יום שני, 21.06.2021 שעה 20:26
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

חולון לדין בגין "סירוב לקיים משחק או להמשיכו"

תובע איגוד הכדורסל מעמיד את הקבוצה שלא חזרה לפרקט מול גלבוע/גליל לדין בשתי עבירות, הדיון יתקיים ב-16:30. המנהלת: ההכרעה היא בסמכות השופטים

לוח משחקים
  • מכבי ת"א
  • 67 - 73
  • גלבוע/גליל
6 תגובות |
הפסקת חשמל בגן נר (עמרי שטיין)
הפסקת חשמל בגן נר (עמרי שטיין)

פארסת המשחק השני בחצי גמר הפלייאוף בליגת ווינר סל נמצאת עדיין בשיאה. אחרי שהמשחק בין הפועל גלבוע/גליל להפועל חולון הופסק למשך כשעה בשל הפסקת חשמל בגן נר וחולון סירבה לחזור לפרקט עם חזרת החשמל, הקבוצות ממתינות להחלטת בית הדין של איגוד הכדורסל באשר לגורל המשחק.

בגלבוע/גליל מצפים לניצחון טכני והודיעו שהם “ישקלו את צעדיהם” אם יוחלט על משחק חוזר. מנגד בחולון מאיימים בנקיטת פעולות משפטיות, עד כדי דרישה להוצאת צו מניעה לקיום סדרת הגמר, אם יוחלט על הפסד טכני לחובתם, שיעלה את גלבוע/גליל לגמר מול מכבי ת”א.

בעקבות פרסום דוח המשקיף ודוח השופטים, החליט תובע איגוד הכדורסל, עו”ד טל אור, להעמיד את חולון לדין בשני סעיפים –  עבירה לכאורה על הוראות סעיף 22 (ג) לתקנון המשמעת "סירוב לקיים משחק או להמשיך במשחק", ו/או בגין עבירה לכאורה על הוראות סעיף 22 (י) “התנהגות בלתי ספורטיבית".

במקביל, מהמנהלת נמסר: “בעקבות אירועי אמש מנהלת הליגה מבקשת להבהיר כי ההכרעה על גורל המשחק היא בסמכות השופטים ומוסדות השיפוט המוסמכים שבאיגוד הכדורסל והמנהלת תכבד את החלטתם. מבלי לגרוע מהאמור המנהלת שואפת שכל משחק יוכרע באופן ספורטיבי. האירוע אמש היה חריג ואנו מצרים על כל משחק שלא מגיע לסיומו הטבעי”.

כאמור, עוד קודם לכן פורסם הדוח של הלל הילמן, משקיף המשחק, בו הוא כתב: “המשחק התנהל באווירה ספורטיבית עד ל-6.58 דקות לסיום הרבע הרביעי, כשהתוצאה היתה 55:60 לגלבוע. בשעה 22:51 נפסק החשמל בשל הפסקת חשמל אזורית. הנהלת גלבוע ניסתה להפעיל את הגנרטור ללא הצלחה, למרות שגייסו חשמלאים והשתדלו מאד. במקביל עמדנו בקשר עם חברת החשמל, שעשתה מאמצים להחזיר את החשמל לאיזור. הם לא יכלו לציין שעה בה יחזור החשמל.

גיא פניני וסטפאנוס דדאס במהלך הפסקת החשמל (עמרי שטיין)גיא פניני וסטפאנוס דדאס במהלך הפסקת החשמל (עמרי שטיין)

“קיימנו התייעצות - שלומי פרי, שופטי המשחק ואני, והחלטנו, וכך גם הודענו לקבוצות - שנמתין שעה לחידוש החשמל  - עד 23:50 ובמידה ולא יחזור עד אז, נפסיק את המשחק. החשמל חזר ב-23:48, כלומר שתי דקות לפני שהסתיימה השעה שקצבנו. השופטים הודיעו לשחקנים להתחמם לקראת חידוש המשחק. שחקני חולון ירדו לחדר ההלבשה והודיעו שלא יעלו חזרה למגרש. נתנו להם זמן להתייעצויות והמתנו להחלטתם מספר דקות. הם הודיעו שאינם חוזרים למגרש. ב-0:09 שרק השופט ספי שמש לסיום המשחק.

“כשחזר החשמל התפתחה תקרית של דחיפות וגידופים (לא דברי הסתה וקריאות גזעניות), ביציע חולון מאחורי המזכירות עם קומץ מאוהדי הגלבוע. חברת האבטחה נכנסה בין הניצים והפרידה ביניהם. ראוי לציין שנציג הנהלת חולון לקח את המיקרופון וביקש מהקהל החולוני להתפזר ולהפסיק את המהומה. בשלב הזה הקהל התפזר בשקט”.

גם שופטי המשחק ספי שמש, ארז גוריון ואדר פאר פרסמן את הדוח שלהם, בו נכתב: “06:58 לסיום המשחק (התוצאה הייתה 55:60 לטובת גלבוע/גליל), נכבה כליל החשמל באולם. ביקשנו משופטי המזכירות לצלם באחד הניידים שלהם את שעון המשחק בשולחן שהמשיך לדלוק והשעה הייתה 22:51. במהלך ההמתנה לחידוש החשמל נמסר לנו מאנשי האולם ומנציג המשטרה כי מדובר בהפסקת חשמל כללית במרחב גן נר, וכי מחברת החשמל מסרו שאין צפי לחידוש החשמל.

הפסקת חשמל בגן נר (עמרי שטיין)הפסקת חשמל בגן נר (עמרי שטיין)

“לאחר המתנה של כחצי שעה (בסביבות השעה 23:25), בהתייעצות עם משקיף המשחק הלל הילמן ומנכ”ל המנהלת, הוחלט להמתין חידוש המשחק עד חלוף שעה מהמועד בו נכבה החשמל, קרי עד לשעה 23:50. מסרנו הודעה על כך לנציגי הקבוצות, לאנשי הטלוויזיה ולגורמים נוספים שנכחו על הפרקט. בשעה 23:48 חזר החשמל באופן מלא באולם, ושעוני המשחק חזרו לפעול כסדרם (בדיוק מהמקום בו היו כשנכבה החשמל). לאחר התייעצות נוספת עם המשקיף ומנכ”ל המנהלת החלטנו על חידוש המשחק לאחר זמן התארגנות וחימום לקבוצות בשעה 0:00.

“עוד קודם לכן במהלך הפסקת החשמל הממושכת שתי הקבוצות ירדו מהמגרש (כנראה לחדרי ההלבשה). עם  חזרת החשמל באולם, חזרו שחקני גלבוע/גליל למגרש והחלו בחימום. שחקני חולון לא חזרו. בסמוך למועד שנקבע לחידוש המשחק (0:00) נמסר מנציגי חולון כי שחקני הקבוצה מסתגרים בחדר ההלבשה לצורך התייעצות אם לחזור למגרש להמשך המשחק, וכי מה שיחליטו השחקנים זה מה שיהיה. הסכמנו להמתין זמן נוסף מעבר לשעה שקבענו לחידוש המשחק כדי לאפשר לשחקני חולון לחזור למגרש ולשחק. לאחר כ-10 דקות נמסר כי שחקני חולון לא חוזרים למשחק ושרקנו לסיום, כשהשעה הייתה 0:10 לערך”.

אסור לפספס
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
נגןהנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע
הנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע