יום שבת, 15.05.2021 שעה 04:59
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

ציפייה למינוי נשים במשרות בכירות במשרד הספורט

בזמן שנקבעו קריטריונים ותמריצים לגופי הספורט בנוגע לשילוב נשים בתפקידי ניהול, נוכחותן בעמדות המפתח במשרד דלה. סבב המינויים ישנה את התמונה?

1 תגובות |
משרד הספורט (שחר גרוס)
משרד הספורט (שחר גרוס)

משרד התרבות והספורט בדרך למינויים חדשים בתפקידים הבכירים, כפי שפורסם ב-ONE אתמול (שישי), ויש ציפייה גדולה לשילוב נשים, על אף שתפקידים מסוימים כבר זכו לאיוש. אומנם המדיניות החדשה שהנחילו ראשי המשרד היא לקדם יותר נשים בספורט הישראלי, אך דווקא במשרד עצמו אין עדיין מספיק נשים בתפקידים הללו, על פי בדיקה שנערכה בשנתיים האחרונות.

רק לאחרונה במשרד התרבות והספורט קבעו קריטריונים חדשים לארגוני הספורט השונים ושם ניתנו תמריצים לגופי הספורט השונים אם ישלבו לפחות 30% נשים בתפקידי הניהול. אלא שבמשרד עצמו אין מספיק נשים בתפקידי המפתח הבולטים, הרי שאין אף אישה בתפקידי המנכ”ל, הסגנים או בתפקידים הבכירים במינהל הספורט.

מבדיקה שנעשתה לפני כשנתיים על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת עולה כי “נשים מהוות את רוב העובדים בשירות המדינה עם ייצוג של 63%, אולם שיעורן בקרב העובדים קטן ככל שעולה דרגת העובדים. בפרט, בקרב העובדים בסגל הבכיר בכלל שירות המדינה שיעור הנשים עומד על 43%. בעוד שרוב הנשים מאיישות את רוב המשרות בגופים הציבוריים, הם מהוות מיעוט המועסקים בכמעט כל התפקידים המוגדרים כמרכזיים או כתפקידים המזכים בשכר גבוה. שיעור הנשים בתפקידים בכירים בשירות המדינה נותר כמעט ללא שינוי בשנים האחרונות”.

לפי החוק במדינת ישראל, חובת הייצוג אמורה לחול במשרות השונות ובדרגות השונות, כאשר בשירות המדינה הגדירו יעד ייצוג הולם רוחבי של 50% לנשים במשרות הסגל הבכיר. מהבדיקה שנעשתה ב-2019 לגבי משרדי הממשלה בתחום המדע, הטכנולוגיה, התרבות והספורט נחשפה תמונה לפיה יש במשרדים הללו 66% נשים מבין כלל העובדים, אבל אחוז הנשים שנמצא בסגל הבכיר עומד שם על 22% בלבד. כעת, יש ציפייה גדולה לשילוב נשים בתפקידים הללו.

ממשרד התרבות והספורט נמסר: “משרות מפתח בשירות המדינה כוללות את הדרג התיכון והסגל הבכיר. משרד התרבות והספורט רואה חשיבות רבה בקידום השוויון המגדרי בתחומי התרבות והספורט, ופועל לקידום ויישום מדיניות זאת. סך אחוז הנשים הנמצאות בתפקידי מפתח במשרד עומד על כ-66% ממשרות אלו. המשרד מקדם את פיתוח העתודה הניהולית מקרב הנשים ומקיים הכשרות לעובדות המשרד להתמודדות במכרזים, וכן איתור מוקדם של מועמדות בעלות פוטנציאל, מקרב עובדות המשרד ומחוצה לו. בנוסף, ביחד עם נש"מ מתבצעות פעילויות רבות לעידוד התמודדותן של נשים במכרזי כ"א, הן בהנגשת מידע, קורסי הכנה למכרזים ופעילות מנטורינג עם בכירות בשירות. המשרד רואה לנגד עיניו את נושא חשוב זה וימשיך כל העת לשאוף לשוויון מגדרי בכל תחומיו”.

אסור לפספס
נגןמירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
מירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
נגןזוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
זוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
נגןמאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
מאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
נגןכנראה החיה המהירה ביותר שפרצה למגרש
החתול פרץ למגרש ורץ במהירות מטורפת