יום שישי, 21.01.2022 שעה 18:52

נבחרת הפוטסל לחירשים ניצחה 1:4 את פינלנד

החבורה הישראלית רשמה את ניצחונה הראשון בטורניר ותפגוש את סלובקיה ואנגליה בהמשך. המטרה של ללוז וחניכיו: לסיים בפסגת הבית. פרטי התחרות בפנים

1 תגובות |
נבחרת החירשים של ישראל בכדורגל (דרון חפיף, אס
נבחרת החירשים של ישראל בכדורגל (דרון חפיף, אס"ח)

נבחרת ישראל ניצחה היום (שישי) 1:4 את נבחרת פינלנד במשחקה הראשון במוקדמות אליפות אירופה בכדורגל אולמות לחירשים. הישראלים רשמו את ניצחונם הראשון בטורניר, כאשר שרון עדני סיים עם צמד, בעוד אוריאל יונה ואלון רוסקולופה כבשו גם הם במשחק שנערך באולם תיכונט בתל אביב.

טורניר המוקדמות נערך בישראל בפעם השלישית ברציפות, כאשר ארגון הספורט של החרשים בישראל (אס"ח) הוא זה שמנהל את המשחקים. בפעמים קודמות, בשנים 2014 ו-2017, הנבחרת העפילה פעמיים לאליפות אירופה כאשר האירוח נחל הצלחה ולכן EDSO (ארגון ספורט החירשים האירופי) החליט להעניק לישראל זכות לארח בפעם השלישית. הטורניר מתקיים בשיתוף פעולה עם רשות הספורט עיריית תל אביב.

נבחרת החירשים של ישראל בכדורגל (דרון חפיף, אס"ח)נבחרת החירשים של ישראל בכדורגל (דרון חפיף, אס"ח)

ישראל נמצאת בדרג 1 בעולם ומכאן הוצבה בראש הבית ושובצה לבית א’ עם פינלנד, אנגליה וסלובקיה. הציפייה של הנבחרת היא לסיים במקום הראשון בבית. ישנם 6 בתי מוקדמות ברחבי אירופה ורק שתי נבחרות ראשונות מכל הבית ושלוש נבחרות במקום השלישי עם מאזן הכי טוב יעפילו לאליפות אירופה שתיערך באיטליה בחודש אוקטובר 2022.

השבת (20:00) ישראל תפגוש את סלובקיה וביום ראשון (14:00) תפגוש את אנגליה. נבחרת ישראל מעולם לא החמיצה אליפות אירופה בפוטסל לחירשים מאז יסודה בשנת 2002. ההישג הגבוה ביותר שלה היה באליפות אירופה 2006 במוסקבה, שם ישראל סיימה שישית באירופה.

נבחרת החירשים של ישראל בכדורגל (דרון חפיף, אס"ח)נבחרת החירשים של ישראל בכדורגל (דרון חפיף, אס"ח)

נבחרת ישראל מורכבת מ-14 שחקנים חירשים וכבדי השמיעה שנאבקים יום יום במוגבלות שלהם ובסטיגמות של החברה. חלק מהשחקנים סטודנטים או עובדים, והם משקיעים ממיטב זמנם כדי לייצג את ישראל ולהראות שגם הם יכולים וכל זאת ללא תמורה. המאמן הלאומי הוא ארז ללוז. באס”ח טוענים כי עד היום לא קיבלו שום תקציב למוקדמות ולהכנות של הנבחרות משום שבמשרד התרבות והספורט מעכבים העברת כספים מזה שבועות, למרות שהארגון עמד בכל הדרישות.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30