יום חמישי, 22.04.2021 שעה 02:59
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

מצקין: מכת מוות לענף, סמדג'ה: החלטה שגויה

הוועד האולימפי הציג את המשלחת, ללא הקשת וארשנסקי: "שוקל לפרוש מספורט, אין תקווה להישגים בלי תמיכה". המאמן: "הוא ראוי, גם מבחינה ספורטיבית"

23 תגובות |
גיא מצקין (מהפייסבוק האישי של הקשת)
גיא מצקין (מהפייסבוק האישי של הקשת)

למרות המלצות ועדת החריגים, הנהלת הוועד האולימפי החליטה שלא לשלוח לאולימפיאדת לונדון את הספורטאים הצעירים, גיא מצקין (חץ וקשת) וטומי ארשנסקי (ג'ודו) אשר עמדו בקריטריון הבינלאומי אך לא בישראלי.

בוועד האולימפי התעקשו שלא לשלוח יותר משלושה ספורטאים צעירים כפי שקבעו בהתחלה וסירבו להתגמש בנושא. אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הג'ודו התקשה לעכל את ההחלטה שלא לשלוח את חניכו, ארשנסקי ללונדון והבהיר כי באיגוד הג'ודו כבר מגבשים צעדים כדי לנסות ולהוציאו למשחקים האולימפיים בכל זאת.

סמדג'ה מסר בתגובה להחלטה שלא לשלוח את ארשנסקי: "אני חושב שמדובר בהחלטה שגויה גם מבחינת המבט לעתיד, ארשנסקי בהחלט ראוי וגם מבחינה ספורטיבית הוא עמד בקריטריון בינלאומי. חשוב לזכור שארשנסקי לא יכל להתחרות חצי עונה בגלל פירוק איגוד הג'ודו ואם היה מתחרה הוא היה משיג גם את הקריטריון הישראלי. אסור שספורטאים יסבלו בגלל דברים שלא קשורים לספורט נטו".

לאחר ששמע את הבשורה הקשה התבטא מצקין בחריפות, סיפר כי נשקלת פניה לבית הדין וכן סיום דרכו בספורט הישראלי: "מאוכזב מהחלטת הועד האולימפי, פרישה היא לא דבר שבנמנע כרגע". 

מצקין הוסיף: "קיווינו לתוצאות אחרות, חבל שהוועד האולימפי לא אישר לכל הצעירים לצאת בכל זאת לכולנו יש עתיד בענף וכל ההשקעה שלנו הלכה לטימיון. זאת מכת מוות לענף שלי ופגיעה בנוער של היום בענף. כרגע אנחנו בודקים את האפשרות של פנייה לבית דין לערער על ההחלטה".

לסיום אמר מצקין: "בכל מקרה אני שוקל את המשך צעדיי בספורט הישראלי. אין תקווה להמשיך להביא הישגים כשאין תמיכה כמו שצריך גם כספית וגם מינהלתית ואני מאחל למשלחת הישראלית הצלחה רבה גם אם לא יהיה בה ושיחזרו עם מדליות רבות". 

גילי לוסטיג: "מצקין דיקלם את הקריטריון, נעשה תהליך מאורגן" (שי לוי)
גילי לוסטיג: "מצקין דיקלם את הקריטריון, נעשה תהליך מאורגן" (שי לוי)

קודם לכן סיפר מנהל היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג: "גיא מצקין דיקלם את הקריטריון, נעשה תהליך מאורגן ויכלו לערער על הקריטריונים אז. אנחנו מעכשיו מדברים על קריטריונים לריו ב-2016”.

על כך שהאיגוד לא היה קיים בזמן ההוא מכיוון שהיה בפירוק אמר: “גיא מצקין עצמו נעזר באיגוד הזה למרות שהוא לא היה בתפקוד מלא. כולנו רצינו שהוא ייסע. מצקין עשה תחרות יפה אבל צריך לשים את הדברים על השולחן - הרוב הגדול של הצמרת העולמית לא מאירופה והוא עשה את זה באליפות אירופה".

אסור לפספס
נגןמאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
מאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
נגןכנראה החיה המהירה ביותר שפרצה למגרש
החתול פרץ למגרש ורץ במהירות מטורפת
נגןרונאלדו המשקפופר מציג את הקולקציה החדשה
רונאלדו המשקפופר מציג את הקולקציה החדשה
נגןפעם רביעית בהיסטוריה שהמהלך הזה מצליח
פעם רביעית בהיסטוריה שהמהלך הזה מצליח