לב שמתארת את המצב הקשה שכל המשק נגלה אליו, עם נגיעות אישיות של משפחת ברקת, שאומרת שאלונה מוכנה לתת את 20 מיליון השקלים שנתתי כמו כל שנה אך לא תוכל לתת יותר. היא אמרה את זה באופן הכי גלוי ופתוח אמרה שזה לא נתון למו”מ ואי אפשר לעשות את התוכנית בשתי פעימות אלא באחת בלבד לטווח של 15 חודשים. התכנית הוצעה בלב כבד, לא קל לה לבוא לכל העובדים ולהגיד להם שהתכנית הרוחבית חייבת לצאת לפועל למען קיומו של המועדון בסטנדרטים שהורגלנו אליהם, אך לצערי זה לא קרה”.

מה פרטי העסקה שאלונה הציעה לשחקנים? האם היא רצתה לברוח?
”מי שרוצה לברוח לא מחתימה את יוסי אבוקסיס בחלון האחרון וממשיכה לשלם שכר לבכר, רוכשת ב-2 מיליון את קייס גאנם וקונה זרים נוספים. מי שרוצה לעזוב את הכדורגל לא עושה צעדים כאלו. אלונה ישבה עם צמרת הנהלת המועדון ובנינו יחד את התכנית שאומרת שתהיה פגיעה רוחבית למי שמרוויח יותר מהשכר הממוצע במשק,  למען המשך קיומו של המועדון כדי שנמשיך להביא את אותה רשת ביטחון ועוגן כלכלי. היא הדגישה שמעבר לזה תהיה פגיעה גבוהה יותר בהכנסות. לבעלי השכר הגבוה הקיצוץ היה אמור להיות עד 30 אחוזים.

למה הקיצוץ תוכנן ל-15 חודשים ולא רק עד לסוף העונה?
”חשבנו שלא נכון יהיה ללכת למהלך של שתי פעימות ולעבור קיץ של תוהו ובוהו, של שחרורים ופגיעה בהכנות לעונה הבאה. היא רצתה לתת עוגן ורשת ביטחון בעולם שכולו אי וודאות”. 

זה מסי? הטעות המביכה של הטלויזיה הצרפתית

אתה ניסית לדבר עם השחקנים ולשכנע אותם?
”בוודאי. בנינו את המהלכים, לא באנו והנחתנו את הבשורה כרעם ביום בהיר, גם אני קיבלתי אותה והבנתי שאני חייב לעשות זאת כי אין דרך אחרת. נפגשנו עם הסוכנים והסברנו את המצב, נפגשנו עם אליניב ברדה ומאור מליקסון שהם עוגנים במועדון שחוו הצלחות יחד עם המועדון והם מיד הסכימו. נפגשנו עם מיגל ויטור בנפרד, נפגשנו עם נציג ארגון השחקנים והסברנו שזה לא קל לנו, וזו רק המציאות שלצערנו לא פוסחת על אף אחד. לגבי שאר השחקנים אמרנו בשיחה שזו לא איום ולא הנחתה, זה כורח המציאות. אלונה אמרה בגילוי לב ‘אני פה כדי לעזור לכם ולא לקחת לכם, תסתכלו על מה שאתם לעם במציאות המטורפת הזו’, וגם אני ניסיתי להגיד את הדברים האלו בסופ”ש לשחקנים, אבל הרצון שלהם היה ללכת לשיח ולמשא ומתן”. 

מה קרה אחרי שהיא הודיעה? נפל להם האסימון?
”לצערי חששתי מאוד מהמצב הזה. גם אני ואלונה ניסינו להעביר להם את המסר שלא יהיה טוב יותר אחרי סירוב כזה. זה לא נעים לכולנו. לצערי כולנו מתעוררים למציאות אחרת”.

כמה השחקנים הבכירים מרוויחים?
”כולכם מבינים ויודעים שהמשכורות בב”ש הן לא משכורות רעב, שחקנים מתפרנסים בכבוד, לא סתם שוחחנו עם הסוכנים. בימים היפים של המועדון ידענו לתגמל ולהטיב את התנאים. ציפינו שהשחקנים יגידו ‘אלונה אנחנו איתך’”.

אלונה ברקת (איציק בלניצקי)אלונה ברקת (איציק בלניצקי)

בשאר המועדונים יש מעט מחלוקות אך מסתדרים.
“יכולנו ללכת לפתרון קצר מועד של 3 חודשים, אך לא רצינו ללכת לעולם של אי וודאות, ששחקן שירצה להפחית משכרו ובקיץ היינו מגיעים למצב אחר. רצינו להימנע מאי וודאות, ששחקן יודע שבמשך 15 החודשים הוא יקבל שכר מועט. אני מאחל מכל ליבי לקבוצות להמשיך ולשרוד בקיץ, כשהמציאות הקשה הזו מכה”.

יש סיכוי שאלונה תחזור?
”ההחלטה שלה סופית”.

למה אתה עוזב?
”אלונה פנתה אליי כדי לקחת את הנאמנות על המועדון ואני סברתי שזה לא נכון. אלונה בתקופת הבחירות אמרה לי שהיא רוצה להמשיך ולהשקיע במועדון. בעת הזו, עם האווירה ומשבר אי האמון שנוצר אני לא חושב שזה הדבר הנכון להמשיך ולעמוד מול השחקנים שעברתי איתם רגעים נפלאים. אני מאוכזב יותר בשבילם שהם לא הפנימו את המצב, אני מאוד כואב עבורם את מה שהם יוכלו לחוות. המועדון יקר לכולם ואי ההפנמה שלהם גרמה לעוול לעצמם, כי בסופו של דבר אלונה השקיעה מיליונים. אני לא אעזוב לפני שאדע שכל העניינים התייצבו וששום דבר לא ייפגע, כמה זמן שצריך, אפילו חודש או חודשיים. אני לרשותו ולרשות אלונה עד שהכל יתייצב ואז אלך לדרכי”.

אסי רחמים ומאור מליקסון (מרטין גוטדאמק)אסי רחמים ומאור מליקסון (מרטין גוטדאמק)

מה הולך לקרות איתם?
”מרגע זה אונגר יהיה אמון על כל נושא ניהול המועדון. הקושי התקציבי יהיה גדול, אלונה אמרה שהיא תעזור עד לסיום העונה, ולאחר מכן הוא יצטרך לעמוד בהוצאות הכלכליות. רצינו ללכת לתקופה ארוכה, שקטה של וודאות, אך מה שיצטרך לקרות זו נפילה כלכלית של המועדון.

מה אונגר הולך לעשות בעונה הבאה?
אני מניח שהוא יצטרך לשבת עם כל אחד, לראות מה עושים בכל חוזה אינדיווידואלית. מעבר לעלבון של אלונה, אני חושב שארגון כלשהו בעת משבר הולך למשהו רוחבי, מהמנכ”ל דרך המאמנים והצוות המקצועי וההנהלה”. 

האם יכול להגיע מצב של פירוק המועדון?
”אני מאוד מקווה שלא. העתיד הכלכלי יהיה פחות טוב עד שיגיע רוכש אם בכלל. קרוב ל-200 מיליון שקלים ב-14 שנים כשאלונה כיהנה כבעלי המועדון, ללא בעלים חדש המועדון לא יוכל להמשיך באותם סטנדרטים. כולם דיברו איתי ולנוכח המצב הפניתי אותם לכתובת הבאה. אי אפשר שיהיו שני קודקודים וינהלו, יש מי שנאמן על הדברים כדי לנהל אותם”.

האם שחקנים ניסו להחזיר את הגלגל?
”אין דרך חזרה”.

יש לך תכניות להמשך?
”אני בסופו של יום לא תכננתי את זה ואל ידעתי שאיפול למציאות הזו, זה נפל עליי כרעם ביום בהיר מבחינה אישית. אתן את התקופה הקרובה לעזור למועדון ולעצב אותו מנסיוני האישי. אני לא יודע מה יהיה בהמשך. זו החלטה שקיבלתי אתמול בלילה עם רעייתי”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב