יום רביעי, 27.10.2021 שעה 17:02

צוות זר ומהפכה בהגנה: העתיד של בית"ר וחוגג

התקציב יקטן, החלו גישושים אחר מאמנים מחו"ל, ההגנה תוחלף, וגם: מי יעזוב, מי יישאר והטיפול ב'לה פמיליה'. כל המשמעויות ממסיבת העיתונאים של חוגג

ליגת העל 21-22
174-127הפועל ב"ש1
146-117הפועל ת"א2
136-127מכבי חיפה3
136-107הפועל חיפה4
126-77הפועל חדרה5
96-97מכבי פ"ת6
86-67עירוני ק"ש7
88-77בית"ר ירושלים8
811-97מכבי נתניה9
811-87הפועל נוף הגליל10
89-67בני סכנין11
713-77מכבי ת"א12
610-77מ.ס אשדוד13
311-27הפועל ירושלים14
לוח משחקים
 • עירוני ק"ש
 • שבת, 30/10, 17:30
 • מכבי ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 30/10, 19:00
 • מכבי פ"ת
 • מכבי נתניה
 • שבת, 30/10, 20:00
 • הפועל ב"ש
 • מ.ס אשדוד
 • שבת, 30/10, 20:30
 • מכבי חיפה
 • הפועל חיפה
 • ראשון, 31/10, 19:00
 • הפועל חדרה
 • הפועל ת"א
 • ראשון, 31/10, 20:15
 • בני סכנין
 • הפועל נוף הגליל
 • שני, 01/11, 20:15
 • בית"ר ירושלים
26 תגובות |
שחקני בית
שחקני בית"ר ירושלים (חגי מיכאלי)

מסיבת העיתונאים של בעלי בית״ר ירושלים משה חוגג אתמול (שני) הייתה הכנה לקראת מה שהולך לקרות במועדון בעונה הבאה מבחינת התקציב, השכר, סגל השחקנים וצוות האימון. 

מסיבת העיתונאים מבחינת משה חוגג נועדה לבחון איך יגיב השטח, כלומר האוהדים, על הדברים שאמר, על התוכניות שלו ועל העובדה שבית״ר לא תעמיד תקציב דומה לזה שיהיה במכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע בעונה הבאה. 

בלון הניסוי הזה של חוגג גורר תגובות לשני הכיוונים, אבל מהר מאוד מבינים בבית וגן שהתוכנית של בעלי בית״ר ירושלים תתממש בעונה הבאה. היו״ר אלי אוחנה, המנכ״ל מוני ברוש וחשב הקבוצה חיים נבון עמלים על תוכנית העבודה לעונה הבאה כשהם צריכים לעמוד ביעדים שהציב להם חוגג. 

השייח, האכזבה והאוהדים: חוגג מדבר על הכל

תקציב

תקציב המועדון יעמוד על כ-40 מיליון ש״ח, בבית״ר לא יכולים לבנות על הכנסות גבוהות מאוהדים, כאשר חוסר האטרקטיביות בעונה הזו לא תסחף אחריה קהל בעונה הבאה. בית״ר יכולה בעונה טובה להכניס כ-25-30 מיליון שקלים ממכירת כרטיסים ומנויים, טלוויזיה, חסויות, טוטו. לכן תיבנה קבוצה שבה ממוצע השכר ירד, חוזים יחתמו לטווחים ארוכים רק עם שחקנים צעירים, שאר השחקנים יוחתמו לעונה עם אופציה.

אוהדי בית"ר ירושלים. לא ימהרו לרכוש מנוי (איציק בלניצקי)אוהדי בית"ר ירושלים. לא ימהרו לרכוש מנוי (איציק בלניצקי)

צוות אימון

חוגג רוצה צוות זר וכבר התחיל לגשש בקרב סוכנים לגבי אופציות של מאמנים. יש מי שחושב שהבעלים צריך להיעזר ביוסי בניון בנושא גיוס מאמן זר, בשל ההיכרות של המנהל המקצועי הקודם עם אנשי המקצוע המתאימים בחו״ל. חוגג יודע שעלות צוות זר תעלה לו הרבה יותר ממאמן ישראלי, כאשר צוות שכזה כולל מאמן, עוזר מאמן, מאמן כושר ולעתים אף מאמן שוערים. לכל אלה תוסיפו את העובדה שיש לדאוג לצוות הזה לדיור ורכבים - בקיצור סיפור לא זול, אבל עדיין מועדף מבחינת הבעלים על פני מאמן ישראלי. 

שחקנים

בית״ר לא יכולה לבצע מהפך בסגל עם החלפה של יותר מ 7-8 שחקנים. חלק מהשחקנים שלא רצויים לעונה הבאה חתומים על חוזים ופה המנכ״ל מוני ברוש והיו״ר אלי אוחנה יצטרכו למצוא איך לפתור את הפלונטר איתם. איתמר ניצן חתום לעונה הבא וימשיך, גם קריאף, דגני, זרגרי, ירדן שועה, מיכאל אוחנה, מרקו ינאקוביץ’ ומתאוסיניו.

מה עם השאר? שי קונסטסטין עם חוזה ממנו ינסו להשתחרר, סנטיאגו אוקמפוס ישוחרר בהשאלה או במכירה, בן חיים לא ימשיך. אור זהבי ככל הנראה ישוחרר, תמיר עדי מתנדנד, ניקו אולסק לא ימשיך, גם מגבו ואורן ביטון צפויים לשלם את המחיר, כאשר חוגג כזכור הטיל במסיבת העיתונאים את מירב האחריות על ההגנה בכישלון העונה.

טל בן חיים. לא צפוי להמשיך (רדאד ג'בארה)טל בן חיים. לא צפוי להמשיך (רדאד ג'בארה)

דיוגו וארדסקה ואנטואן קונטה בחוץ, את עלי מוחמד ינסו למכור בקיץ ובמידה לא יצליחו החוזה שלו יוארך. לגבי אלירן עטר, השחקן צריך להגיע ל-16 שערים ובישולים כדי שחוזהו יוארך אוטומטית - גם אם יגיע לזה, עתידו במועדון ייקבע על פי היכולת והמוטיבציה שיציג בפלייאוף התחתון. גלאופילו האסלביינק ישוחרר או יושאל, לעידן ורד יוצע חוזה לעוד שנתיים. הצעירים עוזיאל פרדו, רוי דוגה, דוד דגו ימשיכו, כמובן גם שוער המשנה נתנאל דלויה. בית״ר תרצה להתחזק בשני מגנים (גרצ’קין עשוי לחזור), בלם זר, קשר אחורי זר במקום אולסק וחלוץ. לירן רוטמן צפוי לחזור מהשאלה מחדרה. 

אלירן עטר. לא תלוי רק בו (אורן בן חקון)אלירן עטר. לא תלוי רק בו (אורן בן חקון)

אוהדים

אמר משה חוגג במסע”ת שתנאי להישארותו במועדון הוא שרוב הקהל ירצה בו כבעלים של בית״ר. כרגע המצב יציב מבחינתו, אבל בכוונת המועדון לטפל בחלק מאוהדי לה פמיליה. בהנהלת הקבוצה בוחנים לאחרונה באמצעות ייעוץ משפטי איך ניתן יהיה למנוע את הכניסה למשחקי הקבוצה בבית ובחוץ מאוהדים שסומנו על ידי ראשי המועדון כמזיקים למוניטין של הקבוצה. במקביל חוגג עשוי להמשיך ולהשתמש בכלי של תביעות אזרחיות אישיות נגד אוהדים כדי לייצר הרתעה. ״חוגג לא רוצה מלחמות וכבר אמר את זה אתמול, אבל לא יעמוד מנגד וישלים עם התנהגות של אוהדים שפוגעים במועדון״ סיכמו בבית״ר. 

אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

תארים

בית״ר לא זכתה באליפות מעל עשור, היא הפכה ללא רלוונטית בליגת העל בכל הקשור למאבקי צמרת. האוהדים צמאים לתואר, לבית”ר גדולה, מלהיבה, דורסת, לטדי מלא, כמו בימים הטובים של המועדון לפני שני עשורים. בשביל זה צריך לבנות קבוצה בצורה חכמה, להביא שחקנים איכותיים ומחויבים, כאלה שעבורם בית״ר ירושלים זו אימפריה. 

אחת הבעיות הגדולות הקבוצה מהבירה נובעת מהעובדה שהיא לא מצליחה לשים יד על שחקנים משמעותיים ואיכותיים. כלומר, שחקן תותח ממכבי חיפה או מכבי תל אביב, לא יחשוב בשום מצב לעבור לבית״ר וזו אחת הבעיות הגדולות של המועדון בשנים האחרונות. בית״ר צריכה להסתפק בשחקנים שמכבי חיפה, מכבי תל אביב ואפילו באר שבע לא רוצים. 

כשמכבי תל אביב חיפשה להשתחרר מאלירן עטר הוא בא לבית״ר, כשמכבי חיפה לא רצתה את ירדן שועה אז הוא בא לבית״ר, מתי בית״ר תצליח להחתים שחקנים שמכבי חיפה או מכבי תל אביב רוצה? הצחקתם את עומר אצילי.  

עומר אצילי. בסוף העדיף ירוק (עמרי שטיין)עומר אצילי. בסוף העדיף ירוק (עמרי שטיין)

וכשזה לא קורה, אז נאלצים לשנות כיוון, בונים את המודל החדש של משה חוגג, לנסות להיות קבוצה שגונבת אליפות או קבוצה שמתמודדת בצמרת בשביל להגיע לאירופה במקרה הטוב או לפלייאוף העליון במקרה הרע. 

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי