יום ראשון, 20.06.2021 שעה 01:51
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

"החלטת האיגוד שערורייתית, הדרה בלתי נסבלת"

מנהלת הליגה הלאומית שלחה מכתב לשר הספורט חילי טרופר, על ההחלטה לקיים את גביע המדינה בכדורסל רק עם קבוצות ליגת העל: "תפעל לביטול החלטה זו"

לוח משחקים
  • מכבי ת"א
  • 67 - 73
  • גלבוע/גליל
0 תגובות |
גביע המדינה בכדורסל (אורן בן חקון)
גביע המדינה בכדורסל (אורן בן חקון)

מנהלת הליגה הלאומית קיבלה היום (שני) בצער רב את החלטת הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל לשינוי שיטת המשחקים בגביע המדינה, ושלחה מכתב חריף לשר הספורט חילי טרופר על מנת לבטל את ההחלטה בשל חוסר השוויון לטענתם.
לאור ההחלטה, פנה מר עוגן יוחננוב, יו"ר מנהלת הליגה הלאומית, לשר הספורט בדרישה לבטל החלטה זו: “מאז ימים ימימה, גביע המדינה בכדורסל משוחק במתכונת אשר כוללת את שתי הליגות  הראשונות – ליגת העל והליגה הלאומית. במתכונת זו, זוכות קבוצות הליגה הלאומית, אשר לרוב  מייצגות את הפריפריה הגאוגרפית והחברתית, הזדמנות חד פעמית לארח קבוצות בסדר גודל אותן  הן לא פוגשות במסגרת הליגה וביניהם קבוצות המשתתפות במפעלים בינלאומיים נוספים, דוגמת  מכבי תל אביב, הפועל ירושלים, הפועל חולון וכו'”.  

עוגן יוחננוב (באדיבות: הליגה הלאומית)עוגן יוחננוב (באדיבות: הליגה הלאומית)

“הגעת קבוצות בסדר גודל זה יוצרת אווירת חג במרבית הערים, ומושך קהל אוהדים גדול, אשר  מגיע לראות את אותן הקבוצות ומתרגש מבואן. בלא מעט מקרים, כולל בשנה הנוכחית ובקודמתה, הצליחו קבוצות הליגה הלאומית להתחרות בשוויון מול קבוצות ליגת העל”.  

עוגן המשיך: “מיותר לציין, כי קבוצות ליגת העל מדושנות העונג נהנות גם כך מכספי ציבור רבים ומחתימות בין ארבעה לשבעה זרים, בעוד קבוצות הליגה הלאומית זוכות לתקצוב מינימלי ובכל קבוצה משחקים עד שני זרים בלבד. בכך, מבליטות קבוצות הליגה הלאומית את הכדורסל הישראלי האמיתי ואת ייצוג השחקן הישראלי”.  

“בהחלטה שערורייתית של הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל בישראל מיום 2020.09.13 ,נקבע כי גביע המדינה בכדורסל, אשר מייצג את כלל הכדורסל הישראלי ונועד להביא לידי ביטוי את כלל  מדינת ישראל מכלל קצותיה הן הגאוגרפיים והן החברתיים, יתקיים לליגה הראשונה בלבד. יובהר כי החלטה זו הגיעה לאור דרישת מנהלת ליגת העל בכדורסל, אשר נהנית מכספי ציבור רבים ורוצה להעלים את קבוצות הליגה הלאומית מהמפה”. 

חילי טרופר, יפעל לביטול ההחלטה? (חגי מיכאלי)חילי טרופר, יפעל לביטול ההחלטה? (חגי מיכאלי)

“עוד אציין כי החלטה הועדה אושררה סופית על ידי הנהלת האיגוד, היום 21.5.11. הייתכן מצב בו בענף הכדורגל יתקיים מפעל גביע המדינה לקבוצות מליגת העל בלבד? הייתכן כי מפעל גביע המדינה יכלול בתוכו את ישראל הראשונה בלבד? הייתכן כי מפעל גביע המדינה לא יעניק הזדמנות שווה לכלל הקבוצות לזכות בתואר? במה שונה מפעל גביע המדינה לאחר השינוי מגביע ווינר? ומדוע על המועצה להסדר ההימורים בספורט לתקצב את מפעלים אלו?”.  

“מעבר להדרה הבלתי נסבלת, חוסר השוויוניות והיעדר הספורטיביות, אוסיף ואדגיש בשנית כי מפעל גביע המדינה מתוקצב על ידי משרד הספורט והמועצה להסדר ההימורים, כמו גם גביע ווינר  סל וליגת העל, וזאת בניגוד למנהלת הליגה הלאומית שאינה זוכה כלל לתקצוב על ידי המועצה”.  

שמואל פרנקל, חילי טרופר ועמירם הלוי (חגי מיכאלי)שמואל פרנקל, חילי טרופר ועמירם הלוי (חגי מיכאלי)

“לא יעבור על סדר היום כי מפעל גביע המדינה, אשר טומן בחובו הפתעות רבות, יתקיים בנפרד  מקבוצות הליגה הלאומית אשר מייצגות את הכדורסל הישראלי האמיתי עליו מושתת כל הכדורסל  הישראלי. אני בטוח כי אינכם הייתם מודעים לעוול הזועק לשמיים ולהדרת קבוצות הליגה הלאומית ולכן  העליתי את פנייתי זו על הכתב”.  

עוגן סיכם: “משכך, אבקש כי תפעלו לביטול החלטה זו ולהחזרת המתכונת הקודמת של גביע המדינה. אם אין ביכולתכם להחזיר את גביע המדינה למתכונתו הנוכחית, אבקש כי התקצוב למפעל גביע המדינה באמצעות משרד הספורט, יבוטל לאלתר ותקציב זה ישמש לחיזוק קבוצות הליגה  הלאומית, על פי הישגים שונים וביניהם, חיזוק מעמד השחקן הישראלי ובני הנוער”.

דורסי מוביל את מכבי לנצחון גדול על אילת
אסור לפספס
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
נגןהנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע
הנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע