יום ראשון, 05.12.2021 שעה 13:53

ב"ש עשויה לתבוע אוהדים אישית: נחקור לעומק

הקבוצה תעמוד לדין על קריאות גזעניות שגרמו להפסקת המשחק מול ק"ש וגם על נתניה: "אלונה הייתה ביציע עם עוד 150-100 אוהדים". ספורי בספק למכבי ת"א

ליגת העל 21-22
258-1811הפועל ב"ש1
2310-2611מכבי חיפה2
1814-1612בני סכנין3
1811-1012הפועל חדרה4
1716-17 11הפועל חיפה5
1713-1312מ.ס אשדוד6
1515-1411הפועל ת"א7
1517-1511מכבי ת"א8
1416-1112עירוני ק"ש9
1314-1111הפועל נוף הגליל10
1211-1011בית"ר ירושלים11
1217-1412מכבי נתניה12
1014-1012מכבי פ"ת13
914-511הפועל ירושלים14
לוח משחקים
 • הפועל חדרה
 • 1 - 2
 • בני סכנין
 • מכבי פ"ת
 • 1 - 0
 • מ.ס אשדוד
 • עירוני ק"ש
 • 1 - 2
 • מכבי נתניה
 • הפועל ת"א
 • ראשון, 05/12, 19:30
 • הפועל ירושלים
 • הפועל נוף הגליל
 • ראשון, 05/12, 20:15
 • מכבי חיפה
 • בית"ר ירושלים
 • ראשון, 05/12, 20:45
 • מכבי ת"א
 • הפועל חיפה
 • שני, 06/12, 20:15
 • הפועל ב"ש
27 תגובות |
אלונה ברקת ביציע, ארכיון (חגי מיכאלי)
אלונה ברקת ביציע, ארכיון (חגי מיכאלי)

שלושה ימים לפני המשחק בטרנר נגד מכבי תל אביב ואחרי שני ניצחונות רצופים, בליגה ובגביע, הפועל באר שבע נעצרה בקריית שמונה. החבורה של יוסי אבוקסיס חזרה אמש (שבת) מהצפון אחרי 0:0 מאכזב ביכולת חלשה שעשוי להרחיק אותה עוד יותר מהמקום השלישי ומסכן במקביל את המקום הרביעי עליו מאיימת הפועל תל אביב.

במקום להתעסק בכדורגל עצמו, מה שייזכר מהמשחק הוא עצירתו על ידי השופט שלומי בן אברהם בגלל קריאות גזעניות שנשמעו מצד יציע אוהדי באר שבע. אנשי קריית שמונה פנו לשופט הרביעי בעקבות נהמות שהושמעו כלפי מרקוס דיניז וג'יימס אדניי מק”ש.

רפואה מגיב לקריאות הגזעניות: זה מביש

אחרי אזהרה אחת מצד הכרוז, בן אברהם, בפעם הראשונה בישראל, הוריד את שתי הקבוצות לחדרי ההלבשה לחמש דקות.  אנשי הצוות על הספסל של באר שבע ניסו להבין את הטענות של השופט ובדקו עם האוהדים שנכחו ביציע, כך גם אלונה ברקת שישבה יחד איתם. בבאר שבע קיבלו את ההחלטה של השופט ושל המשקיף בהפתעה גמורה והתעקשו באותו רגע שלא נשמעו נהמות או קריאות גזעניות. למרות זאת, בסוף המשחק הוציאו בבאר שבע הודעה כדי להבהיר את העמדה הערכית של המועדון בכל מקרה של גזענות.

ברגע שהכרוז, בהוראת המשקיף סוהיל דאוד והשופט בן אברהם, הורה על ירידת הקבוצות לחדר ההלבשה, בבאר שבע ניסו להבין שוב ושוב מה מתרחש ביציע ונציג השחקנים היה מרואן קבהא, שפנה לקהל. "אף אחד מאיתנו לא שמע", אמרו במועדון, "אם היו קריאות היינו הראשונים לקום ולטפל במקרה מכוער כזה. הפועל באר שבע קבוצה שמאחדת בתוכה שחקנים ללא הבדל של דת, גזע, צבע ולאום שנערצים על ידי הקהל שלנו וזאת עובדה, לא ניתן להכתים את הקהל שלנו. אלונה הייתה ביציע עם עוד 150-100 אוהדים, הגיוני שאם היו אפילו שניים שמקללים זה היה נשמע. בכל מצב, אנחנו נחקור את זה לעומק כי אסור שזה יקרה, אם נגלה שזה נכון נדאג להעביר את הפרטים לרשויות החוק".

בן אברהם. הוריד את השחקנים לחמש דקות (ניסן עייש)בן אברהם. הוריד את השחקנים לחמש דקות (ניסן עייש)

אוהד הפועל באר שבע שהיה ביציע סיפר ל-ONE: "לא היה כלום. קיבלנו התראה שיש קריאות גזעניות, הסתכלנו אחד על השני וחשבנו שאולי מדובר באוהדים של קריית שמונה אבל לא שמענו אותם. הייתי בשורה הראשונה, אני שמעתי וראיתי הכל, היו קללות כמו בכל משחק כדורגל אבל לא משהו חריג. חוץ מזה, היו 200 אוהדים, כל נהמה או קריאה מיוחדת הייתה נשמעת בצורה חזקה, זה לא שהיו 3,000 צופים שאי אפשר להשתלט עליהם. אלונה חמישה מטרים מעלינו, היא הייתה שומעת. גם המאבטח ומנהל האירוע ניגשו אלינו כשהמשחק הופסק וגם הם לא שמעו כלום. פשוט הזוי".

בהנהלת הקבוצה יבדקו את הנושא לעומק ויבררו מול אוהדים שנכחו ביציע כדי להבין את מה התרחש. אם אלו יימצאו, תוגש תלונה במשטרה כנגדם, המנוי שלהם יישלל ואפילו ישקלו להגיש תביעה אזרחית. עד שיוכח אחרת, מקרה אמש מסבך אותם בצורה משמעותית בבית הדין של ההתאחדות. שופט המשחק והמשקיף ציינו זאת בדו"ח המשחק וזה מצטרף לתלונה נוספת ממשחק הגביע נגד מכבי נתניה, שאגב בדיון שנערך ביום רביעי האחרון גזר הדין ייקבע רק לאחר עדות מצד קוון המשחק רועי חסן. אם אנשי באר שבע לא יצליחו להוכיח אחרת בשני המקרים, הקבוצה צפויה לקבל עונש כבד.

לואי טאהא כתב באינסטגרם: “כל מיני אנשים וגופי תקשורת מסיתים ומכפישים את השם הפועל באר שבע שדוגל בדו קיום ,אהבה ,הערכה ,כבוד משפחה אחת גדולה אסור לתת להם במה לזה בגלל שטויות או טעות כלשהי! ביחד אגרוף אחד לא לגזענות גאה להיות חלק שחקן קפטן בקבוצה הזו, עם הקהל שאני כל כך אוהב. אנחנו יודעים בדיוק מי אתם ומה אתם נותנים לנו”.

מרואן קבהא כתב: “שנתיים אני במועדון הזה שמשחקים בו שחקנים ללא הבדל דת או גזע מעולם לא נתקלתי בגזענות, אנחנו השחקנים תמיד איתכם כמו שאתם תמיד איתנו אוהבים ומעריכים”

ברקת (אחמד מוררה)ברקת (אחמד מוררה)

בבאר שבע התאכזבו מהיכולת ההתקפית של הקבוצה. עיקר הביקורת בצוות המקצועי הייתה על חוסר הריכוז של שחקני החלק הקדמי שלא הצליחו לדייק במסירה האחרונה. "יש פה סימפטום שחוזר כל העונה", אמרו בקבוצה, "אנחנו מגיעים לשטחים טובים ליד השער, אבל לא מצליחים לתת את הפס הנכון או את הבעיטה האחרונה. במשחקים מהסוג הזה, במגרש לא פשוט, צריך לנצל כל חצי הזדמנות הרבה יותר טוב. זה הגרוש ללירה שחסר לנו".

הנקודה היחידה בה התנחמו בתיקו המאופס היא היכולת של חוליית ההגנה, ששמרה משחק ליגה שני ברציפות על שער נקי. אחת המשימות של אבוקסיס הייתה לייצב את ההגנה ובינתיים הדגשים שנתן באימונים האחרונים גורמים לשיפור בעמידה של שחקני ההגנה, כמו כן הצבת דוד קלטינס ומרואן קבהא כקשרים אחוריים. בקבוצה ציינו לטובה את המגן השמאלי, אורן ביטון, שהציל באקרובטיות שער בטוח מקו השער. "היה לנו מזל גדול, אורן התעופף כמו בתרגיל בקפוארה", סיפר אחד השחקנים.

במקביל, בבאר שבע עושים מאמצים גדולים לחזק את הקבוצה עד לסגירת חלון ההעברות בשבוע הבא. השם החם הוא חלוץ אוסטריה וינה, אלון תורג'מן, איתו מתקיימים מגעים מתקדמים כבר שבועיים. לפי גורמים במועדון אבוקסיס שוחח עם תורג'מן וזה שמע ממנו רצון להגיע, אך בינתיים המשא ומתן לא הבשיל לידי סיכום. בבאר שבע טוענים כי הכדור בידיים של תורג'מן וזה יצטרך לקבל החלטה האם לקבל את ההצעה שהונחה בפניו.

תורג'מן במדי הפועל חיפה. יחזור לאדום? (איציק בלניצקי)תורג'מן במדי הפועל חיפה. יחזור לאדום? (איציק בלניצקי)

כמו כן, ראש מערך הסקאוטינג ועוזר המאמן אליניב ברדה והסקאוט דודו עזריה, יורים לכל הכיוונים בכל מה שקשור לחיזוק הקבוצה בקשר אחורי זר או חלוץ זר אם תורג'מן יירד מהפרק. בבאר שבע יאיצו את המאמצים להשאיל את ג'ימי מרין לקבוצה ישראלית או לקבוצה בחו"ל, כדי לפנות מקום לשחקן זר נוסף. אחרי שבורחה ואייה הציב דרישות כספיות גבוהות מאוד, בבאר שבע ממשיכים לחפש אופציות לחיזוק מהליגה הספרדית השנייה.

בבירת הנגב מקווים כעת שבית"ר ירושלים לא תפתח פער גדול בין המקום השלישי לרביעי. בכל מקרה אין להם יותר מדי זמן להתמרמר על איבוד הנקודות בקריית שמונה ויתרכזו במשחק הקרוב ביום רביעי נגד מוליכת הטבלה והאלופה מכבי תל אביב. הקשר רמזי ספורי שנפל על הכתף ונזקק לקבל טיפול רפואי בספק למשחק. הבלם לואי טאהא ימשיך לקבל טיפולים וייעדר.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30