יום ראשון, 05.12.2021 שעה 11:06

אדלשטיין וגרוטו, נזכור תמיד את ההרס לו גרמתם

בזמן שאירופה משחקת בכל מחיר ולא עוצרת את הספורט, בישראל יושבים בבית כי למישהו מפריעה "הנראות". את השקר שיוביל להרס 5,000 משפחות לא נשכח לכם

ליגת העל 21-22
258-1811הפועל ב"ש1
2310-2611מכבי חיפה2
1814-1612בני סכנין3
1811-1012הפועל חדרה4
1716-1711הפועל חיפה5
1713-1312מ.ס אשדוד6
1515-1411הפועל ת"א7
1517-1511מכבי ת"א8
1416-1112עירוני ק"ש9
1314-1111הפועל נוף הגליל10
1211-1011בית"ר ירושלים11
1217-1412מכבי נתניה12
1014-1012מכבי פ"ת13
914-511הפועל ירושלים14
לוח משחקים
 • הפועל חדרה
 • 1 - 2
 • בני סכנין
 • מכבי פ"ת
 • 1 - 0
 • מ.ס אשדוד
 • עירוני ק"ש
 • 1 - 2
 • מכבי נתניה
 • הפועל ת"א
 • ראשון, 05/12, 19:30
 • הפועל ירושלים
 • הפועל נוף הגליל
 • ראשון, 05/12, 20:15
 • מכבי חיפה
 • בית"ר ירושלים
 • ראשון, 05/12, 20:45
 • מכבי ת"א
 • הפועל חיפה
 • שני, 06/12, 20:15
 • הפועל ב"ש
137 תגובות |
איתמר גרוטו ויולי אדלשטיין (נעם מורנו ואורן בן חקון)
איתמר גרוטו ויולי אדלשטיין (נעם מורנו ואורן בן חקון)

ביום שבת האחרון, אחרי שהבין כמה הוא פוגע בספורט הישראלי, פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, החליט שהגיע הזמן שלו להגיב ולספר לציבור אוהדי הספורט באשר הם את ההחלטה האיוולת שהתקבלה והובילה את מדינת ישראל לעצור אותו, כך משום מקום, בלי שום סיבה הגיונית, מוצדקת או כזו שבכלל מתקרבת למה שקורה בשאר אירופה. 

“חג שמח לכל אוהדי הספורט באשר הם”, הוא כתב בתחילת מכתבו, כאשר בזמן הזה מסתבר, עוד לא ידענו שנבחרי ציבור כבר הפרו את ההנחיות שקיבל העם כולו בזמן החג. “מצבנו בשלב זה גרוע מכל העולם, וניתן לראות זאת במספר הקבוצות שהושבתו ובסגל הנבחרת המצומצם בגלל התחלואה”, המשיך. אוקיי, מצבנו גרוע מכל העולם? גם זה כבר מתחלק לאיך מסתכלים על המספרים. 

למשל, למה לפני הסגר עשיתם 60 אלף בדיקות, ובימים האחרונים עושים 26 אלף? על מי מנסים לעבוד עם המספרים? אבל זה דיון אחר. אנחנו מדברים על הספורט. האם מצבנו גרוע יותר מכל העולם? אלך לליגה שאני מכיר היטב כי אני משדר אותה בשנים האחרונות. באיטליה, לפני שבוע, גנואה יצאה למשחק מול נאפולי כאשר בסגל שלה שני מאומתים. התוצאה הייתה בדיוק כמו מכבי ת”א. 22 מאומתים אצל גנואה, אצל נאפולי נכון לעכשיו יש 2. 

שחקני גנואה. אף אחד לא עצר את הליגה האיטלקית בגללם (סרייה א')שחקני גנואה. אף אחד לא עצר את הליגה האיטלקית בגללם (סרייה א')

אבל בואו נראה איך נקטה מדינה אחת, שאיבדה אלפי בני אדם והייתה אולי במצב הגרוע ביותר בעולם לפני כמה חודשים, ואיך מתמודדת ישראל? משחקיה של גנואה הושבתו כי היא לא יכולה להעמיד סגל ראוי, וגורל המשחקים האלה יוכרע על ידי ההתאחדות ומנהלת הליגות באיטליה. שמעתם גרוטו ושר הבריאות יולי אדלשטיין? במקום שבו חטפו את הקורונה אולי בצורה הקשה ביותר בעולם, נותנים לספורט להמשיך. שההתאחדות ומנהלת הליגות שם ישברו את הראש וימצאו פתרון. 

ומה קרה בגורלה של נאפולי? היא החליטה לעצור. למשחק מול יובנטוס לא הופיעה כי פחדה שיש לה עוד מאומתים ונסיעה שלה למשחק בטורינו תוביל להדבקה נוספת בתוך הקבוצה. והיא כנראה תספוג הפסד טכני 3:0, זה החוק היבש. שוב. שום ליגה לא נעצרה. אבל, אדון גרוטו טוען ש”התפקיד שלנו הוא גם להגן על השחקנים ויש לא מעט כאילו (הטעות במקור) שלא חזרו לכושר משחק לאחר המחלה. החזרת האימונים בימים אילו עלולה להביא להדבקות בקבוצות נוספות”. 

באמת? יש “לא מעט שחקנים שלא חזרו מהקורונה”? נשמח אם תמסור לנו בדיוק מי הם, וכמה כאלה יש מבין כל הספורטאים המאומתים בעולם. נניח, פאולו דיבאלה מיובנטוס, שהיה בבית שלו מעל חודש בגל הקודם וחטף את הנגיף בצורה לא פשוטה, לא רק שחזר לשחק ומצבו בסדר גמור, תוכל למצוא אין ספור כתבות ברחבי איטליה שיהללו את יכולתו אחרי הקורונה. להפך, יש הרבה יותר דוגמאות על שחקנים שחלו בנגיף וחזרו לפעילות. בריאל סוסיאדד למשל יש שלושה מאומתים לקורונה מהחודש האחרון, שהחלימו, ולא רק שחזרו לשחק גם כובשים שערים ונראים מצוין. 

פאולו דיבאלה. השחקן שקיבל את הכינוי "מלך הקורונה", אל תנסו לרמות עם נתונים שקריים (רויטרס)פאולו דיבאלה. השחקן שקיבל את הכינוי "מלך הקורונה", אל תנסו לרמות עם נתונים שקריים (רויטרס)

הדוגמאות קיימות בכל העולם. ולנסיה, אטאלנטה, ועוד ועוד. הגל הראשון סיפק לנו לא מעט דוגמאות כאלה. שחקנים חלו, ישבו בבית שבועיים, יש כאלה שגם ישבו בבית חודש וחצי. אבל חזרו. שיחקו מאז, משחקים מאז. הליגות לא נעצרות. יודע מי כן מדברות על עצירה של ליגות? מדינות שבהן לא רואים שום טעם לשחק בלי קהל. רק הן מדברות על האפשרות של אולי לעשות הפוגה קצרה כדי שתרד התחלואה במדינה על מנת שיהיה ניתן להחזיר 30% מהאוהדים למגרש. אבל גם זה אפילו לא קורה. זה ברמת דיווחים בתקשורת בלבד. זה לא מגיע לדיון ממשלתי. 

להפך, הממשלות ברחבי אירופה אמרו לענפי הספורט השונים – צאו לדרך. מבינים שם את חשיבות הספורט. כל עוד המקרים שצצים הם מקרים בודדים של 2-3 נדבקים פעם בכמה משחקים, הכל מתנהל. עכשיו בוא נחזור לישראל. מעבר למקרים של בני סכנין, הפועל חדרה ומכבי ת”א, האם יודעים גרוטו ואדלשטיין להגיד לנו כמה חולים מאומתים יש בשאר הקבוצות? הרי אנחנו כבר יודעים מה קרה, איך ההדבקה נוצרה ומה היה יכול להוביל למניעה שלה, וייאמר לזכות הקבוצות שהן עושות הכל כדי למנוע את התפשטות הנגיף. בקבוצות בהן התגלו מאומתים, פעלו במהירות, החמירו את הנהלים וכולן ביקשו דבר אחד – בדיקות. אבל אתם לא מאמינים בבדיקות. כי כשנוח לכם, אז המספרים מצדיקים סגר, אבל כאשר קבוצות הספורט מבקשות בדיקות כדי לבדוק את המספרים האמתיים, אומרים להן שאתם לא מאמינים בבדיקות. 

אז מה אתם רוצים בדיוק? למה לא להגיד את האמת? למה לא להגיד שעוצרים פה את הספורט כדי לרצות מגזר אחר שלא מוכן לכבד את ההנחיות שלכם ומפר אותן בבוטות? למה 5,000 משפחות שמתפרנסות מענף הכדורגל, צריכות לשבת עכשיו בבית בלי שום סיבה נראית לעין? ואיך לעזאזל טיעון של “נראות” באמת משחק פה תפקיד, בזמן שנבחרי ציבור מצפצפים על החוק וממשיכים להחזיק במשרה שלהם על ידי “תשלום קנס”. על מי אתם עובדים אדלשטיין וגרוטו? 

יולי אדלשטיין. אין שום הצדקה לעצור את הספורט. בכל העולם חושבים הפוך ממך (אורן בן חקון)יולי אדלשטיין. אין שום הצדקה לעצור את הספורט. בכל העולם חושבים הפוך ממך (אורן בן חקון)

ולך גרוטו, אני עוד מצפה לתשובה לציוץ ששלחתי לך בטוויטר ביום שבת. אבל למה שתגיב בעצם? מה חשוב יותר, להגיב לטענות אמתיות או לרוץ לעיתון ולהצטלם עם כפפות אגרוף כפי שעשית בגל הראשון כ”שניצחת את הנגיף” ועזרת לספורט הישראלי לחזור? אתה סוגר אנשים בבתים ולוקח להם את מנת הנחמה שעוד נותרה להם, עם הסברים מנותקים מהמציאות. רד מהעץ. תחזיר את הספורט, כמו המתווה שעבד בפלייאוף, ותמשיך הלאה לטיפול במשבר שהביא ל-8,000 מאומתים ביום, בזמן שבספורט יש לך לאורך ארבעת החודשים האחרונים מקרים נקודתיים ובודדים. התחלואה בספורט היא אפס ביחס למה שקורה במגזרים אחרים בחוץ. 

ואם כבר אנחנו מדברים על נראות, כאשר 6,000 אנשים מגיעים ללוויה, על שטח של מטר מרובע, קצת קשה לטעון אח”כ שהחזרת אימונים של 22 שחקנים בשטח פתוח, או משחקים באצטדיון פתוח, הם אלה שיגבירו פה תחלואה, מה גם שרק לפני שבועיים הסכמתם להחזיר את מתווה בידוד הספורטאים. לאן בדיוק ייצאו הכדורגלנים או הכדורסלנים? את מי הם ידביקו? איזו תחלואה הם ימריצו פה? תחזירו את הספורט, או שתתמודדו עם ההשלכות שירדפו אתכם כל החיים אח”כ. אות הביזיון תלווה כל צעד בקריירה שלכם מכאן. אנחנו נהיה פה כדי להזכיר לכולם את הכישלון שלכם. איך הלכתם ופירקתם מגזר אחרי מגזר, סתם, בלי שום סיבה. 

גרוטו במתחם האימונים של מכבי פתח תקווה. כבר החזרת את הספורט פעם אחת, תעשה זאת שוב (רדאד ג'בארה)גרוטו במתחם האימונים של מכבי פתח תקווה. כבר החזרת את הספורט פעם אחת, תעשה זאת שוב (רדאד ג'בארה)

הכתוב הינו טור דעה. 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30