יום שני, 08.08.2022 שעה 11:29

לוזון: עברתי ימים קשים, היה לי חשוב לעלות

מאמן הצעירה אמר אחרי הבטחת המקום השני והשגת הכרטיס לפלייאוף העלייה ליורו: "לא ייזכרו אותנו אם לא נעלה". חוס לשחקנים: "עשיתם קמפיין נפלא"

|
גיא לוזון (חגי מיכאלי)
גיא לוזון (חגי מיכאלי)

אמנם היא טרם עלתה ליורו הצעירות, אבל נבחרת ישראל עד גיל 21 בהדרכתו של גיא לוזון רשמה היום (שלישי) ציון דרך מרשים אחרי ה-0:2 היקר על סן מרינו – היא סיימה את בית המוקדמות הקשה במקום השני, מעל נבחרת פולין, ובעקבות זאת עלתה לפלייאוף על העלייה ליורו. 

לוזון אמר לאחר השגת המקום השני: “התחושות טובות. ברכות לאלון, לצוות שלו ולשחקנים על העלייה לפלייאוף. בסופו של דבר לא יזכרו אותנו אם לא נעלה ליורו. נבוא למשחק ונעשה הכול כדי להיות שם. זוכרים רק את מי שעלה ליורו ולא לפלייאוף. ההפסד בלטביה היה צורב מאוד. הגענו למצבים ולא כבשנו. כדורגל זה משחק של ניצול הזדמנויות. עברתי ימים קשים עד המשחק הזה, היה לי חשוב להשלים את המשימה”.

לוזון: ״פיצוי לשנה הזו יהיה העפלה ליורו״

“אני לא קורא ולא מעודכן לגבי ביקורות כאלה ואחרות, תפקידי לספק תוצאות ולהביא את הנבחרת ליורו. לפלייאוף מגיעות נבחרות חזקות מאוד, אני לא יודע את מי אני רוצה. ברור שאשמח שחלק מהשחקנים יחזרו אלינו, אבל אם הם ישחקו בבוגרת אאחל להם בהצלחה. למדתי הרבה מהמשחקים ואבחר את הטובים ביותר לקראת הפלייאוף”.

״אנחנו צריכים להישאר צנועים. בואו נחכה להגרלה, נלמד את היריבה ונעשה את כל ההכנות המנטליות והטקטיות כדי לעשות את זה. כל נבחרת היא העתיד, אבל בסופו של דבר אם זה שנתון העתיד נדע אחרי הפלייאוף. כל עוד זה תלוי בי, אעשה הכל כדי שכולם יהיו. אין ספק שבתוספת חמישה או שישה שחקנים אנחנו נבחרת שונה וטובה יותר מכל הבחינות. אלה דברים שלא תלויים בי. פיצוי על העונה שעבר? פיצוי יהיה העפלה ליורו. פלייאוף זה בסדר, אבל אנחנו כאן כדי להעפיל ליורו. נקווה שיהיה לנו את הסגל הכי טוב שאפשר להעמיד כדי שנוכל להיות פקטור במאבק״.

ילה חוס, המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות, אמר לשחקנים: “זה לא היה קל, אבל אני רוצה לברך אתכם על קמפיין נפלא, לסיים במקום השני בבית עם גרמניה, הונגריה ופולין זה לא מובן מאליו. זה כמעט ברח לנו, אבל הצלחתם להשיג את זה בסוף ביחד. התנהגתם כקבוצה לאורך כל הקמפיין, הייתם ביחד. בזכותכם והצוות הגענו לפלייאוף”.

אורן חסון, יו”ר ההתאחדות, בירך: “הבאתם גאווה אדירה למדינת ישראל, נתתם קמפיין מדהים. התרוממתם מהמשחק הפחות טוב שהיה לנו, בטוח שתעשו את המקסימום בפלייאוף לעשות את ההיסטוריה ולהעפיל לטורניר. גם הצוות המדהים הזה נתן את הלב והנשמה, ניתן את המקסימום שהנבחרת הזו תעשה את ההיסטוריה בספטמבר”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו