יום שישי, 04.12.2020 שעה 07:55
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

"מבקשים להיפגש בדחיפות ולהחזיר את הענף"

בצל ההחלטה של קבינט הקורונה שלא להחזיר את הספורט המאורגן לפעילות מלאה, ראשי האיגודים שיגרו מכתב לשר טרופר: "תאפשרו לנו לפעול, ההחלטה פוגעת"

0 תגובות אסי ממן | 16/11/2020 15:40
הסמל האולימפי. האיגודים זועמים (רויטרס)
הסמל האולימפי. האיגודים זועמים (רויטרס)

אתמול (ראשון) אמור היה קבינט הקורונה להחזיר את הספורט לפעילות מלאה, אלא שהנושא לא עלה כלל לדיון. ראשי הספורט מתרעמים, הם דורשים להחזירו לפעילות מלאה ומיידית ושיגרו מכתב לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר התרבות והספורט חילי טרופר, מכתב אשר נשלח על ידי הוועד האולימפי בישראל, הפראלימפי, אילת, איגודי הספורט ומרכזי הספורט. המכתב גם הועתק לפרופסור חזי לוי, מנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ נחמן אש פרויקטור הקורונה,  פרופ' חגי לוין יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור ולרז פרויליך מנכ"ל משרד התרבות והספורט.

לשון המכתב: “אנו, ראשי איגודי הספורט וגופי הרוחב, פונים אליך בשם אגודות הספורט, הקבוצות, המאמנים והשחקנים, בדרישה להחזיר את כלל פעילות הספורט המאורגן לפעילות. אנו מבקשים להיפגש עמך בדחיפות כדי לדון בנושא. ב-1.11.2020 החליט קבינט הקורונה להתיר חידוש פעילות של ענפי ספורט המים וכן פעילות חלקית של צעירים שהספיקו להתחרות מספר פעמים בעונה האחרונה ועד מרץ 2020. בניגוד לפרסומים קודמים ולציפיותינו, לא ניתן אתמול היתר לחידוש יתר פעילות הספורט המאורגן. כבוד השר, אנו מעריכים את עצם ההכרה בחשיבות בפעילות הספורט. ברור לכולנו שבמציאות הנוכחית, לא היה קל לאשר חזרה של רוב פעילויות הספורט וללא נחישותך לא בטוח שזה היה קורה”.

חילי טרופר (דוברות שר הספורט)חילי טרופר (דוברות שר הספורט)

“עם זאת, אנו סבורים שהחלטה להמשיך להתיר פעילות ל"אלמנטים נבחרים" מתוך המערך השלם של הספורט המאורגן אינה עקבית מבחינה אפידמיולוגית ועבורנו גם אינה שקופה מבחינה אפידמיולוגית. ההיתר הסלקטיבי מביא להמשך הפגיעה במערך כולו, תוך החמצת הזדמנות להישען על מערך הספורט המאורגן כאמצעי למניעת הפצת תחלואה וכאמצעי לשיפור המערכת החיסונית. למשל, ההחלטה השרירותית לאפשר פעילות רק לילד או ילדה שכבר הספיקו להתחרות היא תמוהה. כלל הילדים בספורט המאורגן נפגשים תמיד באותה קבוצה ולא מתערבבים עם קבוצות אחרות. המדובר באותם ילדים שממילא נפגשים זה עם זה בגנים הציבוריים, בעידוד משרד הבריאות, שמבין את חשיבות הפעילות הגופנית לבריאות הגוף והנפש”.

“ההחלטה השרירותית שלא לאפשר לספורטאים הבוגרים לפעול תמוהה גם היא, כאשר ברור שגם המבוגרים נפגשים זה עם זה בקבוצות קבועות, וכי נראה שמבחינה אפידמיולוגית אין הבדל בין הפעילויות הלא פורמליות שמקיימים הבוגרים בהיתר משרד הבריאות לבין פגישתם באופן אחראי וסדור לאימון מאורגן. יודגש שהתרת פעילות במסגרת מאורגנת רק לאוכלוסיות מסוימות פוגעת במערכת הספורט באופן מלא, כמעט כאילו נותרה המערכת כולה מושבתת. הספורט המאורגן בנוי על מארג רב-גילאי ורב-מגדרי שהרצף וההתמדה הם מאבני היסוד שלו. הטוענים ש"לפחות הספורטאים המקצועניים" או "הצעירים הפעילים" ממשיכים, לא מבינים שמדובר בפלסטר על שבר מדמם שנותן מראית עין של טיפול, כאשר למעשה הוא מעמיק את הפגיעה לטווח הארוך”.

“לפיכך, אנו מבקשים לאפשר לנו לפעול למען הספורטאים ולחזור להפעילם באופן אחראי, כך שנמנע או לפחות נצמצם את הנזקים הבריאותיים, הנפשיים והמערכתיים המצטברים. אנו מתחייבים להמשיך לפעול בהתאם לכל ההנחיות ולעמוד בכל הדרישות. הספורט המאורגן נשען על עבודתם של מאמנים ומדריכים מוסמכים לפי חוק שמשמשים, למעשה, סוכני בקרה ופיקוח על יישום הנחיות הקורונה ומניעת התפשטות המגפה. לנו, אנשי הספורט המאורגן, יש את היכולת אמיתית לקיים פעילות אחראית שמסייעת לבריאות ושמגבירה את פעילות המערכת החיסונית. הספורט תורם לבריאות הציבור כולו ומסייע לכולנו לעבור את המשבר בצורה הטובה ביותר ועם חוסן פיזי ומנטלי”.

שער עצמי מוזר: השוער פוצץ לבלם את הגב
אסור לפספס
נגןג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
ג'ורג'ינה מפנקת את הילדים באוהל אינדיאני
נגןתספורת ברמת דיוק גבוהה מאוד של רונאלדו
אתם קולטים שזאת בסה"כ תספורת, כן?
נגןכבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
כבש שער נדיר מהקרן והותיר את כולם המומים
נגןהמתנה המשוגעת של לברון ג'יימס לבת שלו
המתנה של לברון ג'יימס לבת שלו: בית פרטי